Про Budni
Наші продукти
Ми завжди говоримо про шкоду стресу: про його негативний вплив на здоров’я та на якість нашого життя. Але виявляється від нього можна отримувати ще й користь. Особливу вигоду від стресу психологи помітили в роботі: після напруженої ситуації працівники краще виконували завдання й досягали успіхів. Розповідаємо, який саме стрес корисний для робочих процесів та як цю користь правильно отримати.
Потрібний стрес
Теперішнє життя важко уявити без стресових ситуацій, особливо у 2020 році. Щодня ми чуємо негативні новини, хвилюємося за стабільність на роботі та нервуємо, коли трапляються факапи. Але короткотривалі стресові обставини лише йдуть нам на користь. Мабуть, у вас траплялася ситуація, коли ви помилялися на роботі та отримували прочуханку від керівництва. Звичайно, у кожного реакція на такі події різна, але для всіх це однозначно стресова ситуація. Ви помічали, що часто після такої події наче з’являється друге дихання, знаходиться правильне рішення і все завершується успішно? Це все позитивний вплив стресу.
Як це працює? Мозок отримує сигнал про небезпеку і вмикає запасні ресурси вашого організму. Це своєю чергою підвищує швидкість реакції та рівень адреналіну. Тому ви можете з легкістю подолати перешкоди та розв’язати найскладніші завдання.
Позитивні прояви короткотривалого стресу:
Ці прояви допомагають перемогти негативну ситуацію тут і зараз. Стрес час від часу також покращує вашу пам’ять, активізує інтелектуальну діяльність мозку, тому всі задачі вирішуються швидше, покращує стійкість організму перед іншими неприємними випадками. Окрім того, невеликі емоційні струси позитивно впливають на імунітет, тому в період епідемій стрес може бути дуже корисним. Головне – правильно його дозувати.
Основна умова, за якої стрес приноситиме користь, – його короткотривалість. Якщо стресові ситуації у вашому житті трапляються часто і організму доводиться постійно мобілізовуватися, то він швидко «зношується». Тоді починають виникати проблеми зі здоров’ям, вигорання на роботі та інші неприємності.
Між позитивним стресом та його накопиченням і негативним ефектом – дуже тонка межа. Багато вчених протягом довгих років намагалися її виокремити, але цього зробити так і не вдалося. Проте їх думки збігаються в одному: якщо після однієї негативної ситуації наступає інша, стрес стає хронічним і руйнує організм.
Негативні прояви хронічного стресу:
Для того, щоб отримувати від стресу лише позитив, зрозуміло, що потрібно уникати його накопичення. Але як це зробити у сьогоднішніх реаліях?
Наївно вважати, що нам вдасться жити без стресу з приходом нового року. Але ми можемо навчитися брати користь з негативних ситуацій та переживати їх без шкоди організму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: