Про Budni
Наші продукти
Ми постійно намагаємось вдосконалитись, покращити здоров’я, знищити погані звички, досягти успіхів у кар’єрі. На шляху до кращого кожний з нас періодично дає собі обіцянки. Різні: реальні або і зовсім фантастичні. Хтось намагається починати день з фізичних вправ, хтось обіцяє собі шукати додатковий прибуток, хтось бере за мету не купувати зайві речі… Та не завжди угода, укладена з самим собою, виконується. Буває навіть і таке, коли контракт із собою виконано, проведена робота, але результат не приносить задоволення. Ми вирішили розібратися з цим питанням та знайти потрібні слова та дії, щоб наші обіцянки собі стали найкращим інструментом для досягнення поставлених цілей.
Зважуємо можливості та реалістичність
Коли ставимо собі ціль, відразу ж треба добре подумати, наскільки реально її виконати: яку встановити собі планку, аби було досить на те фізичної витривалості (а що як ви з наступного ранку вирішили пробігти відразу 15 км), вільного часу (робота та постійні обов’язки не мають відсуватись на другий план) та розуміння близьких (а раптом ви пообіцяли собі мандрувати світом, але на кого залишити будинок?). Обіцяйте собі, але знаючи наперед, що ваша ціль буде реальною. Так ви її виконаєте з більшою легкістю.
Мені це потрібно?
Не давайте собі обіцянок, продиктованих помилковими цілями, внаслідок думок та критики оточуючих. Поради інших часто бувають необ’єктивними. І тому вирішуйте самі: ставити собі за мету худнути, товстішати, накачувати біцепси, змінювати життя через стереотипи чи ні. Бо виконання подібних цілей зазвичай не приносить задоволення.
Обіцяйте та здійснюйте
Не шукайте собі виправдання, просто робіть те, що запланували. Не гальмуйте процес до кращого, не вбивайте свій ентузіазм, дійте. Інакше через якийсь час знову будете картати себе за слабкість та втрату мотивації. І головне, ніяких клятв собі самому, а тим більше іншим, інакше виникне почуття провини та може похитнутись самооцінка та авторитет.
Контроль та звітність
Залучите до своїх планів у виконанні контракту надійну людину, когось із близьких або друзів. Розповідайте про ваші справи та успіхи. Контроль збоку – корисна справа. Бо коли ми обіцяємо іншим, обіцянки частіше все ж таки виконуємо: зрілим людям небайдужа власна репутація. Це буде потужна мотивація зробити все як потрібно. Якщо обіцянка має особистий характер, звітуйте собі самому у власному щоденнику.
Йти невеликими кроками
Почніть з невеликого. Пробігти зразу велику дистанцію, намалювати картину в один день, набрати м’язову масу… Це буде досить важко та позбавить вас задоволення від виконання. Розбийте на невеликі задачі ваш мега-план. Йдучи до цілі поволі, невеликими кроками, ви кожного разу будете відчувати задоволення та гордість за самого себе. Психологи кажуть, що такий комфортний стан – це найкращий спосіб не покинути почате.
Контракт із самим собою – найкраща перевірка на міцність. Те, що людина вміє тримати слово перед самим собою вартує багато. Все, чого ми хочемо для себе у майбутньому, впливає на нашу поведінку у реальний час. Все просто: прагнемо змін на краще, обіцяємо собі, виконуємо. Так, важко, але можливо. Гарна новина: вольові ресурси людини необмежені, так стверджують у Цюріхському університеті психології. Але тільки у того, хто у це вірить.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: