Про Budni
Наші продукти
Про інтровертів часто говорять: «Вони просто не люблять людей» або вважають їх занадто лінивими. Керівники більше цінують екстравертів, вони частіше отримують підвищення та стають улюбленцями всіх навколо. Насправді про інтровертів у суспільстві існує занадто багато стереотипів, що заважають, перш за все, їм самим. Сьогодні спробуємо зруйнувати найпопулярніші з них, щоб точно усвідомити, хто ж такі інтроверти.
Якщо ви ще не знаєте, то інтроверти – тип особистості, який орієнтований на себе. Відомий швейцарський психолог Карл Юнг зазначав, що найважливішою рисою інтроверта є внутрішнє джерело енергії. Тобто вони черпають сили зі свого внутрішнього світу, ідей, переживань, мрій тощо.
Інтроверти уникають спілкування
Це найпоширеніший стереотип, що зображує інтровертів як тих, хто за будь-яких обставин уникає спілкування. Але це дуже гіперболізовано. Насправді вони товариські та комунікабельні, проте не з усіма. Вони не використовують спілкування заради самого лиш спілкування, вони хочуть розмовляти на теми, що їх цікавлять та з людьми, яким вони симпатизують.
До того ж інтроверти дуже гарні співрозмовники, адже відмінно вміють слухати та співпереживають співрозмовнику. Тоді як екстраверту цікаві лише великі компанії і розмови, де він буде почуватися зіркою.
Інтроверти – егоїсти
Часто інтровертів також вважають егоїстами через те, що вони багато думають про себе. Але насправді вони аналізують власний внутрішній світ і це не має нічого спільного з егоїзмом. Насправді, коли інтроверт занурюється в себе, то починає звинувачувати себе в чиємусь поганому настрої чи невдачі.
Ми вже згадували, що для інтровертів їх внутрішній світ також джерело енергії. Тож не дивно, що вони постійно займаються самоаналізом.
Інтроверти – ліниві
Так, в інтровертів не горить усе в руках, проте це зовсім не означає, що вони ліниві. По-перше, вони розважливо підходять до будь-якої справи і виконують її в режимі економії своєї внутрішньої енергії. По-друге, вміють відпочивати і знають, що після виснажливої праці, їм потрібна підзарядка. Тож вони ніколи не беруть роботу додому і не працюють у вихідні, чим роблять собі лише краще.
Психологи наголошують, що в інтровертів потрібно навчитися брати паузи та сповільнювати свій темп. Так ви зможете продумувати наступні кроки, насолоджуватися процесом, а не лише швидкістю своєї праці.
Інтроверти приглушують свої емоції
Рідко можна зустріти інтроверта, що виплескує гнів на випадкового пасажира маршрутки або відкрито відповідає на конфлікт. Тож всі вважають, що інтроверти придушують свої емоції і потім страждають від залишкової люті. Але насправді їх спокій лише в дуже рідких випадках означає приглушений гнів. Насправді інтроверти надають перевагу переговорам, спокійному вирішенню спірних ситуацій, а не витрачанню енергії на безглузді конфлікти.
Інтроверти не люблять людей
Насправді інтроверти не люблять шумні компанії та безглузде спілкування з незнайомцями. Але інтроверти дуже люблять та цінують декількох близьких друзів. Вони ніколи не порушать чужих кордонів, вислухають проблему друга та можуть годинами проводити змістовні бесіди. Тож, якщо у вашому оточенні є інтроверт, вам дуже пощастило.
Інтроверти завжди в поганому настрої
Так здається під час першого погляду на інтроверта. Але насправді відсутність усмішки на їх обличчі не дорівнює поганому настрою. Інтроверт може бути зануреним у свій внутрішній світ, сповнений радісних мрій, а всім навколо здаватиметься, що він вбиває поглядом.
Якщо вам зустрівся інтроверт, то пам’ятайте, що зовнішнє тут як ніколи оманливо. Насправді такі люди мають цікавий розум, ведуть глибокі бесіди і цінують навколишніх за їх внутрішній світ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: