Кожен мріє про те, щоб заробіток йому приносила улюблена справа. Офісні працівники після восьмигодинного робочого дня печуть тортики чи вишивають картини бісером і думають, чому б не заснувати свій бізнес і не заробляти тим, чим подобається, а не безкінечно зводити дебет з кредитом. Тим більше, світ знає стільки чудових прикладів успішних бізнесменів!

Починаючи з вашої однокурсниці, яка заробляє пошиттям дитячого одягу в Instagram, і закінчуючи Генрі Фордом, який заснував відомий автомобільний концерн. Але не кожному вдається перетворити своє хобі в бізнес, який приносить дохід. Що ж потрібно знати, щоб не потрапити в ряди тих, хто не зміг?

Визначтеся з цілями та бажаннями

Для початку визначте, чим ви насправді хочете займатися, і чи готові присвятити цьому майже увесь свій час. Адже власний бізнес, особливо на етапі становлення, – це дуже ненормована робота: тут ви не зможете працювати від дзвінка до дзвінка, вам доведеться забути про відпустки та вихідні. Якщо на початку ви плануєте поєднувати його з основною роботою, то часу на себе та свою сім’ю буде ще менше.

Не варто слухати нічиїх порад, адже вибір повинні зробити тільки ви. Він повинен бути виваженим, і ви маєте чітко розуміти, до чого варто готуватися.

Повірте в себе та заручіться підтримкою близьких

Запорукою успіху у будь-якій справі, а особливо у власному бізнесі, є віра в себе. На шляху становлення і розвитку вашого бізнесу на вас чекає немало невдач, але вони не повинні вас зламати і змусити відмовитися від своєї мрії. Вам необхідно точно себе запевнити, що обов’язково все вийде. Можливо, не з першого разу, чи навіть не з другого, але обов’язково все вийде.

Також варто залучитися підтримкою близьких людей. Дуже важливо, коли у вас вірить чоловік/дружина, батьки чи діти. Навіть Генрі Форд стверджував, що не зміг би нічого досягнути, якби дружина в нього не вірила.

Подбайте про стартовий капітал

Важливою складовою бізнесу є стартовий капітал. Про нього варто подумати заздалегідь. Прорахуйте всі витратити, необхідні вам для запуску власної справи, і вирішіть, чи готові ви виділити таку суму з сімейного бюджету, а може вам взагалі потрібно буде взяти кредит. Якщо стартового капіталу у вас не вистачає і брати в борг ви не бажаєте, не поспішайте відмовлятись від мрії і спробуйте знайти вихід.

Наприклад, якщо ваш бізнес полягатиме у пошитті постільної білизни, ви можете попросити у замовника завдаток, за який придбаєте тканину. На етапі становлення бізнесу також потрібно бути готовим до того, що ваш дохід буде мінімальним або його не буде взагалі.

Проведіть попередній аналіз

До свого бізнесу повинен бути серйозний підхід. Створюйте бізнес-плани, ставте цілі і прописуйте алгоритм їх виконань. Вивчіть свою цільову аудиторію. Подивіться, що клієнтам пропонують ваші конкуренти. Визначте, чим ви кращі, що ви можете запропонувати такого, чого немає на ринку.

Не шкодуйте коштів і часу на саморозвиток: відвідуйте курси, зустрічайтесь з однодумцями, вкладайте у власне просування. Залучайте професіоналів для того, чого не розумієте самі. Не варто доручати робити сайт вашого проекту племіннику-школяру тільки тому, що він вміє перевстановлювати Windows чи самотужки верстати візитівки в Paint. Коли ваш бізнес «підросте», не бійтесь довіряти деякі його аспекти іншим людям, адже вам також потрібен відпочинок і справлятись з усім дуже важко.

Не заощаджуйте на рекламі

Не забувайте, що реклама – двигун торгівлі. Перш за все, розкажіть про свої починання на сторінках власних соцмереж. Можливо, хтось з ваших підписників чи колишніх однокласників захоче стати вашим постійним клієнтом. Замовте рекламу у відомих блогерів чи візьміть участь у профільній виставці. Дізнайтесь, яка реклама буде більш результативною для вашої цільової аудиторії.

Не варто недооцінювати «сарафанне радіо» як рекламу. Тому будьте чесними з клієнтами і старайтесь уникати конфліктів. Придумайте бонуси за великі замовлення чи знижки постійним клієнтам. Програми лояльності завжди приваблюють покупців.

Любіть свій бізнес

Пам’ятайте, що успіху добиваються ті, хто по-справжньому «горять» своєю справою і багато працюють. Тому тільки дійсно улюблена справа, якій ви готові присвятити себе повністю і працювати, не зважаючи ні на що, зможе стати прибутковим бізнесом.

Інші статті по темі: 

Фріланс чи офіс: де працюється краще?

Вперед і вгору: 9 сигналів про те, що прийшов час змінити роботу

Як сучасні технології допомагають шукати роботу: 7 корисних можливостей