Про Budni
Наші продукти
День працівників освіти або як всі звикли його називати – День вчителя – згідно з Указом Президента 1994 року святкують щороку в першу неділю жовтня, у 2020 – 4 жовтня. Хороші вчителі цінувалися завжди, адже від їх роботи залежить рівень освіченості та життя нового покоління. Робота педагога – це не просто сухе викладання матеріалу, конспекти та контрольні. Це наполеглива праця, що вимагає віддачі, постійного вдосконалення та неабиякого терпіння.
Напередодні Дня вчителя ми поспілкувалися з трьома представниками професії, які розповіли нам про важкі моменти у професії вчителя, роботу з дітьми та взаємодію з батьками, а також поділилися, що їх надихає, дає наснагу та витривалість.
Віта Смоляк, учителька початкових класів у Гвардійській ЗОШ, Хмельницька область
Про мрію маленької дівчинки
Для мене завжди прикладом була моя мама, яка працювала вчителькою. Бувши маленькою дівчинкою, я полюбляла сидіти біля неї, коли вона перевіряла зошити. І подумки мріяла, що колись теж буду тією червоною пастою малювати в учнівських зошитах.
Про перший робочий день
Найважчий, мабуть, як і в багатьох педагогів, для мене був перший робочий день. Тільки з декрету – одразу 3 клас, зміна першого вчителя. Дуже хвилювалася, як сприймуть діти, чи зможу знайти підхід, проте, коли побачила їхні оченята, одразу весь страх зник.
Найважче, на превеликий жаль, у роботі – це співпраця з батьками.
Не завжди є зворотний зв’язок, часто батькам важко зрозуміти складність та відповідальність цієї професії.
Про роботу з дітьми
Робота з дітьми – дуже цікава, і постійно трапляються якісь кумедні випадки, усього й не пригадаєш. З останнього, наприклад, на уроці української мови мій Ромчик ні з того ні з сього сказав на весь клас: «Ще довго та школа буде висіти?».
Вчителювання подобається тим, що на уроках, у роботі з дітьми ти постійно розвиваєшся, постійно в пошуках нових ідей, підходів, методів. Також можна разом з дітьми втілювати різноманітні креативні ідеї, проєкти.
Олена Оліферук, учителька математики в Красилівській ЗОШ №1, Хмельницька область
Про раптовий вибір
Під час вибору майбутньої професії спочатку з’явилося бажання зв’язати своє життя з математикою, потім уже вибір впав на вчителювання.
Про найважче у професії
Найважче у вчительській справі, на мою думку, – це у критичній ситуації згадати, що навіть найбільший неслух – це лише дитина.
І її поведінка зумовлена якимось чинниками: чи то ситуацією вдома, чи то стосунками з однолітками. А ви, як вчитель, мусите знайти підхід, зрозуміти, підтримати.
Про неординарні методи викладання
Кумедних випадків у моєму досвіді багато. І чого ми тільки з учнями не робили… Бувало, що їли цукерки і розбирали задачу. А от буквально кілька днів назад я біля дошки на емоціях вигукнула: “Ура, нарешті ви це запам’ятали», – коли учні згадали те, що я повторювала разів 20 точно.
Про любов до професії
Як можна не любити професію, коли заходиш до класу, а там більше 20 особистостей одночасно? Кожен зі своїм характером, жартами, мріями, здібностями.
І нехай не усі знають і розуміють математику, але з ними завжди відчуваєш себе молодшою на років 10.
Про виклики 2020
«Якщо не можеш змінити обставини, зміни своє ставлення до них», – мій новий девіз. Тому я просто прийняла цю ситуацію з коронавірусом і все. Дуже радію, що школа працює, що можу спілкуватися з учнями, з колегами. Зовсім не хочеться чергового карантину. Тому ми носимо маску, користуємося антисептиком, дотримуємося всіх заходів безпеки.
Марія Белаш, учителька англійської мови в Шосткинському НВК, Сумська область
Про своє покликання
Учитель – це не професія, це покликання. І головна якість людини, що обирає йти педагогічним шляхом, – любов до дітей. Вчитель залишається вчителем і поза стінами школи.
Найважливіше у вчительській професії, вважаю, – не втратити ентузіазм. Не розгубити його серед журналів, звітів, планів та програм, концентруватися на досягненнях дітей, їх успіхах.
Про позитивні моменти
Я працюю у початковій школі, тому кумедні випадки в моєму житті трапляються кожного дня. Діти – маленькі сонечки, вони дуже позитивні і вміють підіймати настрій.
Про внесок у майбутнє
Дітям дуже потрібна школа і необхідні вчителі, ми як ніколи переконалися в цьому під час карантину.
На жаль, дорослі багато працюють і заклопотані різними справами, а діти потребують уваги. Вони розвиваються та комунікують у закладах освіти. Свою роботу вважаю внеском у майбутнє суспільства, а воно мені не байдуже.
Про дистанційне навчання
Виявилося, що ще одна необхідна, у 2020 році, риса характеру – це стресостійкість. Постійно хвилююся через епідеміологічну ситуацію. Дистанційне навчання не змогло замінити в повному обсязі реальне навчання та живе спілкування.
Переглянути вакансії на посаду вчителя
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: