Про Budni
Наші продукти
Уже вп’яте в Україні відзначатимуть День Національної поліції. 4 липня 2015 року перші патрульні прийняли присягну на вірність українському народу. Сьогодні в лавах Нацполіції працюють близько 140 тис. чоловік. Вони слідкують за порядком на вулицях міст або на дорогах країни, вони розслідують важкі злочини та проводять рейди, вони захищають кожного з нас. За ці п’ять років нова поліція отримала багато схвальних відгуків. Проте останнім часом все більше говорять про провалену реформу чи поліцейське свавілля.
Напередодні Дня Національної поліції України ми зібрали історії двох представників професії, які розповіли про найважчі моменти у роботі поліцейського, про допомогу людям та не тільки, про майстерність, набуту з досвідом, виклики та любов до своєї професії.
Богдан Лісовський, інспектор роти 6 батальйону 1 полку 1 УПП у місті Києві ДПП
Шлях до професії
До вибору цієї професії я прийшов, бувши студентом університету, коли усвідомив, що затяжне навчання, – це не те, що мені потрібно. Хотілось вже почати працювати та досягати чогось самому. Якраз тоді був зменшений вік для вступу на службу в поліцію з 21 року до 20, і я вирішив спробувати. Адже з дитинства органи внутрішніх справ викликали повагу та захоплення.
Важкі будні поліцейського
Кожний день у роботі поліцейського насичений різними подіями і часто дуже мало часу лишається навіть на обід. Поліцейський, де б він не знаходився, завжди повинен бути уважним та вміти помічати багато конкретних речей. Також, виконуючи будь-яке завдання, потрібно правильно організувати порядок дій та розподілити зусилля. Дуже важлива комунікація із напарником. Цього можна досягти з досвідом.
Замість злочинців – їжак
Одного разу із напарницею пішки патрулювали район, та в пошуках підозрілих осіб зайшли в гаражний кооператив. Пізніше почули шелест сухого листя та побачили, як в невелику яму потрапив їжак. Самостійно вибратись тварина не могла, тож прийшлось допомогти.
Моменти, за які варто любити службу
Кожен, хто віддає роботі багато часу свого життя, певною мірою її любить.
Приємно усвідомлювати, що той чи інший раз, оформлюючи нетверезого водія, ти зберіг комусь життя. Або в потрібний момент ти проїхав потрібну вулицю та запобіг вчиненню злочину.
І саме за такі моменти варто любити свою службу.
Анастасія Мельничук, інспекторка роти 2 батальйону 1 полку 1 УПП у місті Києві ДПП
Вибір з дитинства
До вибору своєї професії я йшла з самого дитинства. Моя родина жила неподалік районного управління поліції. День від дня я бачила як “кипіли” будні поліцейських. Доставлення правопорушників, оформлення матеріалів, спілкування, затримання. Сумні та змучені обличчя поліцейських після насиченої важкої зміни та щирі розмови під час обідньої перерви. Тому, служба в поліції — це усвідомлений та цілеспрямований вибір.
Найважче для поліцейських
Як на мене, найважчим у роботі працівника поліції є пережиті емоції. Важко бачити, коли втрачають близьку людину в результаті карколомного ДТП. Бачити, як зловживає спиртними напоями мати, в той час, коли дитя немає що їсти. Важко бачити сльози людей похилого віку, які ледь зводять кінці з кінцями.
Кожен свій виїзд/виклик ти пропускаєш через себе. Найважче – перебороти в собі ті відчуття, коли приїздиш на виклик, від якого рве душу і сльози на очах.
Кумедні спогади
У нашій роботі без гумору неможливо. Це такого типу емоційна розрядка. І, як то кажуть, що сталось в екіпажі, залишається в екіпажі
Кумедним є те, що поліцейський у мені не засинає навіть у вихідний день. Часом, навіть під час свого вихідного дня, забуваєш, що не на службі й пильно розглядаєш осіб навколо. Так, одного разу, йдучи до спортзалу, я помітила підозрілих осіб, інтуіція підказала мені, що громадяни, мають заборонені речовини. Вмить я пригадала, що не на службі та зателефонувала на службу 102. Потім колеги виявили в осіб наркотичні речовини.
Кумедно, що навіть у вихідний день, вдома, з просоння прокидаєшся, і починаєш шукати планшет та рацію.
Любов до професії
Найбільше я люблю свою професію за спілкування. Мені зустрічаються багато людей, які мають свій життєвий та професійний досвід. Ти не тільки допомагаєш людям, але й навчаєшся сам.
Переглянути вакансії “Поліцейський”
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: