Про Budni
Наші продукти
Попередня наша стаття, присвячена комфортному існуванню жінки в чоловічому колективі, викликала масу обговорень та прохань порадити, як правильно чоловікові поводити себе, якщо навколо самі жінки. Тож ми поспілкувалися з чоловіками різних професій, які працювали чи працюють у різних жіночих колективах за віком, освітою та посадами, і виявилось, що для деяких такий досвід був ледь не школою виживання.
Не у своїй тарілці
Google за запитом «жіночий колектив» видає картинки зі зміїним кодлом, і більшість чоловіків з цим погоджуються, стверджуючи, що працювати в такій команді дуже непросто. Чоловіки скаржаться, що ними намагаються маніпулювати, начальство хоче бачити в єдиному чоловікові підлабузника, а з часом у них самих з’являється спокуса підкоритися колективу і забути про своє чоловіче «Я». Але насправді усі ці внутрішні муки і боротьба з собою виникають тому, що чоловік потрапляє у чуже йому середовище, де панують зовсім інакші інтереси, принципи роботи та спілкування.
Хоча існують чоловіки, які вважають, що жіночий колектив більше пристосований для роботи, і прагнуть працювати лише в компанії прекрасної статі. У такій команді вони почувають себе героями, які допомагають у чоловічих справах, роздають поради та залишаються незамінним членом колективу. Ми опитали декілька чоловіків про їх ставлення до тісної співпраці з протилежною статтю і ось, що вони нам розповіли.
Практичний погляд
Сергій, 28 років:
Після закінчення університету я хотів влаштуватися на державну службу, але після першого робочого дня відмовився від пропозиції через жіночий колектив. Моє працевлаштування припало на літню пору року, коли жінки весь час обговорювали різноманітні рецепти консервації… На той момент у мене не було інших пропозицій роботи, але я вирішив: краще бути тимчасово безробітнім, ніж проводити 40 годин на тиждень у кулінарній книзі. Зараз я розумію, що зміг би працювати у тому колективі, але тоді мене неабияк налякала та консервація
Тарас, 28 років:
У нас невеликий колектив, в якому двоє чоловіків і п’ять дівчат. Вони молоді, всім до 30 років. Перше, що завжди кидається в очі і страшенно дратує, – це бруд, який вони всюди за собою залишають. Ніколи не миють посуд після себе і залишають усе прибиральниці. Ми періодично проводимо їм виховні бесіди та змушуємо прибирати. Хоча, мабуть, це вони повинні підтримувати чистоту і нас вичитувати. Тут, як бачимо, стереотип не спрацював. Ще дратує, що вони часто багато говорять, пліткують між собою, можуть увімкнути музику дуже голосно. Але радує, що після виразних пояснень все припиняється і якийсь час в офісі тихо, чисто і добре. Хто знає, можливо, якби у нас в офісі було більше чоловіків, вони вели б саме так само. Це, мені здається, не залежить від статі
Віталій, 35 років:
Мене не особливо напружує, що дівчата багато і експресивно спілкуються між собою. Я багато де і багато ким працював, траплялися як жіночі колективи, так і чоловічі. Одне можу сказати точно: чоловіки – теж пліткарі. Тільки теми у них інші та слова міцніші. У жіночому колективі хоча б немає нескінченного потоку нецензурної лайки. Тому серед дівчат навіть комфортніше особисто мені працювати. А ще ось я щоп’ятниці приношу на роботу еклери і пригощаю ними колег-дівчат. Вони посміхаються, дякують, а потім чимось пригощають мене. Ну і завжди можна звернутися за порадою, за допомогою, розповісти щось особисте і бути впевненим у тому, що тебе не засміють
Артур, 44 роки:
Я вже не в тому віці, щоб звертати увагу на якісь гендерні ролі. Мені здається, важлива не стать, а характер людини, його принципи, знання і вміння. І серед жінок, і серед чоловіків є хороші, чуйні люди, а є, м’яко кажучи, погані. Останніх треба обходити стороною в будь-якому випадку, тому що нічого доброго чекати від них не варто
Поради виживання від бувалих чоловіків та експертів
Для тих, хто все ще боїться роботи у жіночому колективі, наведемо декілька порад, які допоможуть зробити робоче спілкування більш комфортним.
Перше враження для жінок грає велику роль, тому під час знайомства варто потурбуватися про самопрезентацію. Досвідчені чоловіки радять пригостити своїх колег кавою та солодощами, більше усміхатися та забути про нецензурну лексику. Також дуже важливо запам’ятати імена всіх колег, бо помилки тут рідко пробачаються.
Під час розмови із жінками-колегами потрібно проявити зацікавленість та вміння слухати. Але варто уникати ролі судді у їх суперечках, навряд чи це повернеться до вас добром. Не потрібно говорити і про ваші любовні походеньки: ризикуєте назавжди втратити повагу своїх колег. Експерти також не радять заводити службовий роман, тому що це провокує масу чуток і сварок у колективі, а в таких умовах важко будувати кар’єру.
Якщо вам за посадою доводиться вказувати на помилки та критикувати жінку – робіть це обережно: не підвищуйте голос та слідкуйте за словами, щоб вони не образили вашу колегу. Робіть жінкам у вашій команді компліменти, але частіше підкреслюйте не їх зовнішній вигляд, а швидкість у виконанні завдання, цікаві ідеї, правильні рішення тощо.
Ні в якому разі не демонструйте своєї переваги над жінками, навіть якщо ви займаєте вищу посаду. Якщо чоловік вважає себе розумнішим за весь жіночий колектив, то на його кар’єрі в цій компанії точно можна поставити хрест. Не зациклюйтеся на тому, що працюєте з людьми іншої статті, адже перш за все вас об’єднує спільна справа.
Пам’ятайте: команду професіоналів повинні характеризувати за спільними досягненнями та перемогами, а гендерна ознака – лише внутрішня перепона окремих людей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: