Про Budni
Наші продукти
Звільнення – етап кардинальних змін у житті. Тому з ним пов’язано безліч страхів. Дехто через них так все життя і не наважується змінити ненависну чи низькооплачувану роботу, а інші – дивляться своїм страхам у вічі та крокують назустріч невідомому. Редакцією вирішили розібрати три найпоширеніші страхи, пов’язані зі звільненням, та визначити способи боротьби з ними, щоб навіть найбільш боязкі змогли стати впевненими перед зустріччю зі змінами.
«Я ніколи не зможу знайти нову роботу»
Так, це найпоширеніший страх під час звільнення. Він з українцями дуже давно через постійні економічні труднощі країни та високий рівень безробіття. До цього додалися ще й проблеми ковідної епохи: карантин, скорочення та складнощі дистанційної роботи. Тож страх ніколи не знайти роботу не можна назвати безпідставним, але все ж його трагізм перебільшений. Адже нова робота – лише питання часу, для когось цей час і справді може бути занадто довгим і виникне почуття розпачу та безпорадності.
Як боротися?
Проаналізуйте ринок праці за вашим фахом. У цьому якнайкраще допоможе Прозора Робота: тут ви можете оцінити рівень заробітної плати, кількість вакансій та резюме, а також дізнатися, на які додаткові «плюшки» ви зможете розраховувати на новій роботі.
Починайте шукати роботу, не звільняючись зі старої. Так у вас буде подушка безпеки, якщо пошуки затягнуться. Будьте активним кандидатом: щодня приділяйте декілька годин для пошуку вакансій, переписуйте резюме під кожне оголошення та не забувайте про супровідний лист. Детальніше про те, як шукати роботу, щоб швидше її знайти, можна прочитати тут.
«Я не зможу пройти випробувальний термін/адаптуватися»
Випробувальний термін триває декілька місяців, і за цей час роботодавець оцінює новачка. Співробітнику часто здається, що весь жах пошуку роботи позаду і нарешті можна розслабитися, як раптом виявляється, що випробувальний термін він не пройшов і знову потрібно повертатися назад. Багатьох лякає, що під час подальших пошуків досвід у два-чотири місяці насторожить потенційних роботодавців і пропозиції про роботу він так і не отримає.
Також в адаптації багатьох лякає, як вони зможуть стати частиною колективу, чи вдасться потоваришувати з колегами. Адже у компанії можуть панувати токсичні стосунки в команді і це може бути ще гірше, ніж колишня робота з начальником-тираном.
Як боротися?
Перш за все пам’ятати, що отримання офферу ще не привід розслабитися. Випробувальний термін допоможе пройти правильна підготовка: вивчіть заздалегідь правила корпоративної культури та посадові інструкції. Під час співбесіди запитуйте у рекрутера, як у компанії організований онбординг та хто допомагатиме вам в адаптації. Ставте питання своєму куратору чи керівнику, не бійтеся отримувати зворотний зв’язок для покращення роботи. Тоді шанси на успішне проходження випробувального терміну будуть вищими.
Познайомтеся з кимось з колег ще до офіційного працевлаштування: дізнайтеся про атмосферу в колективі, специфіку роботи, тімбілдинг. Так етап адаптації на новій роботі буде легшим.
«На новому місці буде гірше»
Ми часто боїмося, що поміняємо «шило на мило» і на новому місці буде ще гірше. Це типовий страх перед невідомістю: частіше всього вона бачиться гіршою, ніж усталене теперішнє. До того ж відразу виринають страхи, пов’язані з адаптацією, влиттям у новий колектив та інші, і стара робота не здається вже такою жахливою, а різниця у зарплатні – не такою суттєвою.
Як боротися?
Щоб дізнатися, як вам працюватиметься на новому робочому місці, не соромтеся ставити запитання на співбесіді. Дізнайтеся максимум про умови роботи: чи процвітають там перепрацювання, затримують зарплати та не люблять, коли працівники ходять на лікарняні чи у відпустки. Здебільшого роботодавці намагаються приховати таку інформацію, проте ми знаємо, як перевірити їх слова.
До того ж пам’ятайте, що у вас буде випробувальний термін і він призначений не лише для перевірки працівників, а й роботодавців. І якщо вас щось не влаштує – сміливо звільняйтеся без будь-яких страхів. Адже роботи багато, а життя – одне.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: