Беззаперечно, стрес широко розповсюджений на роботі та в повсякденному житті. Люди, які перебувають у стані хронічного стресу, відчувають нездатність впоратися з ним, що впливає на їхнє життя та кар’єру.

З початку пандемії в усьому світі на 25% зросла захворюваність на тривожність і депресію. Однак, згідно з концепцією еустресу («хорошого стресу»), існує позитивна форма психологічного стресу, яка може допомогти людям почуватися більш вмотивованими, продуктивними та щасливими на роботі.

Чому еустрес це добре?

Еустрес – це помірний рівень стресу, який призводить до коротких, продуктивних сплесків енергії у повсякденному житті.

Еустрес позитивно впливає на працівників, які можуть його розпізнати, також він знижує прокрастинацію при виконанні конкретних завдань. Він покращує самопочуття, оскільки людина отримує задоволення від роботи через продуктивність.

Використання сили еустресу на робочому місці

Як вже було сказано, особливістю еустресу є те, що він проявляється у вигляді коротких сплесків продуктивності. Біологічно наш мозок краще реагує на завдання, коли ми знаємо, що на горизонті є перерва. Найкращий спосіб приборкати еустрес – це керувати робочим днем і завданнями, встановлюючи 25-хвилинні таймери і винагороджуючи себе короткою перервою.

Під час цих перерв рекомендується рухатися та змінювати обстановку. Це дає змогу перейти від психологічного стану виснаження до психологічного стану виконаного завдання, що дозволяє відключитися. Наприклад, коротка прогулянка районом допомагає усунути накопичення стресу, що полегшує початок виконання наступного завдання.

Чому хронічний стрес це погано?

Коли ми перебуваємо у стані стресу, в організмі циркулюють два гормони: кортизол та адреналін. Вони виконують важливу функцію та змушують нас переходити в режим «бий або тікай», який має бути тимчасовим. Тривалий вплив кортизолу, зокрема, з часом починає негативно впливати на ментальне та фізичне здоров’я.

У контексті роботи постійний хронічний стрес впливає на здатність людини працювати ефективно та продуктивно. Часто працівники, які переживають тривалий хронічний стрес, скаржаться на затуманення свідомості, дратівливість, надмірну чутливість, нездатність концентруватися та запам’ятовувати інформацію.

Крім того, існують зафіксовані прояви, пов’язані з фізичним і ментальним здоров’ям. До них відносяться підвищений кров’яний тиск, запалення в організмі, біль у грудях, тривожність і депресія.

Підтримка компанії

Керівники несуть відповідальність за виявлення цих сигналів серед своїх колег і реагування на них. Дуже важливо інформувати працівників про наявні ресурси підтримки ментального здоров’я.

Тренінги з емоційної грамотності є ефективним інструментом підвищення стійкості співробітників, оскільки вони мають спільні теми для обговорення стресових ситуацій.

Це може покращити здатність керівників підтримувати своїх працівників, озброюючи їх знаннями, самосвідомістю та емпатією.

Відповідальні роботодавці повинні пропонувати широкий спектр опцій, адаптованих до працівників і заснованих на їх відгуках. У разі виявлення ознак вигорання, роботодавці повинні вказати працівникам на доступні засоби підтримки емоційного добробуту. Це можуть бути програми допомоги працівникам або сеанси когнітивно-поведінкової терапії, які надають людям прямий доступ до фахівця, який може допомогти їм дослідити і зрозуміти фактори, що впливають на їхнє здоров’я і добробут.

Ці пропозиції показують, що розмови про стрес і ментальне здоров’я вітаються та очікується, що вони забезпечать засвоєння інформації персоналом.

Читайте ще: Стати командою: як налагодити відносини з колегами?