Про Budni
Наші продукти
Багато хто знає, що люди відрізняються за психотипами: відкриті у спілкуванні – екстраверти, вони беруть енергію із зовнішнього оточення, та самітники – інтроверти, надихаються власним внутрішнім світом. Проте у чистому вигляді вони зустрічаються не часто. Буває й так, що в одній людині поєднуються ознаки обох психотипів: активна поведінка змінюється на тихе усамітнення, потім бажання самоти знову переходить у жагу спілкування. Ці люди – екватор між екстравертом та інтровертом. Амбіверти – особи з легким адаптивним характером, гнучкі у комунікаціях, вони комфортно відчувають себе як у суспільстві, так і поза ним.
Розглянемо докладніше хто такі амбіверти, люди, які об’єднують у собі найкраще, що мають екстраверти та їх більш усамітнені товариші – інтроверти.
Амбіверсія та амбіверт
Амбіверт (з лат. «амбі» – обидва) – людина, яка залежно від обставин проявляє риси як інтроверта, так і екстраверта, знаходиться посередині цих двох типів особистості.
Амбіверсія – незалежна характеристика особистості, психотип, який дозволяє амбіверту адаптуватися до оточення, аби бути у гармонії з самим собою та навколишніми.
Ще Карл Густав Юнг, швейцарський психоаналітик, психолог, визначаючи поняття та вводячи термін «екстраверт» та «інтроверт», припускав наявність проміжної ланки між ними. Пізніше сучасні психологи ввели термін «амбіверт» – людина, яка живиться енергетикою як зовні, так і зсередини.
Американський психолог Роберт Р. Маккрей шляхом дослідження визначив приблизну кількість амбівертів на планеті. Виявляється, даний психотип складає 38% від загальної кількості людей. Це найемоційніший психотип з усіх трьох.
Особливі прикмети
Виявити амбіверта серед оточуючих, або зрозуміти, що самі є амбівертом, дуже просто. Особливі прикмети адаптивної людини:
У професійній сфері амбіверт завжди затребуваний. Завдяки своїм позитивним якостям амбіверт може ефективно працювати як у команді, так і самостійно, показуючи водночас якісний процес та результат. Амбіверт не залежить від умов, у яких працює. Розумний баланс протилежних якостей допомагає амбіверту побудувати успішну кар’єру. Для успіху у сфері продажу амбіверт використає риси екстраверта: домовиться з клієнтами, підтримає команду, буде на варті робочого процесу. У рутині звітів та документацій – виявить інтровертне терпіння до монотонної діяльності, усамітнившись – блискуче виконає всі завдання та започаткує нові проєкти.
Такий психотип дійсно комунікативний та гнучкий. Не всім при народженні судилося бути амбівертами, але вчені роблять втішні прогнози: амбівертом стати можна! Звісно, не зараз і не за декілька днів. Потрібно працювати над собою, не лінуватися, виходити із зони комфорту, опрацьовувати та розуміти різні ситуації. Адже розуміння, коли потрібно звернути на себе увагу, а коли – бути мовчазним спостерігачем та вчасно задіяти різні аспекти власного типу особистості, у сучасному житті вкрай необхідне.
Читайте більше за тегами: