Про Budni
Наші продукти
Ми живемо в еру інформаційного суспільства і функціонуємо в умовах багатозадачності. Листи сиплються у поштову скриньку, чати «бомблять», стрічка фейсбуку та інстаграму нескінченно оновлюється.
Що ми маємо? Величезна кількість завдань страшно розфокусовує і не дає цілком зосередитися, щоб якісно виконати роботу. А надмірне споживання найрізноманітнішого контенту відволікає від найважливішого — часу з рідними, з собою, і, звісно, від роботи. Зосередитися стало справді важко, адже не покидає відчуття постійного інформаційного голоду.
Інтернет-книгарня «Наш формат» та редакція The Point пропонують 8 книжок, які нарешті навчать бути в моменті.
«Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!». Кел Ньюпорт
Кел Ньюпорт — професор комп’ютерних наук Джорджтаунського університету, письменник, автор популярного блогу про саморозвиток Study Hacks, зацікавився питанням, як наш мозок почувається під час зосередженої роботи. Спойлер: дуже добре. У книжці він дає практичні поради, як навчитися фокусуватися. Окремий розділ присвячено звільненню від ярма соціальних мереж.
«Якщо в момент, коли ви приступаєте до роботи, пролунає десь дзвінок, він зведе нанівець усі ваші зусилля сконцентруватися на предметі. Навіть якщо ви не усвідомите цього відразу, ваш мозок зреагує на чинник, що відволікає», – відзначає Ньюпорт. Загалом автор «Не турбувати» є послідовником ідеї чотиригодинного робочого дня. На його думку, саме стільки людина може безперервно сфокусовано працювати протягом однієї доби.
«Потік. Психологія оптимального досвіду». Мігай Чиксентмігаї
Тут досліджено не просто вміння зосереджуватися, а й вплив максимальної уваги до роботи – так званий стан «потоку» – на людське щастя. Психолог та науковець Мігай Чиксентмігаї стверджує, що уміння увійти у потік — це ключ до максимальної продуктивності, задоволеності собою та результатом роботи. У цьому виданні автор дає практичні поради як навчитися входити у стан безперервного творення та позбутися деструктивного розфокусування.
«…умова досягнення потокового стану — здатність індивіда відповідним чином перебудувати власну свідомість. Одним людям вдається отримувати задоволення в будь-якій ситуації, інші ж залишаються байдужими, займаючись найзахопливішими речами», – пише Чиксентмігаї.
Книжка вже давно стала бестселером літератури із самовдосконалення.
«Нове „Я“. Вплив медитації на свідомість, тіло й мозок». Деніел Ґоулман, Річард Девідсон
Один зі способів опанувати сучасний хаотичний інформаційний потік — навчитися досконало керувати своєю свідомістю. І найпростіший спосіб досягнути цього — медитувати. Медитація існує вже кілька тисячоліть, та лише нещодавно люди дослідили її з наукової точки зору. Саме у такому розрізі медитацію та особливості її впливу на ментальну діяльність розглядають автори цієї книжки. Тут наведено як цікаві факти про природу медитації, так і практичні поради щодо її опанування.
«Як показало дослідження, нейронні структури мозку, що відповідають за увагу, можна натренувати. Це повністю суперечить усталеній думці, що увага автоматична, а отже, жодними тренуваннями її не змінити», – відзначають автори.
«Рік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергією». Кріс Бейлі
Автор цієї книги – Кріс Бейлі – провів немислимий експеримент. Він присвятив рік тестуванню різних методик, націлених на підвищення продуктивності. Результат експерименту він описав у книжці.
«Якщо в баку відсутнє пальне або якщо ви „вигоріли“, бо протягом дня не економили енергію чи не виспалися, продуктивність буде накульгувати на обидві ноги, хоч би як вправно ми маневрували часом та увагою», – каже автор.
Бейлі описує, чому інтернет вбиває продуктивність, як навчити мозок позбавлятися зайвого, та чому спорт — це сила. Поради досить прості, але їхнє впровадження – значно складніша задача. Книжка допоможе мотивувати себе все ж зайнятися питанням власної продуктивності і досягти результатів.
«Сила волі. Шлях до влади над собою». Келлі Макґоніґал
«Найкращий спосіб досягти самоконтролю — зрозуміти, чому ви його втрачаєте», – наголошує американська науковиця, викладачка Стенфордського університету Келлі Макґоніґал. У своїй книжці вона пояснює, як знайти свої слабкості та викорінити їх. Також авторка дає спеціальні вправи, які допомагають прокачати силу волі як м‘яз.
Якщо вам не вистачає зосередженості через відволікання на соцмережі, які сьогодні можна прирівнювати до шкідливих звичок, то книжка Келлі Макґоніґал допоможе цю проблему викорінити. А це в свою чергу підвищить використання потенціалу повнішою мірою.
«Наш дивакуватий мозок». Дін Бернетт
Ключ до розуміння функціонування людської свідомості та інтелектуальної діяльності у дослідженнях мозку. На цьому наголошує невролог Дін Бернетт. У своїй книжці він дає відповіді на запитання, чому так важко контролювати свою увагу, та як боротися з цією проблемою.
«Навчання та постійне практичне застосування нових навичок може призвести до структурних змін у мозку. Мозок — це пластичний орган, отже, він здатен фізично адаптуватись до вимог, які висувають до нього», – пише Бернетт.
«Прокрастинація». Ленора Юен, Джейн Бурка
Один зі шляхів до ефективної та зосередженої праці — подолання прокрастинації. Автори однойменної книги, психологині Ленора Юен та Джейн Бурка, показують, що навмисне відкладання виконання робочих задач має свої причини, і їхнє коріння – у нашому дитинстві та пережитому раніше досвіді. За їхніми словами, 25% дорослих серед загальної кількості людей страждають від хронічної прокрастинації.
Книга складається з двох частин. Перша — теоретична «Зрозуміти прокрастинацію», друга — практична «Подолати прокрастинацію».
«Тиша в епоху галасу». Ерлінг Кагге
Ще одна проблема, яка часто заважає фокусуватися на роботі, — шум. Тиша в сучасному світі машин, великих оупен-спейс офісів та життя у мегаполісі може здатися розкішшю, та й її можна знайти. Секрет у тому, де шукати. Автор видання «Тиша в епоху галасу» Ерлінг Кагге — відчайдушний мандрівник, обійшовши мало не всю Землю, знайшов тишу у собі і навчився викликати її за вимогою.
«Тиша навколо нас може містити багато чого, але найцікавішим різновидом тиші є той, що лежить усередині», – каже Кагге. Він ділиться своїм досвідом віднаходити спокій та усамітнення навіть серед найбільшого галасу.
Інші статті по темі:
Читайте більше за тегами: