Про Budni
Наші продукти
Наше життя перевернулося з ніг на голову після пандемії та в період повномасштабної війни, яка триває досі. Нам довелося пристосувалися до способу життя, якого ніколи не очікували, і за таких обставин важко бути по-справжньому мотивованими та ефективними працівниками. Різні люди мотивують себе по-різному. Загальновизнано, що найкращим способом є пошук внутрішньої мотивації на роботі.
Розповідаємо про 4 ключові фактори покращення самомотивації зі статті Motivation at Work.
Позитивне мислення
Якщо ви схильні до негативу, зміна мислення на більш позитивне – чудовий початок для підвищення мотивації. Йдеться про пошук балансу, щоб негатив не переповнював вас – звісно, не все є позитивним 100% часу.
Пам’ятайте, що тільки ви маєте силу змінити власне ставлення до всього, що відбувається у вашому житті. Позитивне мислення та зосередженість на кращому майбутньому допоможуть вам це реалізувати. Коли ви природно очікуєте позитивних результатів, вибір, який ви робите, буде більш позитивним, а наявність картини успіху, якого ви прагнете, допоможе подолати розрив між просто бажанням чогось і впевненістю в тому, що ви можете отримати це.
Впевненість у собі та самоефективність
Впевненість у собі – це впевненість у своїй роботі та власній цінності. Самоефективність – це впевненість у своїй здатності досягти успіху в певному завданні. Обидва поняття нерозривно пов’язані з самомотивацією: коли ви ставите перед собою складні цілі, ваша впевненість у собі диктує віру в те, що ви володієте навичками, необхідними для досягнення цілей, а ваша самоефективність диктує ваші очікування щодо того, чи досягнете ви успіху.
Підвищити впевненість у собі не можна за одну ніч. Без позитивного мислення, як зазначено вище, не обійтися. Попрацюйте над усвідомленням своїх сильних сторін і досягнень, запишіть їх. Зберігайте список, до якого можете звернутися, якщо вам потрібно нагадати про свої навички та здібності. Якщо ви будете робити це, а не дозволятимете слабкостям чи негативу проникати всередину, ви поступово зміните своє мислення і, таким чином, покращите свою мотивацію на роботі чи деінде.
Навколишнє середовище
Наявність певної зовнішньої мотивації на роботі надає додаткову підтримку, тому визначте речі, які мотивують вас і роблять щасливими, і подумайте, як ви можете додати їх у своє робоче середовище.
Розглянемо кілька прикладів:
Без кінцевої мети може бути важко знайти мотивацію для початку роботи. Написання сильних, цілеспрямованих цілей на роботі – це ключова стратегія для того, щоб переконатися, що ваша робота буде найкращою.
Щоб написати ефективні цілі, які допоможуть вам зосередитися, а не кидатися від однієї до іншої або навіть опускати руки, вам потрібно мислити SMART:
S (Specific) – конкретність. Будьте чіткими і лаконічними щодо того, чого хочете досягти. Занадто розпливчасті формулювання, швидше за все, призведуть до зниження мотивації та розсіювання уваги. Це може допомогти вам скласти список питань, наприклад, чому ця мета є такою важливою та чого хочете досягти.
M (Measurable) – вимірюваність. Переконайтеся, що у вас є спосіб виміряти будь-який успіх на шляху до мети і в кінці. Оцінка прогресу, якого ви досягаєте, допоможе зрозуміти, наскільки далеко ви просунулися, і буде мотивувати вас довести справу до кінця.
А (Achievable) – досяжність. Не ставте перед собою нереальних цілей. Звичайно, було б чудово, якби ви досягли успіху, попри величезний виклик, але невдача, яку ви можете відчути, негативно вплине на вашу мотивацію в інших проєктах. Переконайтеся, що будь-яка мета, яку ви ставите перед собою, має досяжний кінець, водночас розвиваючи ваші навички та кидаючи вам виклик.
R (Reasonable) – розум. Остерігайтеся ставити цілі, результат яких не повністю залежить від вас, наприклад, підвищення по службі. Звузьте її так, щоб вона стосувалася відточування ваших навичок або збільшення досвіду, який може знадобитися для того, щоб ви могли претендувати на підвищення.
T (Timely) – своєчасність. Кожна мета потребує дедлайну. Встановлення часових обмежень дасть вам чітке уявлення про кінцевий результат і допоможе більш ефективно керувати роботою в межах цього часу. Крім того, наближення дедлайну може діяти як зовнішня мотивація та підштовхнути вас до дії.
Зрештою, найкраща мотивація йде зсередини. Переконайтеся, що ви отримуєте задоволення від своєї роботи, але також і від викликів, оточуйте себе найкращими людьми та намагайтеся знаходити позитивні моменти.
Читайте ще: Як багатозадачність впливає на продуктивність та як позбутися такої звички?
Читайте більше за тегами: