Про Budni
Наші продукти
Резюме – це перша сходинка на шляху до бажаної роботи, і якщо не докласти достатньо зусиль під час написання цього документа, потрапити на співбесіду, можливо, не буде шансів. Які саме особливості резюме можуть насторожити роботодавця, і як їх виправити?
1. Незрозуміла ціль пошуку роботи
Не варто використовувати звичні формулювання на кшталт «знайти перспективну роботу в компанії, що динамічно розвивається». Це загальні слова, які не пояснюють ваші сподівання від роботодавця та амбіції.
Не рекомендується перераховувати усі цікаві для себе посади – особливо з різних напрямків. Якщо ви розглядаєте кілька галузей для працевлаштування, краще адаптувати резюме для кожного з них.
Новачки у професії, які ще не орієнтуються в організаційних структурах або не знають точно, на якій посаді хочуть працювати, можуть вказати просто напрямок.
Оптимальний варіант – записати в рядку «ціль» бажану посаду, причому ідеально – саме в такому варіанті, як вона називається в конкретній організації (сформульована у вакансії).
2. Замало інформації
Резюме на кілька рядків зазвичай не є конкурентним. Звісно, якщо роботодавець побачить серед них щось надзвичайно цінне – наприклад, рідкісні в певній галузі навички та досвід, вас, скоріш за все, запросять на співбесіду. Проте якщо кандидатів на посаду багато – перевагу віддають тим, хто вже у резюме відобразив свої переваги.
Професійної скромності на час пошуку роботи варто позбутися і перерахувати максимум своїх успіхів. Згадайте: за що вас хвалили, дякували, за які результати роботи ви отримували премії? Замало просто перерахувати місця роботи – запишіть і свої основні досягнення на кожному з них. І якщо ви не займали жодної керівної посади, і якщо результати вашої роботи важко виміряти, а діяльність досить монотонна – напишіть про те, які процеси вам вдалося налагодити, оптимізувати, покращити: це і є ваші досягнення.
У розділі про освіту варто записати не лише свій виш, а і усе додаткове навчання, яке ви проходили і яке стосується професії – за ініціативою екс-роботодавців та за власним бажанням, не тільки тренінги та курси, а і онлайн-навчання.
3. Забагато інформації
Зворотний бік медалі – коли досвід настільки великий, що записати хочеться усе. Це також помилка: доведеться обрати головне. Тільки те, що стосується і буде корисним у межах бажаної посади (досвід, навчання, навички). Пам’ятайте: оптимальний обсяг резюме – 1-2 сторінки, тож нехай воно буде змістовним, але лаконічним. Інакше роботодавцю важко буде в потоці зайвих деталей розгледіти саме те, що є цінним у вашій кандидатурі.
Не треба докладно перераховувати всі свої робочі місця – акцент варто зробити на останньому, перерахувати функціонал та результати ще 2-3, інші – просто перерахувати. Те ж саме стосується навчання: оберіть тільки ті пункти, які стосуються певної посади.
4. «Прогалини» у досвіді
Йдеться про періоди, коли трудова історія переривається – наприклад, на кілька місяців або більше. Помічають зазвичай тривалі періоди, які були нещодавно, – на співбесіді можуть поцікавитися, чому в цей час кандидат не працював. Це може бути пов’язано з особистими причинами – лікуванням, відпусткою по догляду за дитиною, іншими сімейними обставинами. Також причинами можуть бути навчання, робота над власним проектом, подорожі, т.зв. саббатікали – тривалий відпочинок після напруженої роботи. Це можна зафіксувати у резюме – наприклад, інтенсивний курс навчання або роботу над персональним проектом, або згадати про це в мотиваційному листі чи розповісти уже на співбесіді.
5. Багато місць роботи по кілька місяців
Для багатьох роботодавців це ознака того, що кандидат або поки що не знайшов себе, або не готовий доводити справи до кінця. Проте сучасні тенденції на ринку праці, зокрема – скорочення строків роботи в одній компанії, примушують адаптуватися і спокійніше ставитися до таких нетривалих стосунків із співробітниками. Аргументом на вашу користь будуть результати, які ви перерахуєте: це здатність навіть за невеликі проміжки часу приносити компанії користь.
6. Досвід, що не відповідає бажаній посаді
Якщо ви бажаєте змінити сферу діяльності – варто вже в резюме відобразити, що саме ви встигли зробити для цього, і на які поступки готові піти, щоб займатися улюбленою справою. Наприклад, що ви пройшли профільне навчання, і готові перейти з високої керівної на початкову посаду з перспективою розвитку.
7. Відсутність досвіду
Якщо ви тільки розпочинаєте кар’єрний шлях, у вас ще немає професійних досягнень, зазначте інші успіхи: досягнення у навчанні, а також соціальному студентському житті. Чудово, якщо ви брали участь у цікавих проектах як волонтер або стажер – це свідчить про вашу проактивність. Якщо маєте досягнення у галузях спорту, науки, мистецтва – напишіть і про них: вони можуть не стосуватися професії, але розкривають особистість, а саме на це і звертають увагу роботодавці, коли шукають молодих фахівців.
8. Неправдива інформація
Не варто забувати, що у часи соціальних мереж приховати інформацію майже неможливо. Представник роботодавця, який розглядатиме вашу кандидатуру, перевірить надані вами дані, якщо матиме сумніви щодо їхньої достовірності – або за допомогою відкритих джерел, або коли зв’яжеться з екс-компанією, щоб зібрати рекомендації. І якщо неправда все-таки буде доведена – такого кандидата навряд чи запросять до команди.
9. Недоречне фото
Додати свою фотографію можна, а деякі роботодавці стверджують, що навіть варто – це дозволяє виділитися серед інших кандидатів як мінімум візуально. Але фото має бути доречним: без друзів, домашніх тварин, келихів пива. Ідеально – світлина в діловому одязі та високої якості.
10. Недопрацьовані форма або зміст
І перше, і друге має значення. CV має бути, насамперед, змістовним – тобто після ознайомлення з ним роботодавець повинен мати повну картину вашого досвіду. Але і оформлення також впливає на сприйняття, тож не забудьте відформатувати текст, використовувати єдиний шрифт та міжрядковий інтервал, якщо інформації багато – доречні переліки (для більш зручного сприйняття).
11. Неадекватні побажання щодо зарплати
Цю інформацію можна взагалі не вказувати в резюме, а обговорити вже на співбесіді. Але якщо писати, то необхідно піклуватися про те, щоб рівень був адекватним. Не занижувати його – професіонал має цінувати свою працю і може розраховувати на достойну винагороду. І не завищувати – адже якщо розрив бажаного і того, що пропонують компанії, дуже великий, кандидату не зателефонують. Проведіть невеликий аудит: подивіться, які зарплати фігурують у резюме та вакансіях для фахівців вашого рівня, поцікавтеся цифрами на професійних форумах та в рекрутерів.
Інвестуйте час у підготовку змістовного та структурованого резюме – це підвищить ваші шанси знайти гарну роботу. Не забувайте: первинний скринінг СV займає у рекрутера близько 15-20 секунд, отже зацікавити своїм досвідом варто з перших рядків.
Інші статті по темі:
Як отримати гарні рекомендації від екс-роботодавця: 10 порад
Слово – не горобець: 20 фраз, які можуть зіпсувати співбесіду
Читайте більше за тегами: