Ольга Волченко,
керівник департаменту по роботі з персоналом
фармацевтичної компанії Delta Medical

У лютому фармацевтична компанія Delta Medical складала мирні плани, але вже за місяць перебудовувалася на «військові рейки». Одразу перед менеджментом постало безліч завдань щодо того, як забезпечувати ліками аптеки та оптимальний товарний запас на власному складі. Ми відтворили хронологію життя компанії за 4 місяці повномасштабного вторгнення росії.

Перший тиждень

Порушено комунікацію з центральними офісами аптечних компаній. Не діють налагоджені логістичні ланцюжки. Оскільки два канали з трьох (море, повітря та земля) перекриті, то почалися складнощі з надходженням та поповненням запасів з-за кордону. Далі – більше: через особливості географічного розташування аптечного складу компанії ускладнилася доставка товарів до аптек Києва – у столиці було багато блокпостів, час доїзду до аптек збільшився, а їхній робочий день дуже скоротився. Не раз траплялося, що власним транспортом з компанії привозили товар, а приймати його вже не було кому. Та поки на складах була продукція – наша компанія ні перед чим не спинялась.

Після першого шоку, перекличок, переміщення дітей у безпечніші місця люди включилися у роботу. Багато хто – дистанційно. Завдяки потужній підтримці ІТ-відділу та програмістів фахівці налагодили роботу колег з Німеччини, Польщі, Австрії.

Ті, хто залишився в країні, долали страх у собі й виходили в офіс. Варто зауважити, що й на цьому етапі відчувалася потужна підтримка ІТ-спеціалістів: вони одними з перших прибули на склад компанії і, опанувавши швидко нові для себе навички, долучилися до збору замовлень.

Ми розуміли, що саме від нашої роботи і продуктів компанії залежать настрій та стан людей у Києві, Дніпрі, Черкасах, Полтаві, Одесі, Миколаєві та інших містах.

Поступово відновлювали комунікацію з аптеками і супроводжували волонтерські закупівлі. Delta Medical мала бути на відстані доступу до мирного населення, адже не всі виїхали з Києва та не всі виїхали з України.

Перший місяць

З початку березня ми поновили роботу мінімальним складом співробітників. Та згодом сформувався кістяк: щодня виходили на робочі місця працівники усіх підрозділів – складського, торговельного, логістичного, фінансового, маркетингового тощо.

Зміни відбувалися постійно, адаптувалися на ходу до роботи в нових і непередбачуваних ні на мить умовах. Працювали 6 днів на тиждень, вирішували питання фактично цілодобово, робочого часу у звичному розумінні цього терміну не було.

Відзначили цікаву тенденцію: коли всі втомилися від хаосу та затяжних обговорень поточної ситуації, то почали домовлятися та генерувати конструктивні рішення. Відразу збагнули, що налагоджена раніше система роботи негнучка, процеси потрібно перебудовувати на льоту. Спроби встановити правила та регламенти спрацьовували з великою часткою неефективності.

Протягом першого місяця основні виробничі процеси впорядкувалися, підрозділи компанії – синхронізувалися, а люди – максимально мобілізувалися.

За свідченнями співробітників аптечних мереж, Delta Medical стала першою компанією, яка відновила дистрибуцію: продукція підприємства почала регулярно надходити в аптеки.

Збоку може здаватися, що в асортименті нашої фармацевтичної компанії не так багато препаратів, які можуть врятувати життя, але це не означає, що навіть, так би мовити, «вітамінки» у воєнний час не актуальні. Гуля Поготова, маркетинг-директор Delta Medical, якось дорогою додому роздала нашим бійцям на одному з блокпостів Київщини трохи різних засобів від компанії. Абсолютно не очікувала, що так будуть раді і тим «вітамінкам», і консультаціям щодо їх прийому, які Гуля провела як фахівець.

Другий місяць і далі

Центральний офіс відновив життя майже у повному складі: робочі місця було збережено, а завантаженість на кожного значно зросла. Адже, окрім основних посадових обов’язків, додалися ті справи, без яких неможливе існування за воєнного стану. Наші співробітники пройшли навчання з тактичної медицини та отримали базові навички. Відпрацювали дії на випадок повітряних тривог та інших реальних загроз.

Для зручності та безпеки наших колег компанія відновила рух корпоративних шатлів: маршрути прокладено так, аби охопити всі локації, з яких прямують на роботу дельтівці.

Варто зазначити, що ще в перші дні повномасштабної війни усі співробітники компанії отримали заробітну плату за лютий та авансом – за березень. Надалі зарплатня виплачується без затримок усім, хто продовжує працювати. З 1 червня у компанії відновилося корпоративне медичне страхування співробітників.

Відтак кожен у нашій компанії зараз на своєму місці. Разом усі працюють злагоджено, як музиканти в оркестрі. Інакше – ніяк. Ми відповідальні за бізнес у країні, кровоносна система якої не має спинитися. Це наш фронт.

Завжди

Від 2014 року Delta Medical допомагала і наразі продовжує допомагати українській армії та медицині. На початку березня 2022 року зі складів компанії відвантажено вісім палет кровоспинної марлі «АЛПЕ Гемостоп». Усе, що було в запасі, віддали на потреби армії та МОЗ. Окрім того, компанія регулярно передає на потреби військових жарознижувальні та болезаспокійливі засоби.

Наша компанія не залишила поза увагою і цивільне населення: кілька тисяч упаковок препаратів ми передали до київської лікарні «Охматдит». Пластирі від Alpe, вітаміни та пробіотики від брендів Zest, «Кучику», «Турбіотик» призначені як для маленьких пацієнтів, так і для дорослих людей – лікарів та персоналу лікарні. В умовах підвищених навантажень на імунну систему важливо приймати спеціальні комплекси, які допомагають зміцнити здоров’я. 

Ще 1 000 наборів медикаментів на потреби населення у постраждалі від бойових дій регіони України наша фармацевтична компанія зібрала та передала у рамках ініціативи Православної Церкви України за сприяння платформи взаємодії неурядових організацій Eleos-Ukraine.

1 892 упаковки засобів Alpe, «Ібупром», «Ензібар», «Хьюмер», «Турбіотик», «Кучику» отримали пацієнти КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Краматорської міської ради.

6 000 лікарів на неокупованих територіях напередодні професійного свята отримали індивідуальні аптечки від Delta Medical.

Понад 10 000 флаконів оральної суспензії «Ібупром Форте» для дітей надійшли до  ГО «Пошукова платформа 911» (Київ), БФ «Україна для Героїв» (Рівне), КП «Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини з Центром реабілітації дітей з органічними ураженнями ЦНС з порушенням психіки та паліативної допомоги», ГО «Кампус освітньо-культурних та туристичних ініціатив «Едісон»».

Завдяки Delta Medical вся Україна долучилася до допомоги ЗСУ. Кожен, хто придбав бодай один засіб компанії, автоматично донейтив на армію.

Відтак наша компанія за короткий проміжок часу перерахувала на потреби української армії 2,5 млн гривень – частину коштів, отриманих від продажу своєї продукції. І скажіть тепер, що «вітамінки» не мають значення! Упаковка до упаковки – і хлопцям є гарна підтримка. Підраховано, що загалом таких упаковок українці придбали понад 500 тисяч.

Компанія Delta Medical не спиняється ні на мить, підтримуючи тих, хто нині в Україні – живе, народжує, працює, творить і воює на благо рідної держави.

Разом – до перемоги!