Про Budni
Наші продукти
В умовах війни надважливо тримати економічний фронт та працювати. Але важкі часи диктують свої умови, в яких потрібно актуалізувати власні навички. Продовжуємо серію матеріалів від HR-команди robota.ua, в якій поділимось нюансами пошуку роботи під час війни.
Раніше ми публікували статті про те, як і де шукати зараз роботу, скласти резюме, як підготуватися до співбесіди під час воєнного стану.
Про те, як адаптувати свій професійний шлях і продовжувати розвиток в умовах повної невизначеності, розповідають Марина Головко, Recruitment Lead robota.ua, та Юлія Дяченко, IT Senior Talent Acquisition Specialist robota.ua.
Марина Головко
Юлія Дяченко
Коли живеш у сучасному VUCA-світі, треба бути готовим до того, що твоє життя може змінитись в один момент. І ми, українці, уже неодноразово відчули це на собі. Ба більше, якщо колись у світі оголосять конкурс на найадаптивнішу націю, ми зможемо позмагатись за першість у цьому званні.
Сьогодні ми спробуємо розібратись з тим, як, опинившись в умовах повної невизначеності, адаптувати свій професійний шлях і продовжувати розвиток.
Ще 23 лютого 2022 року ми будували свої кар’єрні цілі та формували індивідуальні плани розвитку. Що було після – відомий факт, результатом якого стало те, що наразі багато українців лишились без роботи.
Враховуючи те, що ринок праці змінився і знову став «ринком роботодавця», треба бути готовим до того, що пошук роботи може зайняти більше часу. В попередніх матеріалах ми уже надавали рекомендації стосовно того, як краще шукати роботу, як скласти резюме та підготуватись до співбесіди в умовах нової реальності. Але навіть відмінно слідуючи рекомендаціям наразі пошук роботи може затягнутись і не принести очікуваного швидкого результату.
Що робити, щоб максимально ефективно використовувати час пошуку і не лише не падати духом, а й відкривати нові можливості
Ось деякі з них:
Prometheus – можна знайти безкоштовні курси на різні професійні теми – IT, аналітика даних, маркетинг, HR, журналістика тощо.
Genius Space – тут ви зможете опанувати медіаграмотність, навчитись роботі з соцмережами, проджект-менеджменту, HR та багатьом іншим цікавим напрямкам.
Coursera – платформа, яка зібрала разом понад 200 університетів і світових компаній, які готові ділитись досвідом. Зареєструвавшись на платформі, ви зможете знайти велику кількість безкоштовних курсів на абсолютно різні професійні тематики та навіть отримати диплом по їх закінченню.
Boosta Academy – освітня онлайн-платформа пропонує безкоштовні курси у digital-напрямку.
Насправді таких дружніх до українців освітніх платформ та онлайн-академій є набагато більше. Варто лише правильно спитати у Google.
Ми розуміємо, що залишитись без роботи у поточних умовах для багатьох – це дуже непроста ситуація. Але реальність така, що це може трапитись і ви, можливо, не одразу зможете знайти нову роботу. А далі – ваш вибір. Ви можете зробити цей процес максимально стресовим, постійно думаючи, що все пропало, ніколи не знайдете нову роботу, життя несправедливе. Або мобілізувати свої сили та подивитись за рамки свого буття. Коли, як не зараз, адже нас уже викинули із тієї відомої «зони комфорту» 😊
Думайте, аналізуйте, шукайте нові шляхи, і тоді процес пошуку нової роботи завершиться для вас перемогою.
Читайте більше за тегами: