Про Budni
Наші продукти
Маєте надію, що на початку 2022 року знайдете нову роботу, активно її шукаєте, проте поки далі телефонних інтерв’ю справа не йде? Січень, такий багатий на свята, завершується, тому час перейти до дій. Оскільки пандемія суттєво змінила наше життя, зокрема процес найму, пропонуємо кілька порад, які допоможуть зробити наступну онлайн- чи офлайн-співбесіду успішною.
Співбесіда онлайн – звикайте
Так, ви звикли до того, щоб пройти на посаду, потрібно прийти в офіс на наживо поспілкуватися з рекрутером, HR-ом, іншими представниками компанії. Проте так було до пандемії. Наразі через карантинні обмеження та віддалену роботу все більше компаній пропонують пройти співбесіду онлайн. Це може викликати у вас страх, дискомфорт, розгублення. Чому?
Проте є й плюси онлайн-співбесіди для вас. Серед них:
Уточніть деталі
Порада проста, але важлива.
Підготуйте простір для онлайн-співбесіди
Чудово, якщо для спілкування з рекрутером ви виділите окрему кімнату та усунете фактори, що відволікають. Переконайтеся, що під час спілкування у кімнаті буде тиша. Намагайтеся організувати найвдаліше місце. Перевірте положення камери, щоб не довелося його шукати під час бесіди.
Протестуйте програмне забезпечення. Навіть якщо вже користувалися в цей день Zoom, технології є технології, вони можуть дати збій. Переконайтеся, що ваша камера та мікрофон працюють. Покладіть біля себе записник для нотаток, запишіть у ньому запитання, які вас цікавлять.
Скористайтеся перевагами офлайн-співбесіди
Якщо ви прийшли на співбесіду в офіс, зосередьтеся на можливостях, які відкриваються перед вами. Попросіть провести ознайомчу екскурсію офісом. Чудово, якщо вдасться поспілкуватися з деякими потенційними новими колегами особисто, вони можуть познайомитися вас з корпоративною культурою.
Розрахуйте час із запасом, щоб дістатися в офіс – краще почекати, ніж запізнитися.
Не забувайте про зовнішній вигляд. Пам’ятайте – перше враження про вас дуже важливе. Ви можете обійтися і без ділового костюма, але вбрання має бути стриманим. Забудьте про прозорі блузи, рюші яскраві аксесуари. Одяг не повинен відволікати рекрутера від розмови та викликати бажання обговорювати вас.
Дізнайтеся, що відбувалося в компанії під час пандемії
Звісно, перед зустріччю потрібно підготуватися: прочитати про компанію на офіційному сайті та на офіційних сторінках у соцмережах, поспілкуватися з людьми, які в ній працюють чи працювали. Підготовка говорить про серйозність ваших намірів та зацікавленість компанією.
Не забувайте, що під час співбесіди запитання можуть ставити не тільки вам. Ви також обираєте, тому не соромтеся запитувати.
Наразі актуальними будуть запитання: «Як компанія справлялася з викликами пандемії протягом останніх двох років?», «Як відбувався перехід на віддалену роботу?», «Як компанія адаптувалася до COVID-19?», «Як дбає про добробут співробітників?» тощо.
Поділіться власним досвідом
Напередодні співбесіди подумайте, чого вам довелося навчитися в період пандемії, з якими змінами вам довелося стикнутися на посаді в компанії, в якій ви зараз працюєте/працювали, як вирішували проблеми та сприймали зміни. Можливо, працювали над підвищенням кваліфікації – унікальна перевага для кандидата.
Акцентуйте увагу на своїх soft skills: можливо, працюючи віддалено, навчилися спілкуватися більш ефективно, підтримували колег, допомагали керівництву під час переходу на віддалену роботу, організовували онлайн-зустрічі для колег.
Така поведінка та досвід підкреслять ваші навички та риси, продемонструють здатність адаптуватися.
Читайте більше за тегами: