Команда robota.ua провела анонімне опитування українських пошукачів та запитала, як змінилися різні аспекти роботи в умовах війни. Ділимось детальним аналізом відповідей респондентів.

Хто брав участь в опитуванні? 

Ми отримали 950 відповідей від пошукачів із різних регіонів України.

В опитуванні брали участь працівники таких галузей як роздрібна торгівля, промисловість та виробництво, будівництво, транспорт та логістика, HoReCa, реклама та маркетинг, оптова торгівля та дистрибуція, ІТ, освіта, медицина та охорона здоров’я, банки, автобізнес, фінпослуги, видавництво та поліграфія, юрпослуги, держсектор, телекомунікації та зв’язок тощо.

За рівнем посади респонденти розділились так (у порядку зменшення голосів): офісні працівники, працівники сфери послуг, робочі без кваліфікації, керівники регіону/відділу, СЕО/директори, власники бізнесу.

Нижче наводимо перелік питань, інфографіки з відповідями та коментарі до них.

Чи працюєте ви зараз?

Понад 60% респондентів відповіли, що наразі вони не працюють. Але це не обов’язково означає, що людину звільнили. Швидше, тут мова про те, що людина продовжує бути співробітником компанії, але робочих завдань в неї немає. Цілком можливо, що й виплат не отримує. Тому, продовжуючи числитись у штаті компанії, вона активно шукає нову. 

Чи працює зараз ваша компанія (або та, яка була останнім місцем роботи)? 

Майже 30% опитаних відповіли, що компанія не працює. Ще 27% вказали, що діяльність тимчасово призупинена. Не знають, що відбувається, 13% респондентів, і лише 5% відповіли, що їх компанія повноцінно працює.

Чи отримуєте ви заробітну плату зараз? 

Більшість опитаних – понад 60% – відповіли, що їх компанія не працює або їх звільнили, тому зарплати в них зараз немає. Ще 15% повідомили, що ЗП є, але виплачують не всю суму. 12% респондентів працють безоплатно. Трішки більше 10% вказали, що або отримують зарплату регулярно, або навіть авансом, на місяць вперед.

Чи змінився рівень прибутку з початку війни? 

На жаль, понад 70% опитаних вказали, що нічого не отримують зараз, тобто прибутку немає. Ще майже 20% відповіли, що прибуток зменшився. Залишився незмінним він у 7% респондентів і лише 1,4% респондентів повідомили, що прибуток збільшився.

Чи займаєтесь волонтерством?

Понад 40% опитаних вказали, що не беруть участь у волонтерських ініціативах. Але майже 57% відповіли, що допомагають всім, чим тільки можуть або лише грошима. Так тримати!

Чи змінили ви своє місце перебування? 

75% людей, які брали участь в опитуванні, залишились на тому ж місці, де були й до початку війни. Трішки більше 20% виїхали в інший населений пункт України і лише 2,9% виїхали в інші країни.

Якщо ви виїхали за кордон, яку країну обрали? 

На це питання відповідали лише ті, хто в попередньому обрав пункт “Інші країни”. Серед них найбільшим попитом користується Польща (це корелює з даними ООН). Румунія, Угорщина та Італія отримали однакову кількість відповідей.

Чи плануєте шукати роботу за кордоном? 

На це питання відповідали лише ті, хто в попередньому обрав пункт “Інші країни”. Майже 50% респондентів, що виїхали за межі України, не планують шукати там роботу. Інші 50% повідомили, що планують шукати тимчасову або постійну роботу.

Чи плануєте повернутися в Україну після закінчення війни? 

На це питання відповідали лише ті, хто в попередньому обрав пункт “Інші країни”. Майже 45% опитаних відповіли ствердно, ще 7% вже повернулися до рідної країни. 35% повідомили, що не можуть зараз визначитись із цим питанням, а 13% планують залишитись в Європі.

Наша команда залишається на сторожі ринку праці та щиро віримо у нашу перемогу. Все буде Україна!