Про Budni
Наші продукти
Вчимося робити справи через «не хочу» та позбуваємося установки «зроблю це завтра». Не намагаємося змусити себе, а пробуємо з собою домовитися.
Як переконати себе зробити те, чого ви зовсім не хочете? Де шукати натхнення та сили на виконання нецікавих завдань? Що робити, коли розум переконує, що це абсолютно необхідно, а емоції так активно проти?
Розповідаємо про те, як не відкладати на потім неприємні справи, а нарешті почати їх виконувати. У нашому матеріалі – 7 порад і стратегій, які допоможуть вам перестати тікати від нецікавих завдань і знайти ефективні методи самомотивації.
Сконцентруйтеся на першопричинах свого небажання
Запитайте себе: чому саме ви не хочете виконувати це завдання? У деяких випадках нам просто не вистачає зацікавленості та мотивації, а іноді справа в дещо іншому. Можливо, ви наперед впевнені, що у вас нічого не вийде. Через минулий досвід або страх зробити помилку. Серед інших причин – неправильне розставлення пріоритетів, проблеми з тайм-менеджментом, перфекціонізм, страх порушити свій комфорт.
Все це спричиняє відчуття небажання або навіть відторгнення. З такими психологічними бар’єрами та налаштуваннями мозку можна та треба боротися. Знайдіть свій страх, прийміть його та не тікайте. Відкрийтеся труднощам, приймайте виклики та навіть прагніть таких ситуацій. Захотіть зробити те, від чого раніше тікали.
Знайдіть переваги в цій справі
Переконані, навіть нецікаві та, здавалося б, даремні завдання мають користь. Спробуйте просто поглянути на них з іншого ракурсу. Наприклад, тривале виконання монотонної роботи дозволить вам відірватися від думок і переживань. А завдання, що вимагає посидючості та вдумливості, допоможе вашому мозку заспокоїтися та зосередитися. Робота над нудним проєктом змусить вас вирости як професіонала, адже саме завдання, які нам не дуже подобаються, допомагають зростати.
Розглядайте будь-яку небажану справу як можливість для розвитку. І якщо вам не вдається знайти у завданні непідробний інтерес, знайдіть щось інше.
Не нехтуйте підготовкою
Передчуття породжує бажання. Можливо, ви просто не готові починати завдання. Таке теж може бути. Вам потрібно внутрішньо налаштуватися та «дозріти». Оцініть свої можливості, наберіться сил, знайдіть ресурси, встановіть дедлайн, розробіть стратегію виконання справи та підготуйте покроковий план дії.
Тримайте фокус на результат
Процес точно не менш важливий за результат, однак якщо він абсолютно точно не принесе вам задоволення, думайте про те, що ви отримаєте за підсумками. Чим виконання цього завдання буде корисним? Для вашої роботи, для вашої компанії та для вас самих. Зрозумійте, навіщо насправді вам це потрібно зробити. Коли ви будете мати ціль, вам легше буде знайти стимул, якого вам так не вистачає.
Чим раніше ви впораєтеся з нецікавою справою, тим швидше вона закінчиться. Пам’ятайте про це та використовуйте відчуття подальшої свободи як додаткове джерело мотивації. Орієнтуйтеся на перспективу, візуалізуйте «образ майбутнього результату» та зосередьтесь на тих перевагах, які отримаєте в результаті.
Розділіть завдання на кроки
Небажання виконувати складні та нецікаві справи часто зумовлено тим, що вони здаються нескінченними та, як наслідок, нездійсненними. Нам складно діяти, коли немає підтвердження, що ми рухаємося в правильному напрямку. Якщо розділимо велике та неприємне завдання на кілька маленьких, ми будемо бачити результат і прогрес у виконанні його кожної дрібної частини. Це зробить справу в наших очах реалістичною та не такою вже й складною. І все, що нам потрібно, – зробити перший крок. А коли розпочата справа вже набуває сенсу, форми, значення, вам уже самим захочеться довести її до завершення.
Спробуйте «правило двох хвилин»
«Якщо завдання може бути виконане за дві хвилини – виконайте його». Звісно, не все можна виконати так швидко. Але цього часу достатньо, щоб почати. А коли ви візьметеся за завдання, вам буде складно зупинитися. Ви переконаєте свій мозок, що витратите «тільки дві хвилини», а потім усвідомите, що вже минула година. Досить згадати, як ми заходимо в YouTube або Instagram на кілька хвилин, а проводимо там ледь не весь вечір. Такий самообман справді працює. А отже, варто спробувати отримувати з нього користь.
«Увімкніть» обмежувальні механізми
Створіть (хай навіть штучно) такі умови, за яких вам буде важче (або неможливо) ухилятися від виконання завдання. Обхитріть свій мозок і знайдіть те, що точно буде вас стимулювати. Якщо вам не вистачає внутрішньої мотиваційної структури та власного ресурсу, шукайте зовнішні стимули. У тонусі для виконання нецікавого завдання вас можуть підтримувати два простих аспекти мотивації – отримання винагороди або уникнення покарання.
Встановіть дедлайн, пообіцяйте комусь нарешті взятися за справу, попросіть колегу проконтролювати вас або просто не дозволяйте собі дивитися наступну серію улюбленого серіалу, доки не зробите принаймні частину завдання.
Знаходьте істинний інтерес, тренуйте силу волі, шукайте мотивацію. І пам’ятайте, що ніхто за вас цього не зробить. Впевнені, у вас все вийде.
Читайте більше за тегами: