Про Budni
Наші продукти
Останні два роки назавжди змінили правила гри на світовому ринку праці. Пандемія повністю трансформувала робочі процеси та зрушила парадигму щодо того, де, коли і як ми працюємо.
Говоримо про те, що чекає HR-індустрію цього року, адже сучасні проблеми вимагають сучасних рішень.
Гібридні робочі процеси, новий досвід співробітників, підвищення кваліфікації команди, HR-аналітика на основі даних, рівність та інклюзивність – розповідаємо про тенденції у сфері управління персоналом зі статті Top 5 HR trends for 2022 and beyond
1. Гібридні офіси
Результати опитування, проведеного Gartner у червні 2020 року серед 127 компаній, показують, що 47% роботодавців дозволять своїм співробітникам працювати віддалено навіть після пандемії. Інші компанії (43% респондентів) розглядають запровадження гнучкого графіка, за якого співробітники зможуть самостійно обирати між віддаленою й офісною зайнятістю.
Це лише підтверджує той факт, що ми стрімко та впевнено наближаємося до ери гібридних робочих місць. Гібридний офіс – один із ключових HR-трендів 2022 року, що пропонує універсальний підхід до організації робочого процесу:
Компанії тепер масово переглядають свою стратегію у сфері нерухомості та відмовляються від довгострокової оренди офісів, а інвестують натомість у приміщення, які функціонуватимуть як штаб-квартири.
Тож, як показує світова практика, впровадження альтернативних гнучких і змішаних форматів організації робочих процесів, а також зміцнення стратегій, орієнтованих на віддалену роботу, – саме те, над чим повинні працювати HR-фахівці в цьому році.
З COVID-19 концепція досвіду співробітників змістилася на життєвий досвід, не пов’язаний з офісом або фізичною присутністю в команді. Нещодавній звіт McKinsey демонструє, що компанії мають зосередитись на створенні сильного почуття довіри серед команди, оскільки співробітники тепер шукають надійне середовище та підтримку у непрості часи.
Серед тенденцій HR у 2022 році ми побачимо, як компанії переглядають досвід співробітників, методи взаємодії всередині команди та пакети пільг.
По-перше, основну увагу буде приділено добробуту фахівців і пільгам, які допоможуть їм оптимізувати повсякденне життя. Дослідження Hartford показує, що співробітникам цікаві такі пільги: оплачувана відпустка (52%), страхування відшкодування збитків у лікарні (48%), програми допомоги (56%), послуги з підтримки психічного здоров’я (51%).
По-друге, компанії ще більше переходитимуть від офлайн до онлайн-досвіду: тімбілдінгові вечірки в Zoom, заняття фітнесом і йогою в мережі тощо.
Серед майбутніх HR-трендів ми побачимо перехід до життєвого досвіду та пільг, які безпосередньо не пов’язані з компанією. Світовий ринок праці вже знає такі приклади: премії на відпочинок та подарунки родині чи доставлення їжі додому співробітникам. Такі бонуси демонструють, що компанія дійсно піклується про своїх співробітників.
Читайте ще: Чому я маю обрати саме це резюме: секрети ефективного скринінгу
Підвищення кваліфікації співробітників входить до основних HR-трендів вже протягом останніх кількох років. Згідно з опитуванням Udemy, попит на підвищення кваліфікації зріс до колосальних 38% у 2020 році, а в недалекому 2019 році цей показник становив лише 14%.
Підвищення рівня кваліфікації команди є стійким і економічним підходом до розвитку робочої сили. А також ці ініціативи допомагають HR-фахівцям утримувати співробітників, підвищувати моральний дух команди та скорочувати витрати на рекрутинг і адаптацію.
Минулий рік приніс нам чимало проблем: масові звільнення, збільшення кількості лікарняних, перехід на віддалену роботу. Щоб залишатися гнучкими й адаптуватися до викликів зовнішнього ринку, організації повинні реалізовувати ініціативи з підвищення кваліфікації, щоб допомогти своїм співробітникам залишатися конкурентоспроможними на ринку праці.
Чи знаєте ви, що лише 34% керівників HR-відділу покладаються на дані та показники при прийнятті рішень? Якщо ви планували впроваджувати більш орієнтований на дані підхід до вашої кадрової стратегії, саме час розпочати.
Ключовими рушійними силами HR-аналітики у 2022 є:
У 2022 році нам доведеться покращувати стратегію HR-аналітики, щоб згодом у режимі реального часу отримувати інформацію про HR-процеси та приймати кадрові рішення, ґрунтуючись на значущих даних.
Читайте ще: Метапрограми: як зрозуміти спосіб мислення кандидата на співбесіді
Минулого року кількість пошукових запитів щодо різноманітності робочої сили збільшилася на 74%. Компанії визнають вплив різних течій на бізнес-інновації, прибутковість і командний дух. Фактично бізнеси з дуже різноманітною робочою силою повідомляють про на 19% вищі доходи.
Ось кілька HR-тенденцій, пов’язаних із DEI, які ми очікуємо спостерігати у 2022 році:
Читайте більше за тегами: