Про Budni
Наші продукти
Кожен роботодавець хоче отримати максимум. І для вдалого розвитку бізнесу, вочевидь, потрібна сильна та вмотивована команда. Роботодавець має певні вимоги до працівників і, у відповідь на це, вимоги та очікування працівників теж змінюються.
У грудні 2021 року міжнародна стафінгова група ANCOR Ukraine провела опитування «Кар’єрні та зарплатні очікування у новому 2022 році». Мета опитування – зрозуміти, на що чекають українські працівники у 2022 році.
Закрема, серед професійних очікувань у 2022 році українці вказали наступне: ніхто з опитаних не планує звільнитися та відпочивати, 12% хотіли б підвищитися у посаді, 7% хотіли б заснувати новий проект, і, що найцікавіше, але не є неочікуваним, більше половини (51%) хотіли б підвищення заробітної плати на поточній роботі.
Про яку суму підвищення йшлося? Тут думки відрізняються:
Також 8% вказали, що хотіли б мати стабільну зарплату.
З детальними результатами опитування можна ознайомитись за посиланням.
Що ж має врахувати роботодавець?
Рік від року гідна заробітна плата посідає перше місце у міжнародних опитуваннях. За даними ANCOR, далеко не всі компанії в 2021 році зробили перегляд заробітних плат власному персоналу, з цілком зрозумілих причин. Але, все ж, аби не втрачати співробітників і не натрапляти на труднощі у наймі нових – дізнайтеся про зарплатні тренди загалом у галузі, у конкурентів, або у спеціалістів конкретного профілю. За допомогою огляду зарплат можна зберігати розмір доходу персоналу на середньоринковому рівні і бути конкурентноздатним у цьому відношенні. Заробітна плата – це гігієнічний must-фактор, який потрібно враховувати.
Іноді потреби працівників не є вдоволеними, тому що вони не виявлені. Тож дізнавшись детально про це, можна вжити певних заходів. Формуючи анкету-опитувальник для колег, можна додати до неї такі фактори нематеріальної мотивації (але не обмежуючись):
Дуже добре, коли у компанії є грейди – це формує ясність, визначеність, що співробітнику потрібно робити для того, аби рухатись всередині компанії, вертикально, горизонтально чи географічно. Але велика кількість компаній у цьому сенсі працює «спонтанно», плануючи підвищення кар’єрними сходами під бюджет або видатну заслугу працівника. Але іноді (за відсутності кар’єрної мапи) підвищення – це просто підвищення. Воно може і не вимагати виконання нових посадових обов’язків або, як наслідок цього, підвищення заробітної плати. Просто бути фактом визнання співробітника, його проактивності або лояльності до роботодавця.
Читайте більше за тегами: