Онлайн-конференція «HR 365», організована robota.ua, відбулася 27 січня 2022 року. Спікерами заходу стали члени Key Management Team robota.ua. Зокрема, на заході були представлені такі доповіді:

  • Кірілл Манковскі, СЕО robota.ua – «2021 рік в роботі. Ключові події та проєкти. Плани на 2022».
  • Андрій Льовін, Field Sales Director robota.ua – «Аналіз ринку праці в Україні. Аналіз 2021 та що очікувати в 2022».
  • Ярослав Гуменюк, СМО robota.ua – «Трендвотчинг світової арени ринку праці. Досвід та перспективи для України».
  • Сергій Лозко, Innovation Director robota.ua – «Продуктові фічі та результати їх впровадження».
  • Юлія Бабаєва, HRD robota.ua – «HR-тренди 2022: на чому варто акцентувати увагу компаніям».

Що саме передбачають світові тренди в HR (про це йшлося в доповіді Юлії Бабаєвої) – розглянемо в статті. Отже…

HR-тенденція № 1. Дизайн взаємодії

За даними досліджень, велика частка працівників відзначає підвищення продуктивності під час віддаленої роботи. Але водночас співробітники менше спілкуються між собою, і як наслідок – маємо менше інновацій та ефекту синергії.

Тому виклик перед HR функцією – допомогти компанії у зміні способів взаємодії, спільної творчості та інновацій.

Що саме HR може запропонувати та просувати:

  • створення робочого простору (фізичного та віртуального) для взаємодії;
  • крос-функціональні команди, що стимулюватимуть різноманітність поглядів;
  • ротацію талантів.

HR-тенденція № 2. Borrow the talent

HR-тенденція № 3: Збагачення кар’єрного досвіду

Горизонтальний, вертикальний, ротація, бумеранговий: варіантів багато. Працедавці намагаються збагатити досвід співробітників. Як саме: пропонують їм горизонтальні/вертикальні переміщення, ротації на інший тип роботи, а також повертають фахівців, що звільнились з компанії 2-3 роки тому та отримали новий досвід.

HR-тенденція № 4. План А, В, С …

HR-підрозділ має завжди бути готовим до т.зв. мультимайбутнього, адже світ стає непередбачуваним, тому наявність плану В, С та D є запорукою успішної зустрічі непередбачуваних бізнес-викликів.

HR-тенденція № 5. Економіка навичок

Наразі все більшу популярність отримують курси, що дають можливість швидко отримати актуальну навичку.

В ЄС вже існує практика Europass – документ, що має в собі резюме, мовний паспорт, диплом, сертифікати, отримані людиною як підтвердження її досвіду. Все це спрощує виявлення конкретних затребуваних навичок.

Для компаній все більш актуальним стає картографування наявних внутрішніх навичок в організації, їх тестування. Актуальність історії освіти йде на спад. Актуальність даних про навички співробітників спрощує закріплення людей за новими ролями, надання можливостей для розвитку на робочому місці, допомагає співробітникам орієнтуватись у своїй кар’єрі.

HR-тенденція № 6. Від DEI до DEIB

Deiversity, Equity & Inclusion уже недостатньо.

Замало тільки запровадити різноманітність на робочому місці, надати рівні права, створити інклюзивне середовище, що залучає співробітників. До цього рівняння долучається ще й B – belonging. Компанія має створити умови для того, щоб співробітники малозахищених, малопредставлених груп хотіли залишатися в ній надового, відчували залученість, що належать до цього робочого середовища та знаходяться в психологічній безпеці.

HR-тенденція № 7. Складність і багатофакторність замість HR-моделей

HR-тенденція № 8. Від HR-аналітики до аналітичної грамотності?

HR-функція має дбати про те, щоб HR-технології використовувались етично та на благо компанії. HR має не тільки вміти використовувати технології, читати аналітику, але й розуміти алгоритм, за яким працює той чи інший механізм штучного інтелекту. Це допоможе не дати ввести себе в оману та не допустити неетичного використання даних. А також не тільки збирати та репрезентувати дані, але й конвертувати їх у правильні висновки та ініціативи/дії.