Про Budni
Наші продукти
Марі Федорова, менторка, засновниця платформи «Нейровідмінні»
Зміна кар’єри – це не просто вибір між двома роботами. Це вихід із зони
комфортубезпеки. Це занурення в невідоме та виклик власним страхам. Але чи дійсно цей страх означає, що ви не готові?Якщо ви зараз на роздоріжжі, ця стаття допоможе розібратися зі своїми страхами та знайти спосіб рухатися вперед.
Чому ми боїмося змінювати сферу діяльності?
Страх – це природна реакція мозку на невідомість. Але коли йдеться про зміну роботи, він часто проявляється в трьох основних формах:
1. Страх невдачі – «А що, якщо не вийде?»
Це найпоширеніший страх, який блокує дію. Ми боїмося не впоратись, що матимемо смішний вигляд, що нас не сприймуть у новій сфері.
Як подолати:
Замість того, щоб малювати в уяві лякливу картину «А що буде, якщо я не впораюсь?», поставте собі запитання: «А що буде, якщо у мене вийде?» або «Що я можу отримати навіть у разі невдачі?».
Певно, це не перша зміна діяльності у вашому житті. Але навіть якщо нова сфера здається вам далекою, ви, скоріше за все, маєте transferable skills – навички, які можна адаптувати будь-де.
Дуже часто ми недооцінюємо свої здібності та досвід, адже оцінюємо себе суб’єктивно. Тому добре бачимо не лише успіхи та вдалі рішення, а й низку невдач та провалів.
Як подолати:
Напишіть друзям чи знайомим повідомлення про те, що хочете змінити діяльність, але маєте сумніви. Запитайте наступне: «Які мої сильні сторони ти бачиш?», «В яких ситуаціях я був найбільш корисним для тебе?». Відповіді можуть вас здивувати і відкрити ідеї для нових способів заробітку.
Наприклад, я, працюючи в лабораторії, свого часу ходила на співбесіди в абсолютно різні сфери: організацію івентів, переклад, адміністрування. Я знала, що від цих співбесід не залежить моє життя тут і зараз, але хотіла зрозуміти, як мене бачать інші. Це допомогло відчути впевненість і подивитись на себе з іншого боку.
Коли ми довго працюємо в одній сфері, вона стає нашою «зоною безпеки». Навіть якщо робота не приносить задоволення, знайомі процеси здаються не такими страшними, як нові виклики.
Як подолати:
Говоріть про зміни вголос
Роботодавці – це теж люди, і вони набагато охочіше наймають нових працівників за рекомендаціями.. Саме тому не бійтеся розповідати знайомим, що ви шукаєте роботу.
Наприклад, я двічі отримувала офер саме через рекомендації. А коли пішла у фриланс, перші замовлення також прийшли через «сарафанне радіо».
Доповніть питання про свої сильні сторони
Як уже згадувалося вище, можете запитати у друзів та знайомих: «Які мої сильні сторони? В чому, на твою думку, я найкраще проявляю себе?».
Це не лише допоможе вам краще зрозуміти свої таланти, а й стане гарним приводом нагадати, що ви у пошуку. Після відповіді можна додати щось на кшталт: «Буду вдячний/-а, якщо порекомендуєш мене тим, хто зараз шукає спеціаліста з такими навичками».
Ніколи не відомо, куди може привести випадкова розмова. Можливо, просто обговорюючи зміни з друзями чи знайомими, ви отримаєте несподівану пропозицію.
Зміна кар’єри – це відповідальний і складний крок. Але найчастіше найбільші зміни в житті починаються саме тоді, коли ми наважуємося вийти за межі зони комфорту.
Якщо страх паралізує вас, пам’ятайте: це не сигнал «не робити», а лише підтвердження того, що ви рухаєтеся в зону росту, а турбулентність і сумніви – її нормальна складова.
Читайте ще: Поширені помилки на новій посаді: як не «наламати дров» у свій перший робочий день?