В умовах війни надважливо тримати економічний фронт та працювати. Але важкі часи диктують свої умови, в яких потрібно актуалізувати власні навички. Ми розпочинаємо серію матеріалів від HR-команди robota.ua, в якій поділимось нюансами пошуку роботи під час війни. 

Про те, як правильно складати резюме, розказують Марина Головко, Recruitment Lead robota.ua, та Юлія Дяченко, IT Senior Talent Acquisition Specialist robota.ua. 

Марина Головко

Юлія Дяченко

Необхідно зробити акценти на тому, що станом на сьогодні ринок праці змінився. З кандидатського він знову трансформувався у ринок роботодавця. Кількість вакансій зменшується, а кількість пошукачів зростає.  

Кожен пошукач має подбати про свою конкуренту представленість на ринку, розпочніть з резюме.  

Резюме повинно бути

Ще декілька місяців тому досить часто роботодавці у вигляді виключень запрошували кандидатів на зустріч навіть без детального резюме, маючи лише загальні уявлення про досвід чи рекомендацію кандидата від спільноти. На сьогодні таких кейсів стає значно менше. І маючи конкурентне резюме, пошукачі одразу збільшують свої шанси на можливість першого контакту з потенційним роботодавцем.   

Роботодавець повинен побачити ваше резюме

Візьміть до уваги, що наразі рекрутер компанії, до якого спершу потрапить ваше резюме, може знаходитись у різних життєвих обставинах і мати нестабільні технічні можливості. Тому рекомендуємо готувати резюме у форматі, який буде зручно відкриватись як з телефону, так і з лептопу (до речі, резюме, які готуються у форматі robota.ua, відкриваються однаково добре як з лептопу, так і з телефону).

Вже давно всім відомо, що якість та успіх резюме не вимірюється його обсягом («Чим більше, тим краще»), але наразі цей момент набуває неабиякої актуальності, оскільки у місцях з нестабільним інтернет-з’єднанням не завжди є можливість завантажувати великі файли.  

Резюме повинно бути чітким, структурованим і з правильно розставленими акцентами

Ознайомтесь з вимогами до посади і «підсвітіть» необхідні скіли у вашому резюме. Таким чином ви збільшите ймовірність того, що дана інформація не пройде повз очі роботодавця.  

Не зловживайте ілюстраціями та великою кількістю інфографіки у вашому резюме

Серед великої кількості кольорів, графіків та блоксхем дуже важко знайти потрібну інформацію.  

Додавайте декілька контактів для оперативного зв’язку

Особливо це стосується тих пошукачів, які знаходяться у зоні ризику нестабільної телефонної мережі. Перевірте актуальність контактів.   

Чітко сформулюйте мету та формат роботи, яку ви шукаєте

Зазначайте, якщо шукаєте виключно віддалену роботу. Якщо орієнтуєтесь на гібридний формат, зазначайте регіон, у якому шукаєте роботу, якщо готові до релокації — також вкажіть про це.  

Зазначте ваші побажання щодо рівня заробітної плати

Звісно, питання заробітної плати як для пошукачів, так і для роботодавців – аспект, який складається з багатьох ввідних і є предметом обговорення. Але зазначивши суму, на яку орієнтуєтесь, ви допоможете не лише зберегти час усіх учасників процесу, а й зафіксувати свої фінансові очікування. У період військового часу ми рекомендуємо ще більш детально підійти до питань монетизації вашого досвіду.

Будьте готові до того, що ринок заробітних плат може змінитись у будь-який бік. Вивчіть ринок і подивіться, що наразі пропонують компанії. Не демпінгуйте і не завищуйте вартість вашого досвіду.  

Не забувайте про мотиваційний лист

Його наявність значно підвищує шанс на те, що ваше резюме помітять серед багатьох інших. Правильно написаний мотиваційний лист допоможе звернути увагу роботодавця на сильні сторони вашого досвіду. Прочитайте уважно вимоги до посади. Подумайте, чим ваші навички можуть бути корисні компанії та чому саме з вами повинен сконтактувати роботодавець.

Не пишіть великі мемуари. Краще менше, але по суті. Під час написання мотиваційного листа уникайте загальні фрази на кшталт: «Хочу працювати у вашій компанії, бо вона є лідером ринку» або «Впевнений, що мої навички та набутий досвід допоможуть досягати високих показників та розвивати ваш бізнес». Рекрутер за день може переглядати сотні резюме і мотиваційні листи, написані під копірку викликають, скоріше, негативне відношення. 

Пам’ятайте – правильно складене резюме не дає 100% гарантії працевлаштування, але це значно підвищує шанс вашого першого контакту з роботодавцем.

Бонус

Ми візуалізували кілька прикладів того, як можна оформити в резюме свої навички, щоб виділитись з-поміж інших кандидатів.

У попередньому матеріалі ми розповідали як правильно шукати роботу в умовах війни. 

Вдалих пошуків!