Про Budni
Наші продукти
На різних етапах працевлаштування очікування кандидата від роботодавця та реальність можуть не збігатися. В такому випадку претенденти на посаду часто навіть не відгукуються на пропозицію, а якщо зрозуміли це безпосередньо на співбесіді – зникають з радарів, нічого не пояснивши. Хоча правильніше було б ввічливо відмовити.
Зібрали поради, які допоможуть відмовити роботодавцю на різних етапах працевлаштування правильно та не порушуючи внутрішній комфорт.
Про важливість відмови
Погоджуватися на пропозицію роботодавця завжди набагато легше, а от відмовляти – непросто та доволі неприємно.
Якщо вам не підходить пропозиція, повідомте роботодавця чи його представника, що вам не підійшло. Це важливо зробити, щоб:
Відмова під час першого знайомства
Перша розмова кандидата та рекрутера має на меті познайомити одне одного з вимогами та очікуваннями. Тут відмовляти найпростіше. Якщо вам не підходять запропоновані умови чи ви розраховуєте на посаду іншого рівня, одразу говоріть: «Дякую, але ця пропозиція для мене неактуальна».
Відмова після співбесіди
Якщо ви домовлялися про співбесіду, але з часом ваші плани змінились, то потрібно попередити роботодавця, щоб він не чекав вас даремно. Просто не прийти – вияв неповаги і якщо в цій компанії зʼявиться ще одна вакансія, що вас зацікавить більше, то навряд чи вас на неї запросять. Повідомити про своє рішення можна повідомленням або листом. Але обовʼязково проконтролюйте, щоб його прочитали, а значить – дали вам відповідь. Якщо її немає, зателефонуйте рекрутеру.
Більш детальне обговорення умов праці та обовʼязків відбувається вже на співбесіді. Якщо після детальнішого знайомства ви зрозуміли, що посада вам не підходить, можете одразу сказати про це на співбесіді, або ж повідомити про своє рішення після неї, зваживши всі «за» та «проти». Подякуйте за проявлений інтерес до вашої кандидатури та зазначте причину, через яку ви більше не розглядаєте цю вакансію.
Відмова до або після тестового завдання
Деякі вакансії передбачають виконання тестового завдання. Якщо ви не збираєтеся братися за виконання будь-якої роботи безкоштовно, говоріть про це одразу рекрутеру. Не погоджуйтеся на тестове, якщо не будете його робити, адже лише витратите час одне одного.
Може бути й інший випадок – ви готові виконати тестове, але після його отримання розумієте, що вам не вистачає досвіду, щоб його виконати або розраховували на інші завдання. Тоді потрібно повідомити роботодавцю, що ви не зможете виконати тестове та чому.
Під час відмови роботодавцю вам вдасться уникнути відчуття незручності, якщо будете памʼятати, що хоч це і непросто, але необхідно для вас. Також важливо зберігати діловий тон та не давати волю емоціям, навіть якщо ви натрапили на токсичного роботодавця і хочете втекти від нього якомога далі. Памʼятайте про свої карʼєрні цілі та впевнено рухайтеся до їх досягнення, водночас з повагою до всіх, хто трапляється на цьому шляху.
Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Що чекає на кандидата, чиє резюме сподобалось? Ключові етапи працевлаштування