Під час пошуку роботи та найму тестові завдання є невіддільною частиною процесу відбору претендентів. Вони допомагають компаніям знайти ідеального співробітника, а самим кандидатам – краще зрозуміти свої шанси на успіх і підготуватися до реальних робочих умов. Однак дехто вважає, що тестове завдання – це спосіб безкоштовно отримати виконане завдання.

Навіщо ж воно справді потрібне та чому компанії та кандидати все більше звертаються до цього інструменту, розповідаємо далі.

Чому тестове завдання потрібне компанії?

Оцінка професійних навичок

Тестове завдання дозволяє роботодавцю оцінити реальні професійні навички кандидата, а не лише його теоретичні знання. Це набагато інформативніше, ніж перегляд резюме або навіть співбесіда. Адже кандидат може мати чудове резюме, але насправді не володіти необхідними скілами. Також тестові завдання допомагають виявити потенціал кандидата для подальшого розвитку та зростання в компанії.

Перевірка відповідності вимогам, здатності вчитись нового

Компанії часто шукають кандидата, який має певний набір навичок і досвіду. І перевірити відповідність цим вимогам можна лише завдяки тестовому завданню. Крім того, воно допоможе з’ясувати, наскільки добре кандидат справляється з типовими і нетиповими для роботи задачами.

Нестандартні тестові завдання – це не забаганка роботодавців, а спосіб оцінити критичне мислення та здатність навчатись нового.

Визначення способу мислення, підходу до роботи

Завдання часто містять реальні робочі сценарії або проблеми. Виконуючи їх, кандидати показують вміння виділяти основне та ефективно розподіляти час і ресурси для досягнення мети. Також це дозволяє оцінити здатність аналізувати, планувати, знаходити нестандартні рішення та комунікувати.

Аналіз темпу та продуктивності

Часто тестові завдання мають визначений дедлайн та обсяг роботи. Це дозволяє компаніям оцінити, наскільки ефективно кандидат може працювати в умовах обмеженого часу та як швидко адаптується до нових вимог. Також це дає можливість визначити якість виконання роботи в умовах стресу. 

Фільтрація кандидатів

Деякі претенденти подають заявки на вакансії без зацікавленості в роботі та компанії. Тож, ймовірно, вони не будуть виконувати тестове завдання та відмовляться від наступних етапів співбесіди. Це значно зекономить час і ресурси компанії та дозволить зосередитися на кандидатах, які зацікавлені в співпраці.

Чому тестове завдання потрібно кандидату?

Демонстрація своїх здібностей

Резюме та супровідні листи дають лише загальне уявлення про кваліфікацію і досвід. Вони, на жаль, не передають реальні навички. Тим більше, можливо, в профілі кандидат забув про дещо написати або навпаки – трохи перебільшив. Тож виконання тестового завдання допоможе продемонструвати справжні здібності та сильні сторони.

Розуміння робочих завдань

Часто в описі до вакансії роботодавці спеціально не пишуть про деякі обовʼязки.

Тестове завдання дасть точне уявлення про те, з чим кандидату доведеться працювати.

Також воно допоможе визначити, чи відповідають умови та завдання очікуванню та професійним цілям претендента.

Перевірка компанії

Якщо завдання занадто складне, невідповідне та є частиною повноцінної роботи, а не інструменту перевірки знань і навичок – ймовірно очікування компанії не відповідають можливостям кандидата або ви маєте справу з шахраями. Крім того, варто звернути увагу на те, чи компанія дає різні завдання кандидатам. Якщо так, ймовірно, це не тестове завдання.

Комфорт

Це важливий аспект будь-якої робити. Від нього залежить продуктивність і задоволеність працівників. І зрозуміти наскільки комфортною є компанія можна під час виконання тестового завдання. Також завдяки цьому інструменту кандидати можуть скласти загальне враження про робочу атмосферу, стилі управління та взаємодію в колективі.

Зворотний зв’язок

Зазвичай після виконання тестового завдання роботодавці надають відгук кандидату. Незалежно від того, чи пройшла людина далі, такий фідбек допомагає дізнатися про сильні та слабкі сторони, отримати поради щодо покращення навичок та ефективніше підготуватися до майбутніх завдань.

Загалом тестове завдання є важливим інструментом для компанії та кандидата. Воно дозволяє кандидатам показати свої навички, а компаніям – оцінити реальні здібності кандидатів. Крім того, правильно складене та виконане тестове завдання — ключовий фактор успішного працевлаштування.

  Марія Приходько, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Як не звільнитися під час випробувального терміну та коли це зробити варто?