Про Budni
Наші продукти
Співбесіда – ще те випробування на міцність. Часто саме від неї залежить, чи запропонують вам роботу. Тому тягар відповідальності змушує нервувати і пробуджує страх. У такому стані кандидат здатен розгубити всі свої думки та забути розповісти про наявність релевантного досвіду і професійних досягнень.
Для успішної співбесіди важливо мати холодний розум та вгамувати хвилювання. Зібрали поради, які допоможуть побороти страх перед співбесідою та представити себе роботодавцеві у вигідному світлі.
Чому виникає страх перед співбесідою?
Невпевненість у власних силах
Невпевненість може виникати, коли ви звикли не підмічати власних досягнень та не акцентуєте на тому, що вмієте робити. Для підкріплення впевненості у своїх знаннях, перегляньте кілька вакансій зі своєї сфери. Визначте, скільки ваших вмінь відповідають вимогам вакансій, які обовʼязки ви виконуєте щодня на поточній роботі та отримуєте за це похвалу.
Відсутність досягнень
Насправді у більшості випадків досягнення відсутні лише у вашій голові. Вам потрібно лише відшукати їх. Це можна робити за формулою: обовʼязки – це дія, результат – досягнення. Тобто, кожна ваша завершена робота – це вже досягнення. Запишіть їх та виокремте найголовніші, щоб точно знати, про що говорити на співбесіді.
Страх помилки
Перед співбесідою ви боїтеся дати неправильну відповідь, помилитися у виборі роботодавця тощо. Побороти страх допоможе підготовчий етап. Дізнайтеся про типові та нестандартні запитання на співбесіді, поміркуйте, які відповіді роботодавець очікує почути та підготуйте головні тези. Також пошукайте інформацію про роботодавця та підготуйте запитання до нього. Це допоможе уникнути розбіжностей в аспекті очікування-реальність.
Як подолати страх перед співбесідою? Практичні поради
Памʼятайте, що співбесіда – це не іспит, а зустріч-знайомство з роботодавцем. Тому не потрібно покладати на неї великі сподівання, ви так само придивляєтеся до компанії та можете відмовити, якщо щось іде в розріз з вашими переконаннями.
Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Продовжуйте пошук роботи навіть під час блекаутів з чат-ботом robota.ua