Про Budni
Наші продукти
На співбесідах часто доводиться відповідати на стандартні запитання: «Розкажіть про себе», «Чому ви хочете працювати саме в нас?», «Чому ви вирішили змінити роботу?» тощо. Серед цих питань можуть бути ті, які дратують або ті, які ставлять у глухий кут, але відповідати на них все одно доводиться. Одним із таких є питання «Ким ви бачите себе через 5 років?». Вам може здатися, що прогнозувати у теперішній ситуації в нашій країні взагалі неможливо, а ще й на 5 років. Це слушно, проте рекрутер може не оцінити відмову дати відповідь на це запитання. Тож сьогодні зібрали поради, як відповісти, щоб справити гарне враження на рекрутера та отримати роботу.
Навіщо роботодавці про це запитують?
Не думайте, що запитання занадто безглузде для того, щоб зрозуміти, чи підходите ви на конкретну вакансію тут і зараз. Адже завдяки йому роботодавець отримує інформацію щодо вашого рівня амбіцій, ставлення до життя, самооцінки та її обʼєктивності. Також відповідь на запитання про карʼєрну перспективу через 5 років покаже, чого ви хочете від роботи та як збираєтеся цього досягати, чи є у вас план дій та на якому етапом у цьому плані знаходиться вакантна посада.
Відповідь на питання-прогноз говорить і про ваші цілі та їх довгостроковість, відповідність їх цілям та можливостям компанії. Корисною вона також є і для самого пошукача. Адже якщо вашою метою є розвиток карʼєри, а в компанії не передбачений карʼєрний ріст чи покращення експертизи фахівця, тут просто хочуть закрити вакансію якнайшвидше — то це вже буде приводом для вас відмовити такому роботодавцю.
Що відповідати?
Передбачити, ким ви будете через 5 років — непросто. До того ж це передбачення має відповідати вашому теперішньому досвіду та базуватися на амбіціях. Тобто, коли влаштовуєтеся джуном в SMM-відділ, а через 5 років бачите себе СЕО компанії, то навряд рекрутер оцінить позитивно таку відповідь.
Декілька порад, які допоможуть краще сформулювати вам відповідь на це питання:
Приклади відповідей
Одразу зазначимо, що універсальної відповіді на це питання немає. Адже вона буде залежати від ваших карʼєрних цілей та відповідності вакансії. Але даємо декілька прикладів відповідей, які можуть допомогти, або хоча б надихнути.
Приклади невдалих відповідей
Приклади відповідей, які точно зможуть провалити вашу співбесіду.
Не зациклюйтеся на словах, які ви маєте сказати. Головне – дати зрозуміти роботодавцю, що цілі у вас спільні і тоді бажана робота — ваша.
Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Як отримати підтримку керівництва для вашої нової HR-ініціативи? 8 кроків до успіху