Резюме – це перше, що бачить роботодавець під час знайомства з кандидатом. Тому його написанню потрібно приділяти багато уваги та вказувати все, що могло б виділити вас на фоні інших претендентів, але водночас – не перевантажити документ.

Якщо ви заповнюєте резюме на сайті robota.ua і з розділами «Досвід роботи» та «Ключові навички» вам все зрозуміло, то до пункту «Додаткова інформація» можуть виникнути питання. Що саме написати про себе у резюме? Яка інформація тут цікава конкретному роботодавцю? У статті будемо шукати відповіді на ці питання, щоб зробити складання резюме ще простішим.

Одразу зазначимо, що помилково вважати, якщо цей блок у резюме знаходиться в кінці, тому він неважливий та його можна пропустити. Звісно, набагато важливішими будуть ваш досвід роботи та ключові навички. Але якщо ви хочете виділятися на фоні інших кандидатів, не нехтуйте додатковою інформацією про себе. Також варто тут уникати шаблонних формулювань з тієї ж причини. Щоб виділятися серед інших кандидатів, шаблони не допоможуть.

Професійні досягнення

У цьому блоці ви можете підбити підсумок та узагальнити всі свої професійні досягнення протягом карʼєрного шляху, а не за окремими робочими місцями. Це можуть бути: загальний стаж роботи, управлінський досвід і кількість людей у підпорядкуванні (для керівних посад), успішні кейси та проєкти, що можуть вас виділити на фоні інших, авторські розробки тощо.

Наприклад: «Маю понад 10 років досвіду в управлінні великими проєктами: від… до… Керівництво підрозділами чисельністю до 50 осіб, формування штату з нуля. Оптимізація та автоматизація бізнес-процесів. Здатність будувати довгострокові робочі відносини з партнерами з бізнесу та клієнтами».

Особисті якості

Тут можна зазначити ваші особисті якості, які допоможуть якнайкраще виконувати цю роботу. Знову ж таки, уникайте шаблонних стресостійкості та комунікабельності, а зосередьтеся на тому, в чому ви можете бути унікальними. Оберіть ключові риси вашого характеру та більш детально опишіть їх з огляду на роботу. Наприклад: «Маю аналітичні здібності: вмію швидко обробляти інформацію з різних джерел та бачити вузькі місця у бізнес-процесах».

Позаробоча діяльність

Це важлива робота, яка також допомагає вам у професійному рості, але яка не підходить до зазначення в інші розділи резюме. Це може бути волонтерство, розробка власного ПЗ, ведення блогу, участь в організації свят, заходів тощо.

Також тут не зайвим буде вказати про свої захоплення, якщо вони дотичні до роботи. Наприклад, для редактора книг важливо брати участь у літературних клубах, писати вірші або оповідання власноруч.

Пояснення

У цьому розділі ви також можете надати роботодавцю інформацію про те, чому у вас виникла тривала пауза в роботі: декретна відпустка, сабатікал, переїзд тощо. Якщо ви змінюєте сферу діяльності та не маєте у ній досвіду, можете вказати тут, як ви були до неї дотичні раніше, чим займалися та як йшли до нової сфери.

Важливі нюанси

Вкажіть роботодавцю одразу на ключові аспекти, які важливі для вас під час пошуку роботи. Це може бути бажаний формат роботи: дистанційний, в офісі чи гібридний. Також можете висловити свою готовність/не готовність до відряджень і вказати про наявність закордонного паспорта.

Для окремих вакансій, де важливе переміщення на службовому авто, вкажіть тут про наявність водійського посвідчення та відкритих категорій.

Загальне правило під час заповнення розділу додаткової інформації – вона має бути корисною для виконання роботи на вакантній посаді. Не потрібно сюди писати абищо, щоб розділ не пустував. Також зважайте на стиль викладу: будьте лаконічними та вмістіть якнайбільше інформації без зайвої «води». І памʼятайте, що саме цей розділ може наштовхнути роботодавця на розгляд вашої кандидатури.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Напишіть роботодавцю першими! Нові чати на robota.ua – прямий контакт з рекрутером