Про Budni
Наші продукти
Якщо вас системно цькують або принижують на роботі, невиправдано зменшують розмір зарплати, не виплачують премію, керівництво дозволяє собі знущатися з вас на нарадах та зустрічах, то ви – жертва мобінгу. Щоб побороти такі дії та вчинки, законодавці прийняли рішення встановити відповідальність за мобінг на роботі. Про це читайте далі.
Набрання чинності
11 грудня 2022 року почав діяти Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)».
Цим нормативним актом встановлено, якщо працедавець/окремі співробітники/група співробітників систематично, тривало, умисно принижуватимуть честь та гідність інших співробітників, їх ділову репутацію/нічого не робитимуть, вони порушуватимуть законодавство.
Що говорить Закон?
В Законі йдеться про те, що працедавець має:
Працівники, які стали жертвами мобінгу, можуть звернутися зі скаргою до відповідного центрального органу виконавчої влади та/або до суду.
Відшкодовуватиме працедавець моральну шкоду співробітнику у випадку, якщо порушення його законних прав (і це підтверджено законним судовим рішенням), викликали моральні страждання, спричинили втрату звичного способу життя і призвели до того, що йому доведеться докладати додаткові зусилля, щоб повернутися до нормального життя.
Порушники Закону сплачуватимуть штраф (1 700 – 5 100 грн) або ж отримають покарання від 20 до 60 год. громадських робіт.
Також Закон надає право роботодавцю розірвати трудовий договір зі співробітником у випадку вчинення мобінгу, встановленого законним судовим рішенням.
Читайте ще: Запитайте юриста: харасмент на роботі – як розпізнати та протидіяти?