Інтернет-гігант Amazon повідомив своїм корпоративним співробітникам, що вони повинні повернутися до роботи в офісах компанії п’ять днів на тиждень, починаючи з січня 2025 року. Про це повідомляє New York Times.

Нове правило у порівнянні з розпорядженням працювати три дні на тиждень, встановленим у 2023 році, є найсуворішим рішенням щодо повернення до офісу серед великих технологічних компаній та може бути передвісником подальших змін.

«Останні 15 місяців, які ми провели в офісі принаймні три дні на тиждень, зміцнили наше переконання щодо цієї переваги», написав у службовій записці Енді Джассі, виконавчий директор Amazon. За словами пана Джасі, особиста співпраця дозволила Amazon швидко рухатися та зберегти свою культуру, яку, за його словами, стало особливо важко підтримувати, оскільки компанія швидко зростала під час пандемії. «Ми хочемо працювати як найбільший стартап у світі», зазначив він.

Зміни торкнуться понад 350 000 співробітників компанії.

На внутрішньому сайті для працівників Amazon йдеться про те, що відвідуваність буде відстежуватися за допомогою корпоративних бейджів, і що працівники повинні повертатися в офіс, навіть якщо там небагато членів команди. Компанія працює над тим, щоб зробити конференц-зали більш доступними, і додає близько 3 500 так званих телефонних кабінок в офісах, щоб розмістити додаткових співробітників.

Водночас на внутрішніх каналах обміну повідомленнями Amazon працівники заявляють, що ці зміни не відповідають заявленій місії Amazon стати «найкращим роботодавцем на Землі».

Технологічні компанії фактично закрили свої офіси в перші дні пандемії, тому вони поступово хочуть повертають своїх співробітників. Наприклад, Microsoft, Google, Meta та Apple очікують, що співробітники працюватимуть в офісі два-три дні на тиждень.

Надання працівникам гнучкого графіка роботи дозволило компаніям заощадити гроші на офісних приміщеннях і запропонувати гнучкість роботи як перевагу. Але керівники все частіше говорять, що це були компроміси, на які вони більше не хочуть йти.

Оскільки роботодавці зосереджуються на продуктивності, вони також відзначають, що за межами офісу люди повністю повернулися до допандемічного рівня активності.

Нік Блум, економіст зі Стенфорда, який вивчає політику роботи з дому, зазначив, що багато компаній часто змінювали свої правила повернення в офіс.

За даними компанії Kastle, що займається питаннями безпеки на робочому місці, офіси по всій країні заповнені більш ніж на 50 відсотків у порівнянні з допандемічним періодом. У деяких компаніях скорочення мотивували працівників проводити більше часу в офісі, бажаючи зміцнити робочі стосунки.

Читайте ще: Робимо кандидатів видимими: велике оновлення robota.ua та доступ до більшого кола потенційних кандидатів