Згідно з новим звітом Gallup «Стан глобального робочого місця: 2024», кожен п’ятий працівник у всьому світі відчуває самотність.

Самотність більш поширена серед працівників молодше 35 років, ніж серед тих, кому 35 років і більше. Однаковий відсоток чоловіків і жінок, що працюють, повідомляють про самотність – по 20%. Водночас рівень посади мало пов’язаний із самотністю.

З усіх змінних, проаналізованих Gallup, формат роботи демонструє найбільші відмінності у сприйнятті самотності працівниками. Віддалені працівники повідомляють про значно вищий рівень самотності (25%), ніж ті, хто працюють виключно в офісі (16%), а співробітники, які працюють за гібридним форматом, знаходяться посередині між ними – 21%.

Вплив самотності

Соціальна ізоляція та хронічна самотність мають руйнівний вплив на фізичне та психічне здоров’я. Професор Гарвардського університету та старший науковий співробітник Gallup Ліза Беркман та її колеги вивчали зв’язок між соціальними та громадськими зв’язками і рівнем смертності протягом дев’яти років. Ризик смертності серед людей, яким бракувало громадських і соціальних зв’язків, був удвічі вищим, ніж у людей, які мали багато соціальних контактів. Ці відмінності не залежали від фізичного здоров’я, соціально-економічного статусу та медичних практик.

Інші дослідження виявили схожий зв’язок між міцними соціальними зв’язками та довголіттям.

Як роботодавці можуть допомогти?

Хороша новина полягає в тому, що робота сама по собі зменшує самотність. Дорослі люди, які працюють, рідше відчувають самотність (20%), ніж безробітні (32%), і ця тенденція зберігається в усіх вікових групах.

Однак цей позитивний ефект стає набагато сильнішим, коли зростає залученість працівників.

Якщо працівники активно не залучені до роботи, вони майже так само самотні, як і безробітні. Якщо ж працівники залучені (якщо вони вважають свою роботу значущою та відчувають зв’язок з членами своєї команди та організацією), ймовірність самотності для них значно нижча.

В окремому дослідженні залучені працівники мали на 64% менше шансів бути самотніми, ніж незалучені. Загальна залученість має набагато сильніший ефект, ніж будь-який з 12 окремих аспектів залученості, які досліджувала компанія Gallup. Наприклад, працівники, які кажуть, що їхня думка має значення, мають на 39% менше шансів бути самотніми, а ті, хто щодня роблять те, що у них виходить найкраще, мають на 37% менше шансів бути самотніми.

Наявність кращого друга на роботі посідає одне з останніх місць серед 12 пунктів, коли йдеться про зменшення самотності. Працівники, які кажуть, що мають кращого друга на роботі, на 21% менше схильні до самотності. Це все ще має значення, але не таке важливе, як залученість в цілому.

Чому так відбувається? Можливо, змістовна робота поглинає увагу людей настільки, що вони не відчувають самотності – вони просто надто зайняті тим, що їх цікавить.

Якщо керівники хочуть вирішити проблему самотності своїх співробітників, найкращим варіантом може бути комплексний підхід до залучення працівників.

Читайте ще: Дослідження: 85% працівників вагаються звертатися за допомогою до HR-менеджерів. Як повернути довіру?