Про Budni
Наші продукти
За останні кілька років ми стали свідками розвитку низки тенденцій на робочому місці, які зайняли перші шпальти майже всіх кар’єрних сайтів і блогів. Деякі з них, як-от віддалена та гібридна робота, стали результатом природного розвитку робочих місць у постпандемічний період. Інші, як-от «тихе звільнення», – це просто старі концепції (незалученість співробітників), яким інфлюенсери дали нову назву, що привертає увагу.
Але інші тенденції набувають іншої форми – форми бунту та розбіжностей. Сучасні працівники стали свідками того, як робоче місце кардинально змінилося за відносно короткий час, і не завжди на краще.
Розглянемо кілька тенденцій на робочому місці, які стали результатом незадоволеності та бажання змін.
Працівники-привиди
Останні кілька років багато роботодавців, які дозволили співробітникам працювати віддалено з початку пандемії, змінили курс і тепер вимагають повернення в офіс. Лідерами в цьому питанні є відомі компанії, наприклад, Google, Meta, Apple та Microsoft, які озвучують переваги «збиратися разом» в офісі кілька днів на тиждень. Однак деякі працівники, які працюють з дому вже понад три роки, не погоджуються з цією вимогою. Їхнє рішення – з’являтися в офісі лише на короткий час, аби дані бейджа зафіксували, що вони там були, а потім йти. Хоча дехто може вбачати в цьому нечесний метод обману системи, інші вважають, що це – спосіб для працівників повернути собі важелі впливу, які вони справедливо заробили, утримуючи компанії на плаву під час пандемії.
Оновлені офіси
Після багатьох років роботи в комфорті та звичній домашній атмосфері працівникам потрібен додатковий стимул, щоб знову звикнути до офісних умов. Відмовившись від привабливості столів для пінг-понгу та безкоштовних перекусів, роботодавці вирішили капітально відремонтувати свої офіси, замінивши стерильні кабінети на декор, що надихає. Ці оновлені робочі простори надають пріоритет співпраці та комфорту завдяки використанню яскравих кольорів, рослин і природного світла з метою полегшити працівникам перехід з дому назад у корпоративне середовище.
Відпочивати працюючи
Щороку у працівників багато днів оплачуваної відпустки залишаються невикористаними. Ба більше, коли працівники беруть відпустку, 29% з них кажуть, що почувають себе винними. Було б чудово, якби існував спосіб відпочити без відриву від роботи, уникаючи при цьому гніву керівників і колег, які беруть на себе додаткові навантаження в цей період. Декому пропонують вихід із ситуації – можливість працювати віддалено у відпустці. Зрештою, якщо робота виконується, то яка різниця, де вона виконується? І якщо це допоможе запобігти виснаженню або вигоранню працівників, тим краще. Ця тенденція підкреслює важливість балансу між роботою та особистим життям для працівників, а також необхідність відкритого спілкування з керівниками.
Невдоволені працівники
Для тих, хто не любить свою роботу, раніше існувало лише два варіанти – продовжувати терпіти або звільнитися. Зараз для кожного невдоволеного працівника знайдеться свій варіант. Для тих, хто готовий виконувати свої робочі обов’язки, але не виходити за рамки, є тихе звільнення. Для тих, хто хоче звільнитися гучно, існує гучне звільнення. А десь посередині є ті, хто відверто незадоволені своєю роботою, але не хочуть або не можуть зробити крок уперед через фінансові проблеми чи страх залишитися без роботи. Насправді, через нещодавні скорочення у сфері високих технологій та зростання вартості життя, як «тихі», так і «гучні» працівники можуть проявляти ознаки невдоволення і залишатися на своїх посадах.
З кожним роком робочі місця змінюються. Працівники не соромляться висловлювати свої занепокоєння та розчарування, і хоча роботодавці можуть протидіяти в деяких питаннях, вони не мають іншого вибору, окрім як дослухатися до працівників і поступатися їм, щоб залишатися конкурентоспроможними.
Читайте ще: Відстежуйте, аналізуйте, реагуйте: чому моніторинг соціальних мереж важливий для бренду компанії?