Про Budni
Наші продукти
Дослідники Gartner опублікували свіже дослідження Top HR Focus Areas for 2025 and How to Excel in Them. Знайомимо вас з його результатами.
5 пріоритетів для HR-лідерів у 2025 році:
- Розвиток лідерів та менеджерів.
- Організаційна культура.
- Стратегічне кадрове планування.
- Менеджмент змін.
- HR-технології.
Дослідники провели опитування понад 1 400 HR-лідерів у 60+ країнах та усіх головних сферах діяльності. Чому називають саме такі пріоритети? Що планують робити топові менеджери? Як вони хочуть розв’язувати питання робочого капіталу серед змін економіки та невпевненості на ринку праці? Нумо дізнаватися разом!
Довідка: Gartner – провідна світова дослідницька і консалтингова компанія у сфері інформаційних технологій. Заснована в 1979 році. Програма Gartner for HR допомагає покращити процеси, знизити витрати часу та ресурсів.
Розвиток лідерів та менеджерів
Згідно з опитуванням Gartner, 75% HR-лідерів вважають, що їх поточні програми навчання та підвищення кваліфікації не готують менеджерів до майбутнього. Отже, якщо у вашій компанії є система вдосконалення менеджерів, краще переглянути її та перевірити на ефективність.
Стратегія: прийняти модель постійного розвитку, яка фокусується на практичному навчанні через реальні виклики. Традиційних семінарів з лідерства вже не вистачає. Що варто робити? Пропонують:
Так HR-менеджери зможуть краще розвивати лідерські навички та підготуватися до майбутніх викликів.
Про культуру компанії теж кажуть багато, але узгодження красивих тез із реальністю все одно залишається одним з головних HR-викликів. Опитування Gartner показує, 57% лідерів вважають, що менеджери не забезпечують дотримання організаційної культури. А 53% опитаних кажуть, що менеджери не відповідають за демонстрацію культурних цінностей компанії.
Стратегія: чітка наочна поведінка, що підтримує озвучені цінності. І також всі рівні менеджменту мають демонструвати культуру компанії.
Тільки 1 з 4 працівників каже, що розуміє цінності компанії. Відповідно, вимоги організаційної культури необхідно прописувати якомога зрозумілішими прикладами. Це варто робити, щоб покращити ефективність працівників, їх залучення та бажання залишатися в компанії.
Згідно з дослідженням, лише 15% компаній займаються стратегічним кадровим плануванням. А більшість організацій все ще планують свої процеси на базі чисельності персоналу. Але такий підхід обмежує здатність передбачати майбутні потреби в талантах.
Стратегія: впровадити поетапний підхід до планування кадрів, орієнтований на потенціал. HR-менеджер може таким чином визначати навички, потрібні для задоволення майбутніх потреб бізнесу. Це дозволить розробити ефективні стратегії навчання спеціалістів чи запозичення талантів.
Приклад питань, які варто розглянути: «Яка мета бізнесу?», «Які є прогалини та як їх заповнити за допомогою талантів?», «Що можуть зробити вже наявні працівники?».
В умовах постійних та різких трансформацій працівники відчувають втому від змін. Про це кажуть 73% HR-лідерів в опитуванні. 74% додають, що менеджери недостатньо підготовлені для керування змінами.
Стратегія: розвиток навичок, як керувати змінами серед лідерів. Знаходження внутрішніх чинників, що впливають на зміни, допоможе полегшити трансформацію. Замість звичних вказівок зверху, варто передати співробітникам частину відповідальності за проведення змін. Це підвищить рівень залученості та забезпечить більш стійкі результати.
Як це робить страхова компанія Allstate? У них є сітка корпоративних форумів, де працівники обговорюють поточні проблеми. HR-и компанії відстежують неформальних лідерів, до яких люди йдуть, та питають їх, що варто робити компанії для полегшення життя команді.
Технологічна оптимізація зараз важлива усюди заради пришвидшення процесів та підвищення продуктивності. Водночас 55% опитаних HR-фахівців визнають, що їх поточний стек технологій не відповідає потребам бізнесу. 51% менеджерів не можуть виміряти ROI в технології.
Стратегія: пропонують інвестувати в довгострокові рішення. Генеративний ШІ має потенціал, здатний оптимізувати процеси, покращити прийняття рішень та якість роботи. Відповідно, підніметься і рівень віддачі від інвестицій.
Що варто робити:
5 пріоритетів HR-лідерів у 2025 році, на думку експертів Gartner:
Ознайомитися з повною версією доповіді-презентації можна тут.
Читайте ще: Сподівання і побоювання працівників – 2024: глобальне дослідження PwC