Про Budni
Наші продукти
Ден Дубравін, практичний психолог, тренер з емоційного інтелекту
Ринок праці постійно змінюється. Одним із найпомітніших трендів є впровадження гнучкого графіка та віддаленої роботи. І це не просто модний тренд. Це реальний крок до покращення якості життя працівників та підвищення їхньої продуктивності. У статті розглянемо, як гнучкість може допомогти підвищити ефективність і зробити роботу працівників більш приємною.
Гнучкість = ефективність
Відомі компанії-консерватори у сфері фінансів, такі як Citigroup, JPMorgan Chase, Barclays, дозволяють своїм працівникам працювати за гнучким графіком.
Такі продовольчі гіганти як Unilever, Nestle прийшли до розуміння, що задоволені співробітники – це ключ до успіху, тому активно впроваджують різні програми, включаючи гнучкий графік.
Гнучкий графік роботи може проявлятися у вигляді:
Впровадження гнучкого графіка роботи є ефективним інструментом для підвищення конкурентоспроможності компанії. Забезпечуючи співробітникам більшу свободу та гнучкість, компанії можуть залучати та утримувати талановитих фахівців, підвищувати їхню продуктивність та знижувати плинність кадрів. Крім того, гнучкий графік може сприяти покращенню іміджу компанії як привабливого роботодавця.
Гнучкий графік має багато переваг, але й може призвести до негативних наслідків. З одного боку, він дає відчуття автономії та контролю над своїм часом, що позитивно впливає на мотивацію та задоволеність роботою. З іншого – може виникнути відчуття ізоляції, особливо в людей, які потребують постійної соціальної взаємодії. Також деякі люди можуть відчувати труднощі з самоорганізацією та дисципліною, що призводить до прокрастинації та зниження продуктивності.
Впровадження гнучкого графіка в компанії пов’язане з низкою викликів:
Успішне впровадження гнучкого графіка потребує комплексного підходу, який включає розробку чітких політик, надання необхідних інструментів. Тому підійти до таких змін потрібно максимально відповідально. Щоб не перетворити гарну ініціативу mental health в некерований організаційний хаос.
Все більше компаній переходять на гнучкий графік і віддалену роботу. Пандемія COVID-19 прискорила цей процес. Багато досліджень свідчать про те, що ця тенденція буде посилюватися. Однак, повний перехід на віддалену роботу малоймовірний, оскільки багато професій вимагають особистої присутності. Швидше за все, ми побачимо гібридні моделі роботи, які поєднуватимуть роботу в офісі та віддалено.
Забезпечуючи співробітникам більшу свободу і гнучкість, компанії можуть підвищити їхню задоволеність роботою, знизити рівень стресу і, як наслідок, збільшити свою конкурентоспроможність.
Читайте ще: Еволюція чи революція: як змінюється робоче середовище під впливом нових тенденцій?