Відчуття безумовного щастя – найвища насолода та рівень оцінки задоволеності життям для багатьох. Щастя настільки важливе для загального добробуту, що ООН запровадила Міжнародний день щастя, який щороку відзначається 20 березня. У світі вважають, що щастя належить до основних цілей людства. В українських реаліях почуватися щасливим не завжди виходить, на жаль. Але з нагоди свята підготували прості щоденні кроки, які допоможуть відчути щастя, якого всі прагнуть.

Ранкова подяка

Налаштуйте свій ранок так, щоб зробити перші кроки на зустріч щастю вже після пробудження. Перед тим, як встати з ліжка, згадайте хоча б три речі, за які ви вдячні. Це налаштує мозок на позитивний день і допоможе побачити світ яскравішим.

Подяка – це суперсила. Вона змінює фокус уваги з того, чого бракує, на те, що у вас вже є. Також не забувайте дякувати людям навколо, адже слова подяки так приємно чути!

Спорт або розминка

Яким би противником спорту ви не були, але саме фізичні вправи вранці налаштовують нас на продуктивність та заряджають енергією. А викид ендорфінів після занять спортом безпосередньо впливає на вашу задоволеність життям. Оберіть спорт, який приносить вам задоволення та відчувайте себе щасливішим щоразу. Якщо вже зовсім ваші прямі зі спортом не перетинаються, то хоча б потягніться гарненько в ліжку та розімніть мʼязи шиї після пробудження – ви вже почуватиметеся краще.

Менше новин – більше музики

Читання новин, на жаль, не пришвидшить перемогу України, а лише може негативно вплинути на ваш емоційний стан. Обмежте перегляд стрічки новин у Telegram, особливо вранці. Виділіть конкретний проміжок часу для прочитання новин і не виходьте за його межі. 

Світові катастрофи можуть зачекати, а от улюблений плейлист підніме настрій миттєво! Додавайте більше ритмів, які вас заряджають.

Обійми без обмежень

Друзі, рідні, домашні улюбленці – всіх обійняти! Обійми стимулюють вироблення окситоцину, гормонів щастя (дофаміну, серотоніну та ендорфіну), зменшують рівень стресу. Тим самим ви збільшите не лише власний рівень щастя, а й тих, кого обійматимете.

Маленькі радощі щодня

Ви здивуєтеся, наскільки будете щасливішими, якщо дозволятимете собі маленькі радощі. Це може бути все, що завгодно: придбайте квіти, щоб наповнити домівку весняним настроєм, замовте суші на вечерю, одягніть красиву сукню на прогулянку, подивіться улюблений серіал перед сном тощо.

Медитація

Дихальні вправи заспокоюють нерви та допомагають відчувати себе краще. Спробуйте прямо зараз: глибокий вдих через ніс… затримали… повільно видихаємо через рот. Відчуваєте?

Добрі справи

Робіть добрі справи просто так. Купіть каву другові, допоможіть сусідці донести сумки додому або просто зробіть комплімент, зробіть донат на актуальний збір для військових – це все допоможе почуватися щасливими.

Цифровий детокс

Спробуйте хоча б годину перед сном не заглядати у телефон чи інші ґаджети. Ваш мозок скаже «дякую», а рівень стресу зменшиться. Також вимикайте сповіщення на ґаджетах, щоб вони вас не відволікали і не впливали на настрій. Користуйтеся ґаджетами лише тоді, коли ви це хочете зробити, а не щоразу, коли почули сигнал повідомлення.

Свіже повітря

Весняна погода сприяє прогулянкам на свіжому повітрі, а сонячне світло після зимової сірості одразу дає надію на краще. Виходьте на вулицю та насолоджуйтеся. Навіть п’ятихвилинна прогулянка здатна допомогти відволіктися та покращити настрій.

Памʼятайте про свої потреби

Щастя – це не лише усмішка на обличчі, а й турбота про себе. Слухайте свої бажання, не бійтеся сказати «ні» тому, що вас виснажує, і пам’ятайте: ви заслуговуєте на радість!

Впроваджуйте ці прості звички і спостерігайте, як покращується ваш настрій. Бо щастя – у дрібницях, варто тільки їх помітити!

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Навички важливіші за вік: чому цифра у паспорті перестає визначати кар’єру?