Про Budni
Наші продукти
Температурні рекорди в Україні наближаються до небезпечних рівнів. Водночас працівники продовжують виконують свої робочі обов’язки як у закритих приміщеннях, офісах, де наразі часто кондиціонери неможливо ввімкнути через вимкнення світла, так і на вулицях. За таких обставин працівникам важливо подбати про своє здоров’я.
Розповідаємо, що таке теплове виснаження та тепловий удар, а також ділимося порадами, яких варто дотримуватися, щоб уникнути теплових ударів під час роботи в умовах спеки.
Що таке теплове виснаження?
Теплове виснаження – це стан, який може виникнути, коли організм не в змозі регулювати свою температуру.
Симптоми:
Тепловий удар – потенційно небезпечний для життя стан, який виникає, коли система терморегуляції організму виходить з ладу.
Симптоми:
За появи будь-якого з цих симптомів, негайно припиніть роботу та зверніться за медичною допомогою.
Пийте багато води протягом дня
Часто пийте воду. Не чекайте, поки відчуєте спрагу, щоб пити. Гідратація допоможе регулювати температуру тіла. Обов’язково робіть перерви для пиття і насолоджуйтеся холодними напоями, щоб втамувати спрагу.
Уникайте напоїв, що зневоднюють організм
Алкоголь і кофеїн можуть призвести до зневоднення організму. Тому краще їх не пити взагалі.
Носіть правильний одяг
Легкий, світлий і вільний одяг, а також засоби індивідуального захисту (все залежить від виду діяльності) допомагають захиститися від спеки. Уникайте темних кольорів і важких тканин, оскільки вони поглинають тепло, а світлі – відбивають його. Найкраще носити одяг з натуральних тканин, наприклад, бавовни. Змініть одяг, якщо спітніли. Носіть головний убір, якщо працюєте на вулиці.
Наносьте сонцезахисний крем
Ультрафіолетове випромінювання є надзвичайно інтенсивним у спекотну погоду. Сонцезахисний крем діє як щит від цих променів, що знижує ризик сонячних опіків. Як додатковий бонус, сонцезахисний крем також допомагає зберегти вашу шкіру і мінімізує передчасне старіння. Наносьте сонцезахисний крем за 20 хвилин до початку роботи на відкритому повітрі та повторно наносьте його кожні дві години.
Не поспішайте
Працюйте в повільному темпі. Занадто важка робота в спеку може призвести до теплового удару. Якщо можливо, уникайте роботи в найспекотнішу частину дня.
Робіть перерви
Виділіть час на перерви для відпочинку та пиття води в затіненому або кондиціонованому приміщенні. Роботодавці мають забезпечити доступ працівників до великої кількості прохолодної води, тіні та місць для відпочинку. Перерви дають тілу можливість охолонути і знижують ризик теплового удару.
Використовуйте вологий рушник
Вологий рушник, який можна накинути на шию/голову, – чудовий спосіб зберегти прохолоду протягом робочого дня. Не забудьте також охолодити точки пульсу вологим рушником. Тримайте його прохолодним, замочивши у холодній воді або обернувши навколо пакета з льодом.
Їжте меншими порціями
Їжте фрукти з високим вмістом клітковини та пийте натуральний сік. Уникайте продуктів з високим вмістом білка.
Адаптуйте робочий графік до найспекотніших періодів дня
Влітку найспекотніше з 10:00 до 16:00 години, тому розгляньте можливість розпочати роботу на вулиці вранці та перейти в приміщення, коли ртутний стовпчик підніметься.
Користуйтеся нашими порадами та не недооцінюйте серйозність впливу високих температур на організм. Бережіть себе і працюйте з розумом!
Читайте ще: Як заробити онлайн? 12 дієвих способів