Початок року – це період, коли хочеться змінити своє життя на краще. Тому на початку січня багато людей починають відвідувати спортзали, вивчати іноземні мови, позбуваються шкідливих звичок, складають плани покращення усіх сфер життя. Та часто цим планам не судилося реалізуватися і вони залишаються недосяжними. Ми знаємо, як зробити так, щоб не просто запланувати, а втілити всі плани в життя та досягнути успіху. Зібрали 5 важливих кроків, які допоможуть досягнути всіх карʼєрних цілей.

3 головні поради для карʼєрного розвитку у 2025 році

Щоб зберегти, а то й пришвидшити свій темп розвитку, радимо на початку року врахувати кілька порад:

  • Не бійтеся розпочати. Щоб досягнути успіху в будь-якій сфері життя, почніть діяти у цьому напрямку. Нехай це будуть маленькі кроки, але зробіть їх просто зараз. Початок року – найкращий період для цього.
  • Навчайтеся. Зробіть навчання своєю звичкою. Для цього читайте більше професійної літератури, дивіться навчальні відео, долучайтеся до спеціалізованих лекцій тощо. Також слідкуйте за трендами та вчіться нового. Так, наприклад, у 2025 прогнозують ще більшу популярність штучному інтелекту, тому зараз не зайвим буде пройти курси щодо ефективної роботи зі ШІ.
  • Завершуйте розпочате. Не закидайте незавершені справи: робоче завдання, книга, фільм чи картина. Візьміть за звичку все доводити до кінця. Саме це навчить вас не сходити зі шляху, поки не досягнули цілі.

Як поставити карʼєрні цілі на 2025?

На початку року визначте для себе вектори руху на наступні 365 днів. Для цього озброюйтеся записником та ручкою і вперед планувати.

Крок 1. Запишіть цілі

Для початку випишіть усі свої цілі та бажання на 2025 рік, повʼязані з роботою, у стовпчик. Цей крок не потрібно виконувати одразу, можете ретельно обдумати та записувати свої плани протягом двох-трьох днів.

Крок 2. Відсійте зайве

Далі проаналізуйте кожну із виписаних раніше цілей, поставивши собі запитання: «Я справді цього хочу?». Адже часто бажання досягнути успіху, навʼязане суспільством, може вам не відгукуватися. Якщо не можете дати собі відповідь на це запитання – сміливо викреслюйте таку ціль.

Крок 3. Розділіть цілі

Після того, як сформували список усіх цілей на рік, їх потрібно розділити на короткострокові та довгострокові. Для кожної з них потрібно визначити також часовий проміжок для досягнення та дедлайн. Потім кожну із цілей розбийте на маленькі кроки та пропишіть їх у свій щоденний розклад. 

Дієвими є не великі цілі, а саме маленькі кроки. Тому якщо ви напишете глобальні цілі, а не розділите їх на маленькі конкретні задачі, то щоразу будете на них дивитися і не знатимете, з якого боку підійти. Є велика ймовірність, що вже в лютому ви забудете про все, що напланували і наприкінці року знову не буде бажання підбити хоч якісь підсумки.

Крок 4. Будьте реалістом

Цілі на рік – це не те саме, що карта бажань. Тут важливо реально оцінювати свої можливості, не ставити багато непідсильних вам задач на короткий період та будувати реальні плани. Адже ціль «стати мільйонером за три місяці», звісно, чудова та амбітна, але недосяжна в короткостроковій перспективі. Тож, аби не розчаровуватися наприкінці року, будьте реалістом.

Крок 5. Насолоджуйтеся результатом

Навчіться не лише старанно працювати над досягненням цілей, а й насолоджуватися своїми результатами. Винагороджуйте та хваліть себе на кожному проміжному етапі, а потім переходьте до нових цілей. 

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Продуктивність покинула чат: чому ми відволікаємось від роботи і як це виправити?