Підприємства з різних регіонів країни вже активно підключаються до експериментального проєкту Державної служби зайнятості з навчання жінок професій, в яких традиційно переважали чоловіки. Проєкт спрямований на забезпечення підприємств кваліфікованими працівниками та підвищення конкурентоспроможності жінок на ринку праці. 

За допомогою програми роботодавці можуть навчати жінок професій, які традиційно вважались чоловічими, забезпечуючи їх працевлаштування після навчання. Це дозволить підприємствам отримати нових кваліфікованих спеціалістів у професії, де спостерігається дефіцит кадрів, що, своєю чергою, сприятиме підвищенню ефективності їх роботи та розвитку бізнесу.

Вартість навчання в рамках експериментальної програми покривається Фондом соцстрахування на випадок безробіття і не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (на сьогодні це 30 280 грн). У разі, якщо вартість навчання є вищою, різницю може сплатити роботодавець або учасниця проєкту.

Програма дозволяє українкам опанувати 31 професію за державний кошт, серед яких роботодавці можуть залучити кваліфікованих працівниць на такі важливі посади:

  • водійка тролейбуса, навантажувача, трамвая;
  • машиністка крана;
  • трактористка;
  • майстриня з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів;
  • слюсарка з ремонту колісних транспортних засобів та інші.

Як долучитись до проєкту?

Роботодавець може подати заявку на отримання послуги як онлайн, так і офлайн:

  • Онлайн-заява автоматично надсилається до центру зайнятості. Потім вона буде опрацьована та фахівець служби зайнятості зв’яжеться та розповість про подальші дії.
  • Офлайн можна звернутися до найближчого центру зайнятості для отримання особистої консультації щодо навчання та подати відповідну заяву.

Перші учасники 

Серед перших учасників програми – роботодавці з Полтавської області, які шукають фахівчинь на посаду трактористки-машиністки сільськогосподарського виробництва. Це господарства «Володар-С», «Мухін Агро», «Діброва» та ТОВ «Каплинцівське».

Сквирський комбінат хлібопродуктів ТМ «Сквирянка», який направив своїх працівниць на навчання на посади водійок навантажувача. Так, Оксана Вербіцька та Тетяна Панасюк розпочали 3-місячне навчання у Дніпропетровському ЦПТО ДСЗ за дуальною формою.

Навчання поєднує теорію, яку жінки отримують дистанційно від фахівців Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ, із практикою, що проходить безпосередньо на підприємстві під керівництвом майстра виробничого навчання. Такий підхід допомагає швидше адаптуватися до реальних умов роботи.

Інший приклад – КП СМР «Електроавтотранс» на Сумщині, яке звернулося до Сумської філії Сумського обласного центру зайнятості в рамках експериментального проєкту, в межах якого 4 жінки будуть опановувати професію водійки тролейбуса. 

Ці приклади демонструють, як роботодавці не лише вирішують кадрові питання, а й створюють нові можливості для своїх працівників. 

Для консультацій звертайтесь до найближчого центру зайнятості або телефонуйте на гарячу лінію 0 800 600 288.

Запрошуємо роботодавців скористатись можливостями нашої програми та стати частиною цього важливого проєкту! 

Читайте ще: Як отримати компенсацію за працевлаштування ВПО? Деталі програми для роботодавців від Державної служби зайнятості