Про Budni
Наші продукти
Сучасний світ нав’язує ідею ідеальності: бездоганний зовнішній вигляд, успішна кар’єра, ідеальні стосунки. Проте такий підхід часто призводить до постійного стресу, вигорання та незадоволеності. Допомогти знайти гармонію у житті та роботі, а також навчитися приймати життя таким, яким воно є, здатна японська філософія вабі-сабі.
У статті розповімо, що це за філософія та як її застосувати у житті та роботі.
Що таке філософія вабі-сабі?
Вабі-сабі – це японська концепція, яка ґрунтується на сприйнятті недосконалості, простоти та природного плину часу. Вона має два ключові аспекти:
Разом ці поняття вчать цінувати світ у його природному вигляді, бачити красу у простих речах і приймати себе та своє життя таким, яким воно є.
Живіть у моменті
Зосередьтеся на тому, що відбувається тут і зараз і менше турбуйтеся про минуле чи майбутнє. Натомість дозвольте собі насолоджуватися простими моментами: відчуйте тепло сонця на шкірі, прислухайтеся до звуків природи, порадійте успішно виконаному завданню на роботі тощо. Чим більше ви будете помічати навколо простих речей, тим більше радості знаходитимете в повсякденному житті.
Прийміть свою недосконалість
Пережитий досвід, особливості зовнішності, звички, які іншим можуть здаватися дивними, перші невпевнені кроки в освоєнні нової професії – це не те, що потрібно приховувати або виправляти. Це частина вас, вашої історії, вашого розвитку. Прийміть це і будьте собою, не намагайтесь відповідати очікуванням суспільства, ідеальним картинкам в соцмережах чи нав’язаним іншими стандартам.
Знаходьте красу у простоті
Речі не повинні бути дорогими та бездоганними, щоб приносити задоволення. Дерев’яний стіл із потертостями чи глечик з тріщиною можуть бути більш значущими, ніж нові речі. Це тому, що справжня цінність криється не в зовнішньому вигляді, а в історії, емоціях і теплі, які дарують речі. Так само і з людьми – їх цінують за щирість, справжність і досвід, а не за бездоганність.
Позбудьтеся зайвого
Життя стає простішим і спокійнішим, коли навколо менше хаосу. Позбудьтеся речей, які не несуть користі або радості: одягу, який ви не носите, старих документів, які вже не потрібні, зламаних предметів, які не підлягають ремонту тощо. Те ж саме стосується роботи: скоротіть список виснажливих завдань, делегуйте те, в чому некомпетентні, уникайте зайвих нарад і навчіться казати «ні» тому, що забирає енергію. Лише так ви зможете зосередитися на дійсно важливому і віднайти внутрішній спокій.
Сприймайте зміни, як невіддільний етап життєвого шляху
Все у світі перебуває в постійному русі: пори року змінюють одна одну, люди дорослішають, робота приносить нові виклики. Намагаючись втримати щось або відкласти (абʼюзивні стосунки, нецікаву роботу, звільнення, переїзд тощо), ви створюєте опір, який призводить до напруження та розчарування. Натомість приймаючи зміни, ви відкриваєте для себе нові можливості та зростаєте.
Зменште темп
Сучасний ритм життя змушує нас постійно поспішати. Однак саме у спокійних моментах народжується справжня гармонія. Дозвольте собі жити без надмірного поспіху, працювати у зручному для вас темпі та більше відпочивати. Знаходьте час для речей, які приносять задоволення (читання, неквапливі прогулянки, малювання, перегляд фільмів) і практикуйте медитацію або інші техніки релаксації.
Будьте вдячними
Щастя поруч, воно не в майбутніх досягненнях, а в теперішніх відчуттях. Замість того, щоб мріяти про «ідеальне життя» і зациклюватися на тому, чого бракує, звертайте увагу на те, що вже робить ваше життя особливим: підтримка близьких, щирі розмови з друзями, дружний колектив, уважний керівник тощо. Чим більше ви дякуєте життю за те, що маєте, тим більше приводів для радості воно вам дарує.
Вабі-сабі нагадує нам: світ не має бути ідеальним, щоб приносити радість. Живіть у моменті, приймайте свої особливості, цінуйте те, що маєте і відпускайте те, що більше не робить вас щасливими. Лише так ви зможете по-справжньому насолоджуватися життям і віднайти внутрішню гармонію.
Марія Приходько, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Як стати щасливими? 10 простих щоденних кроків