Про Budni
Наші продукти
У сучасному світі, де воєнні конфлікти та їх наслідки впливають на стан багатьох людей, питання про важливість особистої користі та свого внеску на роботі набуває особливої актуальності.
Психологи стверджують, що знаходження сенсу та дотримання певних порад у роботі може стати ключовим фактором формування цієї опори та ясності у своїй діяльності.
Сенс роботи в умовах війни
Окрім того, що робота може стати одним з джерел фінансової стабільності, вона ще й дозволяє людині відчути себе потрібною, зосередитися на досягненні конкретних цілей. Психологи в UA Mental Help рекомендують зосередитися на таких аспектах роботи у пошуках власного сенсу:
Також невеликі зміни у вашій рутині та відверта розмова з собою можуть мати позитивні наслідки.
Визначте свої мотиви
Зрозумійте, що саме вас мотивує на роботі – це може бути бажання допомогти іншим, потреба в стабільності, любов до своєї професії.
Давайте своїй психіці сигнали, що ви готові діяти далі
Ставте невеликі цілі на короткий термін. Відмічайте те, з чим впорались.
Зберігайте рутину
Намагайтеся дотримуватися звичного робочого графіка, це допоможе підтримувати відчуття нормальності.
Будьте гнучкими
Будьте готові до змін та адаптуйтеся до нових умов роботи. Це може включати дистанційну роботу або зміну обов’язків. Обов’язково чергуйте роботу з тими видами діяльності, які допомагають вам справлятися зі стресом та відновлювати енергію.
Відверто поговоріть з собою
Знайдіть для себе відповіді на запитання «Що у минулому допомогло мені проживати важкі та кризові моменти?». Наприклад, телефонна розмова з близькою людиною, дихальні вправи, навчання, приготування страв, смачна їжа, обійми, водні процедури. Постійно будьте в контакті з самим собою і перевіряйте, чи маєте ви достатньо сил, щоб працювати. Якщо є сумніви, краще зупинитися і відновитися, використовуючи стратегію чергування діяльності.
Підтримуйте колег
Спільна підтримка та співпраця можуть значно полегшити період невизначеності.
Дбайте про своє психічне здоров’я
Не ігноруйте емоційний стан, звертайтеся за професійною психологічною допомогою, якщо є необхідність.
Під час війни, робота може стати не лише способом заробітку, а й важливим фактором психологічної стабільності та відчуття контролю над своїм життям. Вже понад 2 роки благодійний фонд UA Mental help стоїть на передовій боротьби за ментальне здоров’я нашої нації, прагнучи створити тепле і безпечне середовище, де кожен українець відчуває, що його емоційний добробут має вагу і значення. Ми прагнемо донести, що на взаємопідтримці, зокрема, і на робочому місці, ми можемо відновлюватися та покращувати стан одне одного.
Пам’ятайте, що саме ваш ресурс може стати ключовим у стійкості нашої країни, а надалі – і у її відновленні!
Авторка тексту – Ніна Суворова, експертка у напрямку позитивної психотерапії
Читайте ще: Як не втратити мотивацію, якщо пошук роботи затягнувся? Рекомендації психологині