EY – міжнародна компанія, що надає професійні послуги в галузях аудиту, консалтингу, права, стратегії, оподаткування та угод. В Україні EY вже понад 30 років будує кар’єрні шляхи молодих спеціалістів: від перших стажувань до лідерських позицій. Початок кар’єрного шляху в аудиті завжди сповнений питань і викликів. Щоб допомогти тим, хто лише мріє або тільки розпочинає роботу в професії, ми зібрали корисні історії та поради від молодших аудиторів EY – людей, які пройшли цей шлях нещодавно.

Плануй свій час призначай власні мікродедлайни та правильно розставляй пріоритети

Іван Полгородник

Іван Полгородник, Audit Staff

«На своєму першому великому проєкті я зрозумів цінність внутрішніх дедлайнів уже в середині польового етапу: обсяг завдань зростав швидше, ніж здавалося на старті. Я розбив роботу на детальні підпункти з чіткими термінами – і стало набагато легше.
Для себе зробив висновок: що раніше задаєш власний ритм, то стабільніший темп роботи й менше стресу наприкінці».

Вікторія Скляренко

Вікторія Скляренко, Audit Staff

«У пік сезону завдань стає дуже багато, тому легко втратити контроль. Мене врятувало чітке розділення задач за пріоритетами. Усе, що потребує взаємодії з клієнтом – у першу чергу. Те, що можна зробити самостійно – пізніше. Це допомогло не лише встигати, а й зменшити стрес. Правильно розставлені пріоритети роблять дедлайни не такими страшними».

Головне – бути активними. Саме так приходить розуміння, куди рухатись

Дар’я Клименко

Дар’я Клименко, Audit Staff

«Рік тому я не знала, куди хочу рухатись у кар’єрі. Випадково побачила анонс EY Audit School – і вирішила податись. Під час навчання мене “затягнула” тема аудиту: живі приклади, знайомство з командою, нові знання. Після “школи” я зрозуміла, що хочу спробувати себе в цій сфері. Не бійтеся брати участь у подібних ініціативах – навіть якщо ще не впевнені, що це ваше. Перший крок – найважливіший».

Комунікація – ключ до впевненості та підтримки

Ольга Книш

Ольга Книш, Audit Staff

«Мій досвід поєднує роботу й навчання, і я вдячна колегам та політиці EY за підтримку. Особливо допомогла підтримка під час інвентаризації, коли виникли технічні питання – колега була зі мною на зв’язку весь час. В аудиті важливо бути уважним до деталей і перевіряти роботу зайвий раз, щоб уникнути помилок. Ця навичка корисна не лише в роботі, а й у житті. Впевненість у собі допомагає відстоювати свою думку та отримувати підтримку».

Марія Богуславська

Марія Богуславська, Audit Staff

«Мій шлях в EY почався з літньої Audit School, де я відчула, що знаю дуже мало. Але крок за кроком навчилася структурувати інформацію, ставити правильні запитання та впевнено працювати в Excel. Найважливіше – не боятися пробувати нове і ставити запитання, якщо щось незрозуміло. Спілкування з колегами та уважність до деталей допомагають швидше розвиватися і уникати помилок. Роби нотатки, критично мисли і приймай, що на початку ти можеш не все знати – і це нормально, це частина навчання». 

Прорив відбувається, коли з’являється відповідальність

«Справжній прорив у мене стався тоді, коли я вперше отримала відповідальність за повноцінні секції. До цього я допомагала іншим, але не бачила всієї картини. А от коли почала сама аналізувати фінансові секції, я вперше реально зрозуміла, як усе працює. Це був момент, коли цифри стали змістом, і ти починаєш бачити логіку бізнесу. І ще – це був момент, коли я зрозуміла: мене сприймають як професіонала. І я сама почала себе так сприймати»– згадує Вікторія Скляренко.

Команда – не просто колеги, а ресурс твого розвитку

Тетяна Ткачук

Тетяна Ткачук, Audit Staff

«Я приєдналася до EY нещодавно, і з першого дня працювала на проєкті. Часом виникали сумніви, але завдяки команді швидко розбиралась у складних питаннях. Це було набагато ефективніше, ніж просто вчити теорію. Команда – це люди, з якими можна пожартувати, розділити труднощі та маленькі перемоги. Не бійтеся будувати зв’язки і просити про допомогу – це ключ до росту та адаптації».

Анастасія Малиновська

Анастасія Малиновська, Audit Staff

«Все могло бути зовсім інакше, якби поруч не було людей, з ким можна розділити паніку першого дедлайну, нічні посиденьки з Excel і першу похвалу від сініора. EY – це інтенсивне середовище, але все змінюється, коли поряд команда. Не просто колеги, а ті, з ким жартуєш, святкуєш перемоги й п’єш ранкову каву. У свій другий робочий день я отримала від колеги мінікурс бухобліку за 15 хв – і зрозуміла: ієрархія тут не про зверхність, а про готовність підтримати». 

Не вимірюй себе чужим прогресом

«У перші місяці легко «загубитись», коли здається, що всі інші роблять більше і швидше. Я порівнювала себе з колегами і сумнівалась у собі. Допомогло порівняння себе із собою – з тою, яка прийшла вперше і нічого не розуміла. Ріст – це особистий процес, і він має свій темп. Здорова конкуренція – це добре, але не варто втрачати себе, женучись за чужими результатами», – ділиться Анастасія Малиновська.

Цінуй свій час ти не робот

«На початках я думала, що чим більше зроблю, тим краще. Боялася зізнатись, що не встигаю: брала кілька тасок одночасно, працювала вночі, відповідала у вихідні. Горіла дедлайнами. Згодом зрозуміла, що це шлях до вигорання, а головне – звичка, яка знецінює власний час. Задоволення від роботи приходить тоді, коли вмієш розставляти межі. Коли ввечері йдеш на прогулянку, а не відкриваєш ноут, бо “треба трохи доробити”. У цьому немає нічого ледачого – це повага до себе. EY – це про баланс, а не про виснаження. Ми працюємо, щоб жити, а не навпаки. І саме тоді починаєш кайфувати від того, що робиш»– наголошує Анастасія.

Не бійся починати, будь відкритим до нових знань і досвіду!

Кар’єра в аудиті – це шлях, що потребує наполегливості та підтримки команди. Якщо хочеш спробувати себе в ролі аудитора вже цього літа – приєднуйся до Audit Simulation Game від EY, яка відбудеться вже 8 серпня!

Слідкуй за всіма анонсами та оновленнями в Instagram.

Читайте ще: Шлях в IT з аудиту у маркетинг