Маргарита Абрамович, HR-спеціаліст robota.ua

Часто зустрічаю в резюме кандидатів, які тільки стали на шлях кар`єрного розвитку/починають трудову діяльність, та й інколи у досвідчених пошукачів, проблеми з його структурою. Інколи резюме схоже на міні-твір-розповідь про життєвий шлях кандидата без окремих виділених акцентів, що, на мою думку, впливає на його «читабельність».

З яких пунктів має складатися резюме

Контактна інформація

  • прізвище та ім’я;
  • контактний номер та e-mail;
  • місто вашого проживання.

Ретельно перевіряйте ваш номер телефону та e-mail, які вказуєте в резюме.

Часто на практиці зустрічаюсь з випадками, коли ця інформація вказана неправильно, тому для встановлення контакту з пошукачем доводиться витрачати більше часу.

Вплинути на хід розвитку подій може і пункт «місто». Наприклад, нещодавно вела комунікацію з кандидатом щодо однієї з наших регіональних вакансій у Дніпрі. Під час розмови з`ясувалось, що кандидат взагалі проживає в іншому місті (Чернівці), а на нашу вакансію відгукнувся, так як сподівався, що формат роботи є повністю віддаленим. Проте в обов`язки менеджера входять зустрічі з клієнтами, тому навряд чи маршрут Чернівці-Дніпро став би для нього зручним 🙂

Супровідний лист

У цьому пункті описується, яку саме вакансію кандидат хоче отримати і чому претендує на неї. Це дуже дієвий інструмент.

Якщо ви – пошукач-початківець, або змінюєте сферу діяльності та відповідного досвіду в новій сфері у вас немає, можете продемонструвати свою мотивацію.

Головне, щоб це було щиро та нешаблонно.

Якщо ж ви подаєте резюме на декілька вакансій у різних сферах, не забувайте змінювати назву вакансії, як це було, наприклад, у моїй практиці. Відкритою у нашій компанії була вакансія «менеджер з продажу», а в супровідному листі кандидат вказав, що хоче працювати вихователем. Будьте уважними і не зіпсуйте враження рекрутера про себе на цьому етапі.

Досвід роботи

Вказуйте його у зворотному хронологічному порядку, тобто починайте з останнього місця роботи. Ось що важливо додати до кожного підпункту:

  • назва компанії;
  • період діяльності;
  • посада;
  • обов’язки;
  • професійні навички й досягнення.

Порада пошукачам-початківцям: якщо у вас немає досвіду роботи, робіть акцент на пункті «Супровідний лист».

Якщо ви пошукач, який змінює сферу діяльності, зазначайте і свій попередній досвід роботи, щоб не було прогалин в резюме і в рекрутера на виникало питання «А чим же займався кандидат з … по … рік?».

Часто кандидати не вказують місце роботи, оскільки працювали неофіційно. Це, знову ж таки, створює прогалину в резюме і змушує рекрутера ставити запитання, відповіді на які мали б бути у резюме.

Освіта

У цьому пункті бажано вказати рік випуску з навчального закладу та вашу спеціальність.

Якщо ви – кандидат-початківець, який нещодавно завершив навчання, цінною буде інформація про нагороди та освоєні дисципліни, які, на вашу думку, будуть доречними на бажаній посаді.

Важливо згадати і про додаткову освіту: курси, семінари, тренінги, стажування.

Додаткова інформація

Тут ви маєте відповісти на питання: «А що ще я не сказав/ла роботодавцю, щоб його рішення щодо моєї кандидатури було позитивним?». Ви можете вказати і рівень володіння іноземною мовою, і комп’ютерні програми, якими володієте, і хобі. Головне, щоб це хоч мінімально стосувалося запиту роботодавця.

Вважаємо, що така структура буде зменшувати кількість питань-уточнень від роботодавця, адже все, що йому потрібно для прийняття рішення щодо кандидата – це уважно прочитати його резюме.