Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Про Budni
Наші продукти
«Як вмістити весь свій досвід на двох сторінках резюме?» – нарікають зрілі фахівці. «Якби нам – ваші проблеми», – зітхають новачки, які роблять на кар’єрному шляху свої перші кроки і, можливо, вже встигли отримати кілька відмов від працедавців. Як підвищити свої шанси отримати першу роботу?
Підкресліть зацікавленість професією
Оскільки у вас ще немає досвіду, роботодавець зверне увагу на освіту. Вкажіть виш, факультет, спеціальність, якщо маєте досягнення в навчанні (високі бали, відзнаки, перемоги в освітніх проектах) – вкажіть на це. Можна також відзначити тему дипломної роботи. Для компанії важливий рівень початкових теоретичних знань, проте ще важливіша – щира зацікавленість професією, бажання розвиватися в ній та докладати зусиль для розвитку. Про це може свідчити, наприклад, пройдене додаткове навчання – лекції, майстер-класи, онлайн-курси, хакатони: форматів навчання нині безліч.
Розкажіть про «міні»-досвід
Це може бути пройдене влітку стажування, практика, участь у студентській організації, реалізовані за вашої участі в університеті проекти. Будь-які ініціативи, які допомагають здобути знання та навички, – лідерські, організаційні, з управління часом, командою, кризовими ситуаціями тощо. Це також є ознакою вашої проактивності – якості, яку високо цінують роботодавці.
Зробіть акцент на конкретних знаннях, уміннях, навичках, які маєте. Про особисті якості розповідайте через приклади, в яких вони проявлялися.
Проаналізуйте вимоги
Можливо, знайти першу роботу заважає нестача певних практичних навичок, якими легко оволодіти. Якщо з 10 роботодавців 8 шукають кандидатів на стартові позиції, які, наприклад, володіють певним програмним забезпеченням або знають іноземну мову. – варто інвестувати в це час (хоча б розпочати: факт проходження навчання вже можна зафіксувати в резюме).
Підготуйте мотиваційний лист
Це гарна нагода розповісти, чому ви хочете потрапити саме до цієї компанії. Роботодавці вважають великою перевагою, якщо пошукач відгукується на вакансію усвідомлено. Це також можливість розповісти, що ви об’єктивно оцінюєте себе, готові багато вчитися, а також про те, яку цінність ви можете принести, незважаючи на відсутність практичного досвіду.
Встановіть реалістичну планку
На початку кар’єри складно отримати позицію з високою зарплатою. Завищені очікування пошукачів, які ще не мають досвіду, – розповсюджені, як зазначають роботодавці. Ставку ліпше робити на перспективи. Проте і недооцінювати себе також не варто. Робота за досвід, без фінансової винагороди, на початку кар’єри логічна та має сенс. Але, звичайно, хоча б мінімальна винагорода – це кращий варіант, адже свідчить про повагу компанії до пошукачів, готовність інвестувати в розвиток талантів. Орієнтуйтеся на рівень винагороди, яку роботодавці в вашій галузі зазвичай пропонують новачкам.
Демонструйте обізнаність
Ще один різновид бальзаму на душу роботодавця – інформованість кандидата щодо вакансії. Рекрутери нарікають, що безліч людей приходять на співбесіди, знаючи хіба що назву компанії. Тож якщо ви дізнаєтеся більше – про історію, керівників, продукти, стратегію компанії, то вже отримаєте перевагу.
Ставте «правильні» питання
Наприклад, дізнайтеся, чи передбачена в компанії підтримка наставників, можливість вчитися в досвідчених колег. Запитайте, які перспективи кар’єрного розвитку мають новачки, які варіанти росту є. Поцікавтеся колективом, цінностями, традиціями – це засвідчить вашу мотивацію та щирий інтерес до внутрішнього життя організації. Добре, якщо ви зможете донести до роботодавця, що розумієте, яку цінність можете дати, зважаючи на потреби саме цього бізнесу, а також – що ви готові працювати на результат та сприймати зворотній зв’язок (це важлива умова розвитку).
Займайтеся нетворкінгом
Замало просто розмістити своє резюме. Щоб знайти першу роботу, треба залучити всі можливі інструменти – відвідувати ярмарки вакансій, щоб познайомитися з представниками роботодавців, майстер-класи лідерів думок, спілкуватися з фахівцями в соцмережах. Зазвичай люди відгукуються на питання новачків, які хочуть розвиватися в професії, допомагають порадами та можуть надати рекомендацію.
Близько до мети
Якщо вам не вдалося одразу знайти бажану позицію – варто спробувати інші, проте максимально близькі варіанти. Наприклад, асистентські або сервісні позиції в цікавій галузі, що дадуть змогу як мінімум дізнатися більше про компанію, культуру, познайомитися з людьми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: