Про Budni
Наші продукти
Працівників, які мають звичку повертатися на попереднє місце роботи, називають «бумерангами». Раніше роботодавці ставилися до них негативно і не хотіли брати на роботу того, хто одного разу залишив їх компанію. Але з часом думка рекрутерів та керівників змінилися. Сьогодні більше половини роботодавців намагаються підтримувати дружні стосунки зі співробітниками після звільнення та вважають за краще взяти на роботу колишнього працівника, аніж нового. Але що чекає на вас на минулому місці роботи, і чи варто приймати таку пропозицію?
Не озиратися назад
Коли ви звільняєтеся з компанії і полегшено видихаєте, при цьому розповідаєте колегам, як добре, що тепер не будете бачити злого керівника/незручний офіс/будете отримувати велику зарплатню/тощо, а з часом повертаєтеся на старе місце роботи, то колектив сприймає це як вашу особисту поразку. До того ж від колег вам, можливо, доведеться чути не дуже приємні жарти стосовно вашого повернення. Навряд чи варто йти на роботу у компанію, де вас настільки все не влаштовувало.
Деякі роботодавці принципово не готові запропонувати «блудному сину» кращі умови, ніж були у нього до звільнення. Тому не розраховуйте на вищу зарплатню і відсутність перепрацювань, якщо повертаєтеся на ту ж саму посаду. Є компанії, які взагалі звільненому працівнику, який хоче знову працювати у них, пропонують заробітну плату на 20% нижчу, ніж була до того, або навіть призначають їх на нижчу посаду.
Після повернення, можливо, вам доведеться завойовувати прихильність керівництва, яке буде чекати від вас чергового звільнення, колективу, який буде шепотітися за спиною, та клієнтів, які вже почнуть співпрацювати з вашими колегами та навряд чи захочуть знову переходити до вас.
Переваги повернення
Попри названі недоліки, повернення на минуле місце роботи має чимало переваг, які також потрібно враховувати під прийняття рішення.
Важливо пам’ятати, що роботодавець запропонує вам повернутися на вигідних для вас умовах лише, якщо ви залишилися в гарних стосунках. Тому після звільнення не варто спалювати всі мости: сваритися з керівництвом та колегами, кидати команду у найвідповідальніший момент та не залишати ніяких підказок для вашого наступника. Адже з таким працівником навряд чи комусь захочеться зустрітися ще раз.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: