Про Budni
Наші продукти
Микола Аксентюк,
нейрокоуч, власник Medical Business Expert
та стоматологічної клініки RIDENTУправління командою на нейрогормональному рівні – створення певної атмосфери в колективі, де кожен відчуває себе психологічно захищеним.
А що потрібно людині, щоб їй хотілося віддаватися роботі та злагоджено взаємодіяти з колегами? Впевненість у тому, что її розуміють, чують та враховують особисті потреби. А також – друзі, з якими можна і плідно працювати, і тепло спілкуватися у неформальній обстановці. І умови, які її влаштовують і людина сама дала свою згоду на них.
Тож є декілька основних моментів у роботі з командою, які повинен врахувати лідер, що прагне втілювати практики управління командою на нейрогормональному рівні. І всі вони працюють у комплексі, прості на перший погляд, проте потребують щоденності. Як фізкультура – ми всі знаємо вправи і потрібно декілька хвилин, щоб привести організм у тонус. Проте чи зробили ви сьогодні зранку якісь вправи?..
Нейромедіатори серотонін, дофамін та соціальний, сімейний гормон – окситоцин: ось на чому базуються відносини в команді. Нейрокоуч аналізує стан людей та втілює практики, які включають у потрібний стан. Так формуються гарні традиції і звички у спіробітників і виробляється, можна сказати, спільний імунітет завдяки позитивним емоціям. Сьогодні вже відомо, що саме справжні відчуття, почуття, емоції людини впливають на її поведінку, вибір та прийняття рішень.
Тож серотонін – це про визнання, відчуття значущості, потрібності, впливає на самоцінку та дає людині порцію задоволення від того, що вона важлива. Це про нагородження, похвалу, визнання індивідуальності та підкреслення, що роботу людини помічають та поважають. Найшвидший засіб підняти серотонін – поїсти, бо їжа – це як презент собі. В залежності від потреб людей у команді, визначаються ті моменти, які необхідні саме цим спіробітникам або колективу.
Дофамін – нейромедіатор, який відповідає за відчуття досягнення та зацікавленість. Це про навчання, розвиток у своєму напрямку, той самий випадок, коли в офіс везуть новорічну ялинку або обладнання. Спільна або особиста мета або мрія. Бажання дізнаватися, рости – гарна мотивація, погодьтесь – тож способів підтримувати дофамін достатньо. Люди в компанії хочуть розвиватися: дізнавайтесь, що для них важливо, допомогайте ставити цілі. А також робіть свята, традиції, новаторства, які підкріплюють цікавість.
Окситоцин – це базовий гормон команди, бо він створює атмосферу довіри, люди відчувають себе на роботі, як удома. Або в підтримуючому колі друзів, колег, з якими приємно співпрацювати. Він зароджується у неформальній атмосфері та спілкуванні, і підтримується під час виконання спільних завдань. Потрібно дозволяти людям на роботі спілкуватися про особисте. Знаходити час для тимбілдингів. Співпрацювати з колегами і будувати взаємодію менеджменту та відносин не по вертикалі, а горизонталі – проводити стратегічні сесії, де разом з усіма учасниками процесів обговорювати деталі та знаходити спільні рішення, на які погоджуються всі сторони. Грати разом в ігри, формувати спільні традиції в офісі, які подобаються, і частіше робити разом щось радісне, що дарує позитивні спільні враження та емоції.
Наприклад, коли я створював свою компанію, то розумів, що хочу залучити у команду людей, які прагнуть розвиватися разом зі мною. Управління на нейрогормональному рівні – це те, чим керуюсь щодня. Час від часу ми збираємося та ділимося радощами та труднощами під час виконання роботи. Лікар-стоматолог, асистент-адміністратор – вони проговорюють свої процеси та знаходять спільні рішення покращення та вирішення спірних питань. Нейролідер при цьому спостерігає та ставить влучні питання як модератор, що допомогає краще зрозуміти одне одного. Під час такого спілкування виробляється і окситоцин – бо люди причетні до щирої душевної розмови. І серотонін, бо кожен почутий і його думка врахована. І домафін, бо прийняті рішення та поставлені цілі, яких хочеться досягати.
А ще ми в команді дуже вітаємо прагнення мати хобі та демонструвати його колегам. Так включається як серотонін – самовираження та визнання, так і дофамін – бо надихаємося одне одним. А також окситоцин, бо разом створюємо різні проекти, які навіть не стосуються роботи стоматологічної клініки, проте надихають. Танцюємо, співаємо, робимо тематичні фотосесії: так народжується контент для соцмереж. За нами спостерігають наші клієнти та родичі, друзі, земляки. Так формується команда та ком’юніті на нейрогормональному рівні. Це створює довіру, лояльність та впевненість, що разом ми здатні на багато перемог.
Читайте більше за тегами: