Про Budni
Наші продукти
Юлія Хмелівська,
магістр психології, коуч, тренер, енергопрактик, НЛП-практикПід час навчання у ВНЗ я захотіла дорослого життя і влаштувалась працювати у відому компанію помічницею керівника. Це була моя перша така жадана і довгоочікувана робота. Я чекала на щось романтичне і цікаве, але життя підкинуло справжнісіньке випробування. Я була зовсім не готова до корпоративних війн. Наївна дівчинка в «рожевих окулярах» тільки вивчала правила гри у дорослому світі та вони виявилися доволі жорсткі.
Знайомтеся – наші герої
Менеджерка Ірина. Красива, кмітлива дівчина 25 років, що побувала вже у шлюбі за дуже багатим кримінальним авторитетом, мала стосунки з босом компанії, і це, мабуть, давало їй право, принаймні в її уяві, зневажати інших людей, примудряючись при її невисокому зрості дивитися на людей зверху вниз.
Менеджерка Лариса. Симпатична дівчина 30 років, незаміжня, без дітей, з невисоким рівнем IQ, але дуже амбіційна та впевнена у своєму «неперевершеному» розумі та здібностях.
Менеджерок Ірину та Ларису бос постійно цькував одна проти одної, щоб вони конкурували між собою в роботі та приносили йому ще вищий прибуток. У дівчат було два «веселих» хобі – сваритися між собою, а в періоди перемир’я – дружити проти всіх. Цих дівчат обрали методом жорсткого відбору, вони навчалися продажам за кордоном і відчували свою суперцінність і безкарність.
Мені довелося працювати з ними в одному кабінеті, тому я була невільним спостерігачем всіх перипетій. До цього в офісі змінилося з десяток моїх попередниць і всіх їх рано чи пізно «з’їдали» ці менеджери. Я була єдиною помічницею керівника, якій вдалося утриматися на цій посаді понад рік, поки не зрозуміла, що тут я досягла свого максимуму і час йти далі.
Задача. Не математична, а на виживання в офісі.
Що потрібно зробити, якщо ви – помічник керівника, а менеджери регулярно і наполегливо просять, щоб ви зробили для них і за них щось, що у ваші обов’язки не входить? Або якимось чином провокують вас на конфлікт.
Розв’язання
Варіантів може бути багато і всі вони можуть бути правильні. За однієї умови. Ви можете готувати каву чи не готувати, щось робити чи не робити для інших, але завжди це має бути із позиції вашої сили та вашого внутрішнього бажання це зробити. І тільки так.
Так, це знову про високу адекватну самооцінку. Без неї в корпоративні ігри краще не грати, бо програєте на старті.
Що ж це таке – висока самооцінка, про яку стільки говорять, але тільки справжні щасливці знають, який вона має вигляд насправді.
Висока самооцінка – це про спокійне внутрішнє відчуття своєї унікальності, про знання себе і впевненість в тому, що ви є для світу цінністю, без жодних умов.
Комусь високу самооцінку прищепили ще з дитинства, хтось набував її самостійно. Людина, впевнена в тому, що цінна настільки, що може розв’язати будь-яку ситуацію, непереможна. Ну майже. Особливо якщо це робити легко та з гумором.
– Як ти можеш ходити на роботі у зім’ятій блузці?! (Блуза насправді була випрасувана, але зім’ялася під пальто).
– Зім’ялася блузка? Хм… так, так і є. Буду слідкувати за цим, дякую.
– Ти повинна відвезти документи, бо я не хочу їхати, не царське це діло.
– Хм, не царське, кажеш? З недавніх пір дуже сильно відчуваю у собі бурління блакитної крові. Напевно, я – теж царівна.
На рівні тіла висока самооцінка відчувається як спокій, абсолютна збалансованість правої та лівої частини. У людини з’являється внутрішній стрижень, який ніби тримає її у просторі та якесь дивне неперевершене відчуття внутрішньої свободи йти за своїми цілями, бажаннями, і розуміти, що потрібно їй. Людина з високою самооцінкою зважено виражає свої думки та аргументовано доведе, чому вона не буде щось робити.
І знаєте, що відбудеться? Люди починають відчувати, що з вами більше так не можна, вибудовуються незримі кордони, перетинати які «важким» колегам навіть не спаде на думку. А якщо спаде, то один раз, який вони запам’ятають надовго.
Людина з високою самооцінкою – це вже енергетично інша людина. Вона може нічого не говорити, а зупинити зухвальця навіть поглядом. І він, розуміючи всю нікчемність своїх нападок, побіжить шукати іншу жертву.
Так, «складні» люди – це зазвичай енергетичні вампіри, які хочуть отримати від інших енергію. І вони завжди будуть там, де їх «годують», а «годують» їх жертви. Ви, з вашою високою самооцінкою, станете для них «несмачними».
Ще одна гарна новина високої самооцінки – людина припиняє працювати за копійки та погоджуватися на менше. Вона дуже швидко підвищує свій соціальний статус, росте її матеріальний рівень і рівень цілей.
Тому висока самооцінка – це завжди до позитивних змін. І ці зміни краще за все проходити з психологом. Можна і в інтернеті знайти вправи на розвиток самооцінки та спробувати її підвищити, але наш мозок пручається, він не любить зміни. Він за безпеку. А зміни для нього – це крок в невідоме і небезпека. Так, як ви робили раніше, він знає. Там він бував. Нехай там було погано, колеги робили життя нестерпним, але це вже знайома територія. Поганеньке, але своє, передбачуване. А йти в нове? Ні… Страшно… Тому більшість людей саморозвитком все життя імітують зміни, замість того, щоб піти до спеціаліста, який може швидко і безболісно допомогти цим змінам відбутися.
Тож якщо будете готові покращити швидко і якісно рівень самооцінки, впевненості, наростити внутрішній стрижень, вийти на новий рівень спілкування з колегами, на вищий соціальний та матеріальний рівень, звертайтеся до спеціалістів.
Читайте більше за тегами: