Про Budni
Наші продукти
Ще трішки і вчорашні студенти відправляться на ринок праці в пошуках своєї першої роботи. Як і для всіх пошукачів, найперше, що їм знадобиться – резюме. Проте, коли немає досвіду роботи, скласти його належним чином буває непросто: що вказати про свої навички та вміння, які особисті якості перерахувати, щоб переконати роботодавця взяти вас на першу роботу? Зібрали поради, які допоможуть молодим фахівцям скласти своє перше резюме та отримати робочий досвід.
Структура
Перше, що потрібно продумати — структуру вашого резюме. У середньому рекрутер витрачає на оцінку одного CV близько 30 секунд. Тому у суцільному тексті йому важко буде побачите ключову інформацію і він просто закриває ваш файл, так нічого і не зрозумівши.
Що потрібно врахувати під час складання резюме:
Навіть якщо ви – молодий фахівець, який шукає свою першу роботу, не потрібно пропускати цей пункт. Тут ви можете зазначити інші активності, які продемонструють набутий досвід.
Це може бути:
Окрему увагу в першому резюме потрібно приділити вашим вмінням та особистим якостям. Ви маєте показати, що швидко вчитеся нового, відкриті, ініціативні та маєте амбіції.
В описі своїх якостей уникайте загальних фраз на кшталт «комунікабельний» чи «відповідальний». Краще підкріплюйте їх конкретними прикладами з досвіду, які підкреслять ваші реальні навички.
Також акцентуйте на власних досягненнях. Тут не потрібно згадувати про сертифікат конкурсу «Кенгуру». Але якщо ви претендуєте на посаду контент-менеджера, а вашу студентську статтю опублікували на відомому сайті, про це згадати варто.
Не відправляйте одне стандартне резюме всім роботодавцям. Створюйте резюме, відштовхуючись від запитів конкретної вакансії. Для цього прописуйте ключові слова з вимог роботодавця у своєму CV. Також акцентуйте саме на тому досвіді та навичках, які важливі для вакансії, що вас зацікавила. Адже на одному місці роботи може бути важлива командна робота, а на іншому — ініціативність. Тому важливо відповідати саме потребам конкретного роботодавця.
Ще один важливий аспект для молодого фахівця — супровідний лист. Його ні в якому разі не можна пропускати. Писати унікальний супровідний лист потрібно окремо під кожну вакансію. У ньому ви можете підкреслити свою щиру зацікавленість у посаді та роботі саме в цій компанії, описати свої амбіції та сподівання.
Перша робота — це неоціненний досвід на все життя, тому підходьте до її пошуку з усім ентузіазмом, щоб цей досвід був лише позитивним.
Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Гаряча пора: 10 стажувань від українських та міжнародних компаній
Читайте більше за тегами: