Ще трішки і вчорашні студенти відправляться на ринок праці в пошуках своєї першої роботи. Як і для всіх пошукачів, найперше, що їм знадобиться – резюме. Проте, коли немає досвіду роботи, скласти його належним чином буває непросто: що вказати про свої навички та вміння, які особисті якості перерахувати, щоб переконати роботодавця взяти вас на першу роботу? Зібрали поради, які допоможуть молодим фахівцям скласти своє перше резюме та отримати робочий досвід.

Структура

Перше, що потрібно продумати — структуру вашого резюме. У середньому рекрутер витрачає на оцінку одного CV близько 30 секунд. Тому у суцільному тексті йому важко буде побачите ключову інформацію і він просто закриває ваш файл, так нічого і не зрозумівши.

Що потрібно врахувати під час складання резюме:

  • Обсяг. Найкраще, коли резюме поміщається на одній сторінці. За відсутності великого релевантного досвіду, розписувати весь свій життєвий шлях не варто. 
  • Навігація. У вашому резюме мають бути чітко виділені розділи, де йдеться про освіту, досвід роботи (якщо такий є), стажування, навички та особисті якості. Також окремим пунктом мають бути виділені контактні дані, так рекрутеру буде легше орієнтуватися та він зможе швидко відшукати потрібну інформацію. Для кращої навігації використовуйте у резюме різні текстові виділення та розміри шрифтів, але дотримуйтеся міри, адже це — документ, який не повинен майоріти різними кольорами.
  • Посилання. Також для більшої зручності та повноти інформації надавайте рекрутеру посилання у резюме. Це можуть бути лінки на ваші соцмережі або портфоліо, якщо у вас є приклад робіт, які знадобляться на новій роботі.
  • Шаблони. Використовуйте шаблони для створення резюме, але адаптуйте їх під себе та проявіть трохи креативності. Адже однакові резюме ніяк не запамʼятаються рекрутеру, а от якщо виділитеся на їх фоні інших — привернете увагу.

Досвід роботи

Навіть якщо ви – молодий фахівець, який шукає свою першу роботу, не потрібно пропускати цей пункт. Тут ви можете зазначити інші активності, які продемонструють набутий досвід.

Це може бути:

  • Стажування та практика. Найперший та найбільш очевидний варіант, який схожий на реальний досвід роботи. 
  • Позастудентська діяльність. Де ви могли отримати важливі навички для своєї роботи. Адже будь-яка участь у студентському самоврядуванні чи організаціях – це розвиток комунікативних навичок та навичок командної роботи, вміння організовувати й управляти проєктами.
  • Волонтерство. Ваша участь у будь-яких волонтерських проєктах покаже проактивну позицію, ініціативність та здатність прийти на допомогу.

Навички та досягнення

Окрему увагу в першому резюме потрібно приділити вашим вмінням та особистим якостям. Ви маєте показати, що швидко вчитеся нового, відкриті, ініціативні та маєте амбіції. 

В описі своїх якостей уникайте загальних фраз на кшталт «комунікабельний» чи «відповідальний». Краще підкріплюйте їх конкретними прикладами з досвіду, які підкреслять ваші реальні навички.  

Також акцентуйте на власних досягненнях. Тут не потрібно згадувати про сертифікат конкурсу «Кенгуру». Але якщо ви претендуєте на посаду контент-менеджера, а вашу студентську статтю опублікували на відомому сайті, про це згадати варто.

Різні резюме для різних вакансій

Не відправляйте одне стандартне резюме всім роботодавцям. Створюйте резюме, відштовхуючись від запитів конкретної вакансії. Для цього прописуйте ключові слова з вимог роботодавця у своєму CV. Також акцентуйте саме на тому досвіді та навичках, які важливі для вакансії, що вас зацікавила. Адже на одному місці роботи може бути важлива командна робота, а на іншому — ініціативність. Тому важливо відповідати саме потребам конкретного роботодавця.

Ще один важливий аспект для молодого фахівця — супровідний лист. Його ні в якому разі не можна пропускати. Писати унікальний супровідний лист потрібно окремо під кожну вакансію. У ньому ви можете підкреслити свою щиру зацікавленість у посаді та роботі саме в цій компанії, описати свої амбіції та сподівання.

Перша робота — це неоціненний досвід на все життя, тому підходьте до її пошуку з усім ентузіазмом, щоб цей досвід був лише позитивним.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Гаряча пора: 10 стажувань від українських та міжнародних компаній