Багато людей продовжують працювати після досягнення пенсійного віку. Вони шукають роботу або хочуть продовжити працювати на поточному робочому місці через необхідність, або тому, що не готові виходити на пенсію.

Якщо вам 60+ років і ви зіткнулися з труднощами в пошуку роботи через можливу дискримінацію за віком, можете розглянути кілька стратегій, щоб покращити свої шанси отримати роботу.

Оцініть себе та своє фінансове становище

Як довго ви зможете підтримувати свій нинішній спосіб життя? Скільки вам потрібно грошей на майбутнє? Після того, як відповісте на ці питання, подумайте, чим хочете займатися на даному етапі свого життя. Можливо, нова сфера діяльності принесе вам більше задоволення. З таким позитивним настроєм можна розпочати нову главу у своєму житті.

Оновіть свої навички

Подумайте про проходження курсів або отримання сертифікатів, щоб вдосконалити свої навички. Це може продемонструвати потенційним роботодавцям, що ви прагнете навчатися та адаптуватися до нових технологій і тенденцій.

Використовуйте свою мережу контактів

Це можуть бути колишні колеги, друзі та члени родини. Мережа контактів часто може призвести до можливостей роботи, які не рекламуються публічно.

Оновіть резюме

Переконайтеся, що ваше резюме актуальне та адаптоване до посад, на які ви претендуєте. Підкресліть свій досвід і досягнення, не включаючи непотрібних деталей.

Розглядайте для роботи невеликі компанії

Якщо обираєте варіант працевлаштування, а не побудови власного бізнесу, подумайте про пошук роботи в невеликих організаціях, включаючи некомерційні організації, стартапи, невеликі торгові асоціації та освітні програми. Зазвичай, такі роботодавці покладаються на досвід і знання, які приходять з віком.

Розгляньте можливість роботи за контрактом або неповний робочий день

Деякі роботодавці можуть бути більш відкритими до найму старших працівників за контрактом або неповний робочий день. Це стане першим кроком до повної зайнятості, яка може привести до посади на повний робочий день.

Проконсультуйтеся з кар’єрним консультантом

Він може надати рекомендації щодо стратегій пошуку роботи, поведінки на співбесіді та способів вирішення проблем, пов’язаних з віком, під час процесу найму.

Ознайомтеся з роботодавцями, дружніми до людей старшого віку

Деякі компанії активно пропагують різноманітність та інклюзивність, у тому числі й вікову різноманітність. Вивчіть організації, які мають репутацію таких, що цінують працівників старшого віку, та звертайтеся до них.

Займіться волонтерською діяльністю

Волонтерство може бути способом залишатися активними, розширювати мережу знайомств і здобувати нові навички, одночасно роблячи внесок у розвиток своєї громади, країни. Це також може привести до оплачуваної роботи або надати цінні рекомендації, які допоможуть у працевлаштуванні.

Подумайте про підприємницьку діяльність

Якщо знайти традиційну роботу виявляється складно, розгляньте можливість започаткування власного бізнесу або роботи консультантом у вашій галузі.

Зверніться за юридичною підтримкою

Якщо ви підозрюєте, що зазнаєте дискримінації за віком під час прийому на роботу, можете проконсультуватися з юристом з трудового права, щоб зрозуміти свої права і вивчити потенційні засоби правового захисту.

Хибні стереотипи про працівників 60+

Деякі роботодавці вважають, що люди старшого віку працюватимуть коротший проміжок часу, порівняно з молодими. Насправді все навпаки. Люди старшого віку, зазвичай, більш лояльні та затримуються на роботі довше, ніж молоді. Молодий працівник переїжджає, щоб здобути нові навички. Старше покоління має досвід роботи за плечима, а також професійну зрілість, щоб додати цінності бізнесу.

Ще однією хибною є думка, що люди старшого віку менш продуктивні та енергійні. Це також не факт, оскільки вони так само продуктивні, як і будь-яка інша вікова група. Відмінності існують між працівниками, а не між віковими групами. Щоб протистояти цьому стереотипу, старші працівники, які мають хорошу фізичну форму, можуть випромінювати енергійність і бадьорість.

Хибною думкою є також брак технологічної підкованості працівників 60+. Ось чому активність у соціальних мережах і ведення блогу може стати перевагою для того, щоб вийти на ринок праці.

Пам’ятайте, що вік приносить на робоче місце цінний досвід, мудрість і навички. Важливо залишатися позитивними, наполегливими і відкритими до нових можливостей. Використовуючи свої сильні сторони і роблячи активні кроки для подолання потенційних бар’єрів, ви можете збільшити свої шанси знайти роботу в будь-якому віці.

Читайте ще: Як заробити онлайн? 12 дієвих способів