Про Budni
Наші продукти
Пошук роботи – тривалий процес, у якому отримання джоб-оффера означає його щасливе закінчення. Все було б занадто просто, якби складалося лише так. Часто саме після отримання пропозиції про роботу наступають безсонні ночі з одним єдиним питанням: «Чи варто мені погоджуватися на цю пропозицію, якщо це не робота мрії?». Але, щоб отримати правильну відповідь на це запитання, потрібно поставити собі ще декілька. Розповідаємо, на що необхідно зважити, щоб прийняти правильне рішення стосовно джоб-оффера.
«Ця робота допоможе розвинути мою кар’єру?»
Якщо ви зараз працевлаштовані та отримали пропозицію про роботу, яка мало відрізняється від теперішніх ваших умов, то подумайте, де зможете розвиватися як професіонал. Мова може йти не лише про вертикальний кар’єрний ріст. Можливо, на новій роботі ви співпрацюватимете з міжнародними клієнтами і зможете розвинутися у цьому напрямку, й у майбутньому матимете змогу претендувати на вакансії у закордонних компаніях.
Якщо на цю мить ви без роботи, це не привід приймати першу ліпшу пропозицію, яка ніяк вас не розвиватиме або навіть відкине назад. Шукайте роботу, яка допоможе стати на крок ближче до бажаних висот.
«Робота принесе мені задоволення?»
Друге питання стосується вашого задоволення від роботи: чи подобається вам те, чим ви будете займатися або ж ви будете ходити в офіс, як на каторгу? Важливо, щоб робота не лише була джерелом доходу. Адже розвиватися у професії простіше, коли це улюблена справа. Тому не нехтуйте цим питанням під час прийняття рішення.
«Запропонована заробітна плата відповідає моїм потребам?»
Роботодавці не люблять питань стосовно заробітку і хочуть, щоб кандидатів мотивували вищі аспекти. Проте собі таке питання поставити варто. Адже який би розвиток не передбачала нова робота чи скільки задоволення вона б вам не приносила, якщо заробітна плата не відповідає потребам – від неї краще відмовитися. Якщо від твердого «так» новій роботі вас відділяє лише фінансове питання, то, можливо, варто підняти його з потенційним керівником? Тут детально розповідаємо, коли доречний торг з роботодавцем.
«Мене влаштовують умови роботи та компенсації?»
Ви хотіли працювати віддалено, а вам пропонують лише офісну роботу? Подумайте, чи підходить запропонований графік, офісні компенсації тощо, та чим ви ризикуєте, якщо погодитися змінити дистанційне місце роботи на офісне? Наприклад, якщо ви не хочете користуватися громадським транспортом через коронавірусні ризики, а компанія пропонує розвіз або оплачує таксі, то офісна робота виглядає не таким злом. А от якщо роботодавець не терпить відхилення від графіка роботи, а у вас маленька дитина – можуть виникнути труднощі.
«Мої навички дозволять виконувати роботу на всі 100%?»
Пам’ятаєте, як у серіалі «Друзі» Джої записав собі у резюме безліч навичок, яких у нього не було? Для його кар’єри у бродвейському шоу все закінчилось не дуже добре. Якщо вирішили стрибнути вище голови, оцініть всі ризики. Відчуваєте, що десь не вистачає необхідних навичок і можете не справитися з основними завданнями на новій роботі? Краще поки не погоджуйтеся на неї. Керівництво все ж помітить, що вам бракує знань і попрощається на не дуже позитивній ноті.
«Я добре вивчив роботодавця і впевнений у ньому?»
У мережі безліч історій розчарованих пошукачів, яким обіцяли золоті гори, а в результаті – компанія закрилась через півроку після старту і всі працівники залишилися навіть без останньої зарплатні. Тому під час прийняття рішення ви повинні бути впевнені в порядності, платоспроможності компанії. Ми вже розповідали про джерела, які допоможуть перевірити роботодавця.
Не зайвим буде дізнатися більше про вашого потенційного керівника: його принципи роботи з підлеглими, положення в компанії, цінності тощо.
«Робота з новими колегами буде комфортною?»
Заздалегідь відповісти на це запитання непросто. Але подумайте про те, як реагували на вас потенційні колеги під час співбесіди, яка атмосфера, на вашу думка, панує в офісі. Якщо у компанії корпоративна культура, яка не підтримує дружніх відносин або взаємодопомоги, а вам це дуже важливо – краще відмовляйтеся від пропозиції.
Прийняття рішення про нову роботу – одне з найскладніших та найважливіших. Тому воно має бути виваженим, адже шляху назад може не бути.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії
Читайте більше за тегами: