Про Budni
Наші продукти
Деяким пошукачам вдається знайти роботу в найкоротші терміни: вони точно знають, що писати в резюме, як спілкуватися з рекрутером та проходити співбесіду. Якщо ви хочете розтягнути свій пошук якнайдовше і мати можливість протягом тривалого часу ледарювати, спати до обіду та не турбуватися про дедлайни – зібрали для вас шкідливі поради, що допоможуть здійснити цей план.
Універсальне та довге резюме
Зрозуміло, що ви відразу претендуєте на декілька посад, адже ви спеціаліст «широкого профілю». Тож складайте універсальне резюме, де вкажете, що знаєте багато про різні галузі. Правильно, що у вас немає бажання створювати три різні резюме, наприклад, на посади маркетолог, копірайтер та PR-менеджер. Адже ви витрачаєте вільний час на корисніші речі. Створіть одне резюме про весь свій досвід, додаткові курси та навички.
Вписавши весь свій досвід, починаючи від шкільної газети чи декламації віршів на святковій лінійці, ваше резюме стане занадто довгим. Тож HR його може просто не дочитати до кінця. Відомо, що на «сканування» одного CV рекрутер витрачає близько 10 секунд, а побачивши резюме на три сторінки, у нього точно з’явиться бажання викреслити вас зі списку претендентів на посаду.
Відсутність супровідного листа
Написання супровідних листів, та ще й унікальних до кожного відгуку, вигадав, мабуть, той, у кого було багато вільного часу. Проте це зовсім не про вас. Не може бути нічого гірше за порожній лист з резюме: без привітань та вступних слів про те, чому вам так хочеться працювати саме у цій компанії. Тож не варто старатися та вигадувати причини вашого вибору. Якщо надіслати зовсім порожній лист вам не дозволяє совість, то можете написати: «Вітаю! Моє резюме у вкладені». Гарантуємо, що рекрутер просто закриє ваш лист.
Операція «Почекун»
Ще краще обрати тактику Почекуна. Адже, якщо вам судилось знайти роботу, то роботодавці самі вийдуть на вас. Опублікуйте резюме на robota.ua і замріть в очікуванні дзвінків настирливих роботодавців, вони ж бо більше зацікавлені отримати у свою команду такого професіонала, аніж ви працевлаштуватися. Не хвилюйтеся, ви і так зробили забагато, опублікувавши резюме, тепер хай попрацюють HR-и.
Відчай і приреченість
Часто роботу не вдається знайти тим, хто дуже цього потребує та ладен погодитися ледь не на будь-яку пропозицію. Але саме такий відчай і відлякує рекрутерів. Тож покажіть, що у вас насправді немає ніякої мотивації, вам байдуже, в якій саме компанії працювати, ви не маєте жодних високих цілей – ви просто у розпачі. Погоджуйтеся на всі умови, цікавтеся лише зарплатнею та іншими бонусами й будьте певні – вам не перетелефонують.
Невизначеність
Так само як попередній пункт рекрутера може відштовхнути і невизначеність кандидата. Пошукачі, що не можуть зрозуміти, яким хочуть бачити своє життя – точно не досягають успіху. Тож на запитання «Ким ви бачите себе через 5 років?» або «Чому наша компанія має найняти саме вас?» сміливо знизуйте плечима та відповідайте щось на кшталт: «Я ще не визначився зі своїм майбутнім і робота у вашій компанії, можливо, дасть мені зрозуміти, що я хочу. Я попрацюю у вас трохи, а потім вирішу, а поки – не знаю». Детальніше про поведінку та необхідні відповіді на співбесіді можете прочитати у наших шкідливих порадах.
Опускайте руки
Якщо ви отримали відмову або мовчання рекрутера – ставте на собі хрест. Навіщо стукати у зачинені двері або знову і знову відправлятися на пошуки роботи, якщо ризик відмови такий великий? Не цікавтеся у рекрутера, чому обрали не вас, не пробуйте працювати над своїми помилками та намагатися досягнути кар’єрних висот. Навіщо вам нова робота та краще життя?
Нагадуємо, що використовувати шкідливі поради у реальному житті вкрай небезпечно. Адже, якщо ви не знайдете роботи до душі, то ризикуєте прожити нещасливе життя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: